LIVE UPDATES
Politike

VD-Marrëveshja me Britaninë, Sterkaj apel opozitës: Bëhuni më humanë dhe të gjerë

22 Nëntor 2021, 12:58 Nga DOSJA
VD-Marrëveshja me Britaninë, Sterkaj apel opozitës: Bëhuni

TIRANË-Deputeti socialiste Paulin Sterkaj e mirëpret marrëveshjen mes Shqipërisë dhe Britanisë së Madhe. Gjatë komisionit të Sigurisë, Sterkaj kërkoi nga opozita që të jenë më mendjehapur dhe të pranojnë dhe emigrantët pasi si ata kemi qënë dhe ne vite më parë. Sterkaj tha se nuk ka asgjë të keqe që në vendin tonë të vijë leku.

Ne na takon me i prit ë? Ata që kanë ikur nga Shqipëria, pse të kthehen këtu dhe jo diku tjetër. Ne jemi dhe human si popull, kemi harru se kemi pushtu brigjet e komshinjve tonë me shumë ngarkesë. Le të kthehen dhe ata këtu, jena një popull që nuk duhet me harru që ca kemi kalu. Unë jam kthy, mu më shqetëson diçka tjetër, për emigrantat që janë këtu, thonë jena pa bukë. Jo, të mos pranojmë një kontratë tip, se po me kenë në opoziotë mund të kesh një mendim tjetër. Bëhu më të gjerë, më të fortë më të hapur. Ju e dini mirë se ca ndodhi në NATO, ju thoni kena liberalizohen vizat. Dhe ata që kanë ik në Britani kanë ik për një jetë më të mirë. Shif sa të dush, deputet të ju kanë propagandu. Unë jam më i hapur dhe më i saktë, thërras se nga kjo marrëveshje nuk na vjen asgjë e keqe. Po me ardh leku ca të keqe ka në Shqipëri? Çdo kush ka njeri në Angli, mund të kenë ndrru dhe emrin, mund ta kenë Sefer Kastrati. Po po janë me dy emra, bëhuni me të gjerë, marrëveshja na hap mundësi të komunikojmë.’- u shpreh Sterkaj.

LAJMI KRYESOR: Shqipëria kamp për emigrantët nga Britania? ‘Siguria’, zv. ministri: S’ka gjë të re

(a.b)/dosja.al

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

politike politike komisioni i sigurise 22 nentor 2021 paulin sterkaj komisioni i sigurise 22 nentor 2021 paulin sterkaj

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE