LIVE UPDATES
Aktualitet

“Ma largo, nuk e duroj dot më”/ Vjehrra kallëzon nusen për kanosje, e reja: Mesazhet i kisha për fallxhoren… (Zbulohet

2 Prill 2020, 15:48 Nga DOSJA
“Ma largo, nuk e duroj dot më”/ Vjehrra kallëzon nusen

TIRANË– Një grua nga Poliçani ka denoncuar nusen e djalit të saj për kanosje. Dosja.al mëson se gruaja në fjalë (vjehrra e kërcënueses), është drejtuar në Prokurorinë e Tiranës ku ka bërë edhe kallëzimin penal, kundrejt nuses së saj. Mirëpo, pas diskutimit të çështjes në familje, vjehrra është penduar dhe ka tërhequr denoncimin ndaj nuses së saj, me arsyetimin se ‘palët janë sqaruar’.

Por çfarë ndodhi saktësisht mes tyre?

Në ankimimin e siguruar nga Dosja.al, vjehrra ka deklaruar se e ka paditur nusen për kanosje, pasi kjo e fundit e ka larguar nga shtëpia. Ajo tregon se fillimisht ka ardhur tek shtëpia e djalit të saj, ku jeton nusja bashkë me mbesën, pasi djali ndodhet në Kanada. Ajo shton më tej se me kalimin e ditëve ka zbuluar se nusja ia tradhëton djalin dhe se për këtë gjë ka edhe teskte të mesazheve që e denoncuara ka dërguar kundrejt një personi të tretë, me tekstin “Ma largo, s’e duroj dot më”.

“…Kam ardhur në Tiranë për të jetuar në shtëpinë e djalit tim, dhe familjen e tij, e cila përbëhet nga e shoqja dhe një vajzë. Unë erdha me dëshirën e mirë dhe me kërkesën e djalit për të jetuar me familjen pasi djalit i doli viza për në Kanada dhe është larguar në Kanada. Gjatë kësaj periudhe që kam jetuar në shtëpinë e djalit me nusen e tij dhe vajzën nuk kam patur probleme por kohët e fundit unë kam mësuar që nusja e djalit po e tradhton djalin dhe për këtë unë kam në dispozicion dhe fotografitë dhe mesazhet. Para se djali im të shkonte në Kanada e kishte kuptuar se e shoqja mund të kishte lidhje me një tjetër por për këtë janë pajtuar, por djali i ka thënë se nëse edhe një rast tjetër do të përsëritësh atëherë edhe unë do të ndryshoj qëndrim. Për këtë kanë patur dijeni edhe prindërit e nuses….,”- shkruhet në ankimim.

Ndërsa vetë nusja, është shprehur se mesazhet kanë qenë për një fallxhore, që ajo e ka mikeshë, gjë që pas hetimeve të bëra nuk ka rezultuar e vërtetë, por është zbuluar se ‘fallxhorja’ është pikërisht i dashuri.

Madje, i dashuri i nuses në fjalë ka deklaruar se as që e kishte idenë që vajza që sapo kishte njohur, ishte e martuar apo që kishte kërcënuar edhe vjehrrën. Çështja është pushuar dhe shpenzimet gjyqëzore i ka mbyllur vetë vjehrra që bëri kallëzimin.

(f.m/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

aktualitet aktualitet gruaja nga policani gruaja nga policani

Sondazh

Poll

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh