LIVE UPDATES
Aktualitet

Makthi i të miturës në duart e priftit: E kishte përdhunuar 7 herë dhe e …

22 Janar 2022, 14:52 Nga DOSJA
Makthi i të miturës në duart e priftit: E kishte përdhunuar

GREQI- Një “makth” të vazhdueshëm duket se ka jetuar 17-vjeçarja shqiptare nga Kato Patisia e cila u dhunua nga prifti 37-vjeçar brenda kishës. Protothema shkruan se detajet që shohin “dritën” e publicitetit nga veprimi i sëmurë i priftit shkaktojnë tmerr pasi i akuzuari dyshohet se ka përdhunuar 7 herë fëmijën ndërsa e shantazhonte me video intime, në mënyrë që ajo mos të fliste.

Ai po dërgonte foto nudo

Gjithçka filloi në nëntor 2019 kur prifti takoi viktimën e tij përmes katekizmit. Vajza kishte shkuar atje me nxitjen e tezes, e cila kishte një lidhje të ngushtë me 37-vjeçarin . Sipas tezes tjetër të 17-vjeçares, prifti hynte e dilte në shtëpinë e tyre dhe e kishte fëmijën afër.

Sipas dëshmisë së vajzës, rasoforët pas çdo katekizmi e izolonin në kishë dhe pasi e bënte të rrëfent, e përdhunoi duke thënë në fytyrën time do të shohësh babanë dhe mësuesin tënd. I akuzuari nuk ka hezituar t’i kërkojë asaj foto nudo dhe më pas i ka dërguar edhe foto nudo dhe materiale pornografike. Sipas informacioneve, 37-vjeçari e ka dhunuar fëmijën të paktën 7 herë, ndërsa në të njëjtën kohë ka kryer edhe vepra të tjera të pahijshme ndaj saj.

Sipas të afërmve të vajzës, prifti e ka kërcënuar edhe me video intime për t’i siguruar heshtjen. Konkretisht, menjëherë pas përdhunimit të saj të parë, ajo tha se videon do t’ia tregonte familjes nëse nuk do t’i premtonte se do të takoheshin sërish.

Filmi që ndezi zbulimin

17-vjeçarja pranoi sjelljen abuzive të priftit deri në fillim të vitit 2020 . Më pas, ajo filloi të mbyllej në vetvete dhe të kishte simptoma psikosomatike nga ajo që përjetoi në duart e papës satirike. Mirëpo, edhe pse nëna e saj e kishte kuptuar se diçka po i ndodhte fëmijës, vetëm 2 muaj më parë ajo gjeti guximin të fliste. Arsyeja që 17-vjeçarja të hapte gojën është bërë një film që ka parë me abuzimin e fëmijëve. Tek ajo “pa” veten dhe martirizimin që po përjetonte nga prifti, për rrjedhojë u përshkruan prindërve me detaje atë që kishte kaluar. 17-vjeçarja ka rrëfyer “ferrin” që jetonte në duart e priftit dhe një mësueseje që i kërkoi të denonconte përdhunuesin e saj.

Hapen gojët në Kato Patisia

Pas denoncimit të 17-vjeçares, heshtja në Kato Patisia është thyer pasi disa banorë dhe një tjetër vajzë flasin për sjelljen e “dyshueshme” të priftit satirik. 19- vjeçarja Luna ankohet se në nëntor 2020 prifti specifik i ishte afruar duke i kërkuar që të shkonte diku vetëm për të kaluar pak kohë me të.

Sipas saj, 37-vjeçari e ka takuar atë nëpërmjet një shoqeje të saj, e cila në atë kohë ndiqte mësimet në katekizëm dhe e ftoi në Tempull për të biseduar. Fillimisht i ofroi një punë, pasi 19-vjeçarja tashmë pikturon murale dhe më pas i kërkoi të kalonte disa orë vetëm.

Vajza e kuptoi qëllimin e tij dhe ai u përgjigj negativisht, por ai këmbënguli që ta ftonte të shkonte natën vetëm, në një vend që ai ka bërë për të rinjtë. Madje, ai dyshohet se i ka dhënë 50 euro si shpërblim për punën e saj por edhe në këmbim të qëndrimit sërish me të.

18-vjeçarja u largua por prifti këmbënguli t’i dërgonte mesazhe për t’u bërë miq në rrjetet sociale. Vajza vazhdoi të mos përgjigjej dhe të nesërmen takoi priftin me familjen e tij në një shesh të zonës. Sipas 37-vjeçarit, ai e shikonte me këmbëngulje dhe erotikë, pavarësisht se pranë tij ishin fëmijët dhe gruaja e tij e atëhershme shtatzënë.

19-vjeçarja ka denoncuar ngjarjen në polici por përgjigja që ka marrë ka qenë se është e pamundur të ndiqet penalisht përderisa nuk ka paraprirë asnjë vepër penale . Mirëpo për aksionin e 37-vjeçarit ka pasur shumë denoncime, me pasojë policët e Nëndrejtorita për Mbrojtjen e të Miturve e kanë vënë në shënjestër dhe po e monitorojnë. Kjo ka qenë arsyeja që prifti satirik është arrestuar dhe dërguar në prokurori menjëherë pas dëshmisë së 17-vjeçares. Në lagjen e kishës së Agios Dimitrios Oplon janë të shumtë ata që ankohen se gjatë natës kanë parë vajza të mitura duke u larguar nga kisha por nuk mund ta imagjinonin se çfarë mund të ndodhte.

Loja e priftit

Si pjesë e rrëfimit në nëntor 2019, i akuzuari i tha se do të luanin një ‘lojë’, e cila përbëhet nga dhjetë hapa dhe me pretekstin e kësaj ai ia kapi dorën dhe e preku në organet gjenitale. Veprimi i tij i shkaktoi frikë të madhe dhe për pasojë ajo u drodh dhe nuk mund të reagonte, por i akuzuari vazhdoi të vendoste dorën mbi organin e tij, duke i thënë se kjo do të ishte marrëdhënia e tyre sekrete dhe të mos i thoshte asgjë askujt se do të ishte në rrezik

Lexo edhe:

E përdhunuar nga prifti, 17-vjeçarja: Më shkatërroi jetën, doja të vdisja

(I.A/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

aktualitet aktualitet greqi perdhunohet shqiptarja ne greqi greqi perdhunohet shqiptarja ne greqi

Sondazh

Poll

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia

Tragjedia/ Nano vizitë te familja Avdia: S'dua të keqinterpretohet ardhja ime, jam këtu si prind

Zjarr i madh në Vaun e Dejës, mali i Zefjanës përfshihet nga flakët

Operacioni 'Streha' në Tiranë, i shpallur në kërkim për prostitucion, në pranga Klodian Lila

Faza e 11-të e operacionit 'Restart'/ Do transportonin drogë me kamion drejt Turqisë, 2 të arrestuar

Komisari Tase aksidentoi për vdekje të miturën, Nano: Kush abuzon me detyrën ka dënim maksimal