Factcheck

Mjeku pompist iku në Itali/ Flet përgjegjësi i karburantit në Vorë: Qazim Ismaili ishte në punë deri para dy ditësh (RRËFIMI)

Qazim Ismaili është pjesë e stafit me 30 mjekë dhe infermierë që u dërguan në Itali. Por megjithëse pa asnjë eksperiencë në këtë fushë, ai u përzgjodh nga aplikimet vullnetare për t’u bërë pjesë e luftës kundër COVID-19 në Itali.
Featured image of article: Mjeku pompist iku në Itali/ Flet përgjegjësi i karburantit në Vorë: Qazim Ismaili ishte në punë deri para dy ditësh (RRËFIMI) Kaburanti dhe Qazim Ismaili

TIRANË- Flet për Dosja.al përgjegjësi i pikës së karburantit në Vorë, ku punonte Qazim Ismaili, “mjeku” pompist që u dërgua nga qeveria shqiptare në Itali, (historinë e të cilit Dosja.al e publikoi sot ekskluzivisht).

F.M., përgjegjës i karburant Kastratit në qendër të Vorës në një bisedë telefonike me Dosja.al pranoi se Ismaili ishte pompist në këtë stacion, si dhe rrëfeu se ai ka qenë atje deri para dy ditësh.

“Qazim Ismaili është punonjës i këtij karburanti. Ka punuar këtu për shumë kohë si pompist. Deri para dy ditësh ai ka ardhur rregullisht në punë. E morën për në Itali dhe u largua”, -tha Myftari për Dosja.al.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Qazim Ismaili është pjesë e stafit me 30 mjekë dhe infermierë që u dërguan në Itali. Por megjithëse pa asnjë eksperiencë në këtë fushë, ai u përzgjodh nga aplikimet vullnetare për t’u bërë pjesë e luftës kundër COVID-19 në Itali.

(F.g./dosja.al)

8 Komente në “Mjeku pompist iku në Itali/ Flet përgjegjësi i karburantit në Vorë: Qazim Ismaili ishte në punë deri para dy ditësh (RRËFIMI)

 1. Mund ta fshini kete lajm qe ka me shum gjera fallco sesa te verteta. Faleminderit.

 2. Foli eksperti

 3. Por ai është infermier, dhe më tepër italian e shqiptar sesa artikullshkruesi. Dhe e dini pse?

  Ka punuar katër vite në Spitalin Ushtarak. Më pas për 9 vite në Spitalin Nr.2 dhe pesë vite të jetës së tij si infermier në Itali.

  Ai është kthyer në Shqipëri në vitin 2008 pas vrasjeve dhe plagosjeve shtetërore në Gërdec. Qazimi është baba i tre fëmijëve: Jonidës, Artiolës dhe Roelit.

  Artiola vuan nga zemra dhe u dëmtua nga shpërthimi i Gërdecit. Borxhi që Qazimi u ka italianëve për fëmijët dhe shtëpinë e tij, e ka sqaruar ai vetë.

  Unë po përpiqem të sqaroj pa paragrafë të mbushur me metafora e fjalëkryqe, jetën e infermierit që dikush e bëri pompist. Ndoshta sepse i kapardisur në fuoristradë, një mëngjes teksa udhëtonte drejt Dhërmiut, e ka vënë re në karburantin e Vorës.

  Por Qazimi është si shumë profesorë që i gjen edhe duke shitur banane apo paketa duhani. Por është si askush tjetër, që lë fëmijët e sëmurë për t’i kthyer borxhin Italisë!

 4. Gazetar maskarenj. Ky lajm nuk eshte i vertet. Uroj me te keqen ndaj jush.

 5. Keta Jane per ne litare e Jo per te shperndare lajme pik

 6. Abilekaj.Je plehre.Ipavertete dhe denigrus NJe njeri mund te jete infermier apo dhe mjek por per nevoja ekonomike jashte orarit te punes punon dhe pune te dyte.Eshte me mire keshtu apo te vjedhi.Elexoja me perpara portalin tend por tani e shof qe je dashakeq dhe ke detyrim moral ta pergenjeshtrosh kete shkrim

 7. Turp turp turp turp turp turp turp une une sjam me asnje parti por jam Shqipetare dhe dhe ndihem shume krenare qe ata shkojne rrezikojne jeten dhe na nderojne ne yttt prandaj nuk behemi se shajme njeri tjetrin as ne keto kohe nuk keni mesuar te rrespektoni e jo me te ndryshoni😡😡😡

Shto Koment