LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Xhaxhai vret nipin 10-vjeçar në Shkodër, e qëlloi me çifte aksidentalisht, plagoset dhe vetë

• Vlash Jakaj, 68 vjeç banues në fshatin Samrisht, në Dajç të Shkodrës ka vrarë me çifte nipin e tij, B.J., 10 vjeç. • Ngjarja e rëndë ka ndodhur në banesën e familjes Jakaj, në fshatin Samrisht. • Jakaj është mbyllur në dhomë me nipin 10-vjeçar të cilin e ka thirrur që ta ndihmonte në pastrimin e çiftes. Më pas dyshja kanë nisur të pastrojnë çiften duke luajtur dhe arma është shkrehur. • 10-vjecari është dërguar në spital, por rrugës ka ndërruar jetë. Nga e shtëna ka mbetur i plagosur dhe vetë Jakaj, në njërën dorë. Ai ndodhet në polici për tu marrë në pyetje në lidhje me ngjarjen.

4 artikuj për këtë temë.

1 VITE ME PARE

IDENTIFIKOHET xhaxhai që vrau aksidentalisht nipin në Shkodër, u plagos dhe vetë

Xhaxhai vret nipin 10-vjeçar në Shkodër, e qëlloi me
Foto Ilustruese

SHKODËR- Vlash Jakaj është 68-vjeçari që vrau aksidentalisht nipin e tij këtë mbrëmje. Ngjarja e rëndë ndodhi në fshatin Samrisht në zonën administrative të Dajçit në Shkodër. Rreht orës 21:55, Jakaj e ka thirrur nipin e tij, vetëm 10 vjeç që ta ndihmonte me pastrimin e armës.

Të dy nisën ta pastronin çiften që 68-vjeçari e kishte me leje dhe në proces e sipër arma u shkreh dhe plagosi 10-vjeçarin. I vogli u dërgua në spital, por rrugës ndërroi jetë. Nga e shtëna, ka mbetur i plagosur edhe vetë Jakaj. Aktualisht ai ndodhet në spital. 

1 VITE ME PARE

Xhaxhai vrau nipin, policia: Qëlloi mbi 10-vjeçarin teksa pastronte çiften

Xhaxhai vret nipin 10-vjeçar në Shkodër, e qëlloi me
Foto Ilustruese

VLORË- Policia e Shkodrës ka dalë me njoftim zyrtar në lidhje me vrasjen aksidentale të ndodhur këtë mbrëmje në Shkodër. Në njoftim bëhet me dije se rreth orës 21:55, në fshatin Samrisht, Shkodër, aksidentalisht duke pastruar çiften, V.J, 68 vjec ka vrarë me armën e gjahut nipin e tij B.J, rreth 10 vjeç. Nga e shtëna aksidentale është plagosur në dorë dhe vetë 68-vjeçari.

Njoftimi i policisë:

Më datë 09.08.2022, rreth orës  21:55, në fshatin Samrisht, Shkodër,  nga të dhënat paraprake dyshohet se aksidentalisht duke pastruar çiften, shtetasi V.J, 68 vjec, ka vrarë me armën e gjahut nipin e tij B.J, rreth 10 vjeç. Nga e shtëna aksidentale është plagosur në dorë dhe vetë shtetasi V.J.  jashtë rrezikut për jetën. Në vendngjarje  po shkon grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë,  për  kryerjen e veprimeve dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

1 VITE ME PARE

U plagos dhe vetë! Si e vrau xhaxhai nipin në Shkodër, e thirri në dhomë që ta ndihmonte me pastrimin e armës

Xhaxhai vret nipin 10-vjeçar në Shkodër, e qëlloi me
Foto Ilustruese

SHKODËR- Xhaxha e nip ishin mbyllur në një dhomë dhe po pastronin armën e gjahut në momentin që ndodhi tragjedia këtë mbrëmje në Shkodër. Rreth orës 21:55, në fshatin Samrisht, në Dajç të Shkodrës, 68-vjeçari ka thirrur nipin e tij vetëm 10 vjeç që ta shoqëronte në dhomë për të pastruar çiftet.

Më pas, në pastrim e sipër, fëmija ka marrë armën në dorë. Në momentin që xhaxhai e ka rimarrë në dorë, armë e gjahur është shkrehur dhe i mituri ka marrë plagë të shumta. Ai ka humbur jetën rrugës për një spital, ndërkohë që mësohet se i plagosur ka mbetur edhe xhaxhai në një nga duart.

1 VITE ME PARE

Xhaxhai vret nipin 10-vjeçar në Shkodër, e qëlloi me çifte teksa luanin

Xhaxhai vret nipin 10-vjeçar në Shkodër, e qëlloi me
Foto Ilustruese

SHKODËR- Një 10-vjeçar ka humbur jetën në mënyrë tragjike në Shkodër pasi është qëlluar aksidentalisht me çifte nga xhaxhai i tij. Mësohet se ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Dajç të Shkodrës.

Xhaxha e nip kanë qenë duke luajtur në momentin që është shkrehur çiftja dhe plumbat kanë rënë mbi 10-vjeçarin. I mituri është dërguar në spital për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore, por ka ndërruar jetë. 

vlash jakaj xhaxhai vret nipin ne shkoder

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni