LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Me qilim me vete, drejt Durrësit me tren! Epik takimi i burrit të Nora Malaj me familjen: Thashë ‘nuk e sjell në shtë

18 Mars 2021, 19:31 Nga DOSJA
Me qilim me vete, drejt Durrësit me tren! Epik takimi i burrit të Nora

Kur duhet t’ja prezantojmë të dashurin/ën prindërve? Ishte kjo pika e bisedës në programin ‘Abc e Pasdites’ me moderatorin Ermal Peçi. E pranishme ishte Nora Malaj e cila rrëfeu momente të veçanta nga lidhja e saj me me bashkëshortin kur ende nuk e kishin shfaqur.

Perveç gjyshit dhe nënës askush tjetër nuk e dinte në familjen e saj. Ajo tregoi se u gjend përpara një situate të sikletshme, pasi babai i saj në atë kohë ishte Shef i Shtabit të Flotës Ushtarake për Shqipërinë dhe i duhej të nisej jashtë vendit me anijen Dajti. Ajo bashkë me Arin (bashkëshortin) duhet të shkonin në Durrës për ta takuar babain e saj.

“Gjyshja ime që ishte shumë tradicionale, teto Ollga tipike, merr dhe dajën tim, i hipin trenit të Tiranës, marrin edhe një qilim të ri të asaj kohe, që ta shtronte se do vinte dhëndrri. Ndërkohë që unë i kisha thënë Arit që unë nuk kam thënë gjë ke shpia. Takohemi me babin tek kafeja te stacioni I trenit në Durrës. Në një moment kur im shoq ngrihet, babi më thotë që “ka ardhur nëna me dajën (Vasilin) në shtëpi. Mos i thashë unë “nuk e sjell në shtëpi, mami le mos ta takojë”.

Ndërsa Nora mori vendimin t’ja prezantonte atë ditë Arin vetëm të atit, në kthim për në Tiranë u gjend në të njëjtin tren me gjyshen dhe dajën. Një tjetër moment plot humor ky, të cilin Nora e kujton me nostalgji, nga njohja e Arit me familjen.

Ndërsa dikur njohjet me prinderit e partnerit/es realizoheshin në këtë formë, sot si ndodh? Malaj tregoi se është gjendur edhe përpara prezantimit të nuses së djalit. Këtë të fundit ajo e quan vajzën e saj, madje gjatë një takimi elektoral në Shkodër, ku e shoqëronin të dy, ajo I ka prezantuar si fëmijët e saj. Pedagogia tregoi në program se më vonë i kishin çuar mesazhe që vërtet kishin besuar se ajo ishte vajza dhe jo nusja e djalit.

Marrë nga abcnews.al

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

showbiz showbiz nora malaj nora malaj

Sondazh

Poll

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Merr flakë banesa në Tiranë

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari