LIVE UPDATES
Aktualitet

E përdhunuar nga prifti, 17-vjeçarja: Më shkatërroi jetën, doja të vdisja

22 Janar 2022, 13:54 Nga DOSJA
E përdhunuar nga prifti, 17-vjeçarja: Më shkatërroi

GREQI- 17-vjeçarja shqiptare e përdhunuar nga prifti ka dhënë dëshminë në Polici. Protothema shkruan se vajza e vogël ka përshkruar me detaje aktet e tmerrshme dhe frikën që kishte përjetuar nga 37-vjeçari. Ajo në prani të një psikologeje ka thënë se ishte aq e rënduar psikologjikisht sa që kur ndodhej pranë priftit i binte të fikët nga tmerri që po i shkaktonte.

Ajo që përshkruan fëmija në dëshminë e zbuluar, shkakton, rrëqethje dhe neveri. Ndërkohë që pjesët e dosjes ku përshkruhen skena të dhunës brutale dhe akteve seksuale, janë hequr për arsye etike.

“E vërteta është se unë qaja pothuajse çdo ditë nga frika. Nuk dija çfarë të bëja. Doja të bëja diçka por isha shumë e frikësuar. Isha shumë e frikësuar. Unë u ndava. Ndjeva se ky njeri nuk më ka përdhunuar vetëm trupin, por më ka përdhunuar shpirtin”, ka thënë vogëlushja në dëshminë e saj, në të cilën, siç thekson policia, e ka ndërprerë vazhdimisht sepse shpërtheu në lot me të qara.

Pjesët e një fëmije të plagosur që shpalosen përmes dëshmisë zemërthyese të nxënëses së vogël janë tronditëse dhe prekëse.

“Kur fillova të shkoja në shkollën e mesme, ndalova së shkuari në katekizëm. I thashë mamit që nuk doja të shkoja më në katekizëm dhe ishte periudha kur filloi koronavirusi dhe të gjitha këto dhe isha krejt në shtëpi. E vërteta është se unë qaja pothuajse çdo ditë nga frika. Nuk dija çfarë të bëja. Doja të bëja diçka por isha shumë e frikësuar. Isha shumë e frikësuar. Unë u ndava. Ndjeva se ky njeri nuk më përdhunoi vetëm trupin, por më përdhunoi shpirtin . Gjatë vitit isha shumë keq psikologjikisht dhe nuk ia dola aq mirë, sidomos në anglisht. Dhe zotëria i thoshte mamit se fëmija ka rënë shumë në shkollë, nuk e di nëse mund të flasësh me të apo nëse e shqetëson diçka. Ndoshta ajo ka diçka. Unë nuk e di për disa kohë rreth një vit nuk e di se çfarë po ndodh,” tha ajo.

Sipas vajzës së vogël, 37-vjeçari pasi e ka izoluar dhe e ka sulmuar, i ka thënë: Mirë, tani është koha të të ekzaminoj edhe në pjesën tjetër.

Në këtë pikë ajo përshkruan se sa tmerr ka vuajtur dhe në fakt teksa ai ka ushtruar dhunë ndaj saj deri në atë pikë sa që ajo mendonte se do vdiste: Ai bëri këtë lëvizje dhe mendova se do të merrja frymë dhe do të vdisja. Nuk mund të merrja frymë dhe e bëra në këmbën e tij për të më lënë të shkoja. Nuk mora dot frymë derisa ai vazhdoi ta bënte këtë gjë, për fat pas kësaj e mori sërish gruaja e tij.

Më tej në dëshminë e saj ka deklaruar se kjo situatë shkoi në një pikë ku ajo mendonte se ishte e dënuar që të jetonte me këtë gjë.

“Isha shumë e frikësuar. Sepse prej kaq kohësh nuk kisha gjetur forcën ta bëja këtë, domethënë të vija të mendoja se isha e dënuar me këtë gjë dhe se do të më përndjekte gjithë jetën, por thashë se e mendova dhe se nuk e bëja dot më, gjithë këtë dhimbje, gjithë këtë frikë dhe kështu erdhëm dhe erdha ta denoncoja. Dhe pastaj i thashë nënës sime dhe kam filluar të ndihem shumë e fortë dhe t’i jap vetes forcë që të mund të ndëshkoj, të mos ndëshkoj nuk është shprehje e bukur kjo që them, të fut në thonjëza këtë njeri se çfarë duhet se më ka përdhunuar. Ai më përdhunoi, më përdhunoi ndërsa unë nuk doja. Unë nuk e doja atë gjë. Nuk kisha ndërmend. Dhe unë vetëm dua që ai të paguajë për veprimet e tij sepse edhe shoqet e mia kane frike dhe halla nuk me sheh keshtu dhe me thote qe ky njeri duhet te shkoje ne burg per ate qe te beri. Ajo që të bëri nuk është e drejtë.  Ai më ka bërë aq shumë keq, aq shumë keq, sa nuk mendoj se e ka kuptuar se çfarë dëmi më ka shkaktuar. Ai më përdhunoi, më përdhunoi trupin, më përdhunoi shpirtin, më shkatërroi jetën”, tha 17-vjeçarja ndër të tjera.

LEXO EDHE: Tronditëse! Prifti grek përdhunon të miturën shqiptare për 4 vite rresht (Detajet)

(I.A/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

aktualitet rajoni greqi perdhunim ne greqi perdhunohet shqiptarja ne greqi greqi perdhunim ne greqi perdhunohet shqiptarja ne greqi

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra