LIVE UPDATES
Aktualitet

Merkatoja e gushtit/ Sokol Balla në News 24, Fax-i merr Zogun e Tironës, Ora News ndryshon format

17 Gusht 2019, 10:03 Nga DOSJA
Merkatoja e gushtit/ Sokol Balla në News 24, Fax-i merr Zogun e

TIRANË- Stina e verës, përveç pushimeve është edhe momenti ideal për lëvizje në karrierë. Njësoj si në çdo sektor tjetër, edhe media këtë shtator do të përballet me ndryshime rrënjësore… në emra dhe në formate.

Dosja.al ka mësuar disa nga lëvizjet më të papritura në tregun mediatik shqiptar.

Gazetari Sokol Balla ka arritur tashmë marrëveshjen me televizionin informative News 24, dhe pronarin e grupit Irfan Hysenbelliu.

Kështu, nga shtatori Balla tri analistët e “Real Story”, Skënder Minxhori, Agron Gjekmarkaj, dhe Arjan Vasjari, kalojnë në News 24, 4 herë në javë në emisionin e Ballës.

Gjithashtu, Balla do të drejtojë këtë televizion, duke shënjuar një lëvizje të fortë nga kalimi i tij Vizion Plus në News 24.

Kalimi i tij në News 24, sjell vështirësi për tri emisione të tjera të drejtuara nga Adi Krasta, Rudina Xhunga dhe Ylli Rakipi, të cilët janë larguar të detyruar.

Lëvizjet kanë prekur edhe median e vëllait të Hysenbelliut, Kasem Hysenbelliut. Televizionit informativ Fax News, i largohen Armela Ferko dhe Rezear Xhaxhiu, por i bashkohen Bejdo Malo dhe Hermes Nikaj, i njohur ndryshe si ‘Zogu i Tironës’.

Transformim rrënjësor në shtator do të ketë edhe për median e Ylli Ndroqit. Televizioni Ora News largohet nga lajmet për t’u kthyer në televizion gjeneralist.

Por jo pa arsye… rrugën e tij do të ndjekë televizioni tjetër i Ndroqit, Channel One. Channel One do të ndryshojë format, duke u kthyer në Tv Informativ, ndërsa lajme të këqija ka edhe për Beti Njumën.

Spikerja e njohur që la Top Channel, për t’u bërë drejtoreshë Informacioni në Ora News, tashmë do të mjaftohet me edicionin qendror të lajmeve dhe një emision të moderuar prej saj për librat.

Ndërkohë që gazetari Artur Zheji vazhdon të jetë sëmurë, duke mos ditur cili do të jetë fati i emisionit “360 gradë”.

Për më shumë, duhet të presim shtatorin për të parë efektet e para të merkatos.

(F.g/dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

aktualitet aktualitet beti numa merkato televizive sokol balla ylli ndroqi beti numa merkato televizive sokol balla ylli ndroqi

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni