LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Vetëvrasja në Kamëz/ Personazhi i "TikTok"-ut shpërndau foton intime me 27-vjeçaren, viktima nënë e një vajze (DINAMIKA)

• Një ngjarje e rëndë është raportuar sot në Kamëz. • Një 27-vjeçare i ka dhënë fund jetës, duke u vetëhedhur nga tarraca e një pallati në Kamëz pasi i kishin shpërndarë një foto intime në rrjetet sociale. • Pas dëshmisë së familjarëve dhe këqyrjes së telefonit të vajzës, policia zbardhi ngjarjen dhe vuri në pranga 39-vjeçarin, Altin Çoku i cili akuzohet se është ai që i ka shpërndarë foton. • Pas kësaj vajza nuk e ka përballuar presionin dhe ka vendosur të vrasë veten. •Viktima ishte e martuar në Kosovë dhe kishte dhe një vajzë 2 vjeçe. • Pas një krize në martesën e saj ajo ka shkuar te prindërit në Kamëz. • Gjatë kohës që qëndronte atje ajo pati një takim intim me Altin Çokun i cili kur ishin në hotel i kishte bërë një foto dhe e kishte publikuar në "Tik- Tok". • Ky i fundit është personazh në rrjetin social "Tik Tok", ku në një videolive ka folur për njohjen me vajzën ku tha se e kishte takuar vetëm një herë. Sipas tij foton ja ka nisur vajza teksa ai ishte në tavolinë me shokun e tij, ku ai i ka marrë foton dhe ja ka shpërndarë në rrjetet sociale. • Ndërkohë sipas informacioneve, ka qenë vetë Altini ai i cili ka hapur disa profile false duke shpërndarë foton jo vetëm në platformën "Tik Tok" por edhe në "Telegram". • Gjithashtu mësohet se ai kishte pak kohë që kishte dalë nga burgu, ndërsa tregonte herë pas here në videot e tij, që të njëjtën gjë e ka bërë edhe me vajza të tjera. • Hetimet për zbardhjen e plotë sesi ka ndodhur ngjarja vijojnë ende.

5 artikuj për këtë temë.

1 JAVE ME PARE

Vrau veten pas fotove intime në rrjete sociale/ Tezja e 27-vjeçares: Do vinte te unë në Itali, goca është vrarë, s’u hodh nga pallati

Vetëvrasja në Kamëz/ Personazhi i "TikTok"-ut
tezja e vajzes

KAMËZ- Tezja e 27-vjeçares që u vetëvra në Kamëz dy ditë më parë, ka folur për mediat dhe  pretendon se mbesa e saj nuk është vetëvrarë, por aludoi se e kanë vrarë persona të tjerë.

Ajo akuzoi Altin Çokun, i cili është personi që u arrestua si i dyshuari që publikoi foton e saj intime në disa platforma të rrjeteve sociale. 

“Është një legen që ma mori gocën në qafë, i ka bërë foto. Unë jam tezja, unë e kam rritur atë gocë, ajo me ne është rritur. Nuk janë të vërteta lajmet që kanë dhënë deri tani. E vërteta është që gocën time kanë vrarë. Kanë ardhur këtu e kanë shtyrë. Ajo nuk do e kishte lënë kurrë vajzën 2-vjeçe. Atë e kanë vrarë, ai personi që është arrestuar. Nuk e di çfarë ka ndodhur, se këto muhabete kanë ndodhur 2 ditët e fundit dhe vajza nuk m’i ka thënë. Goca do vinte te unë në Itali, ai nuk e di çfarë i bëri. Ose mori vesh që do vinte në Itali dhe e ka vrarë. Ajo nuk e ka vrarë veten dhe lajmet nuk janë të vërteta. Ajo kishte një problem me bashkëshortin dhe ishte një ndarje për momentin, ndoshta do bashkoheshin prapë”, tha ajo.

Në foton intime të publikuar shihej e reja në me Çokun në një dhomë hoteli, ndërsa 39-vjeçari pretendon se fotoja nuk është shpërndarë prej tij, por nga miku i tij i ngushtë. Viktima ishte e martuar në Kosovë dhe kishte dhe një vajzë 2 vjeçe. Martesa ishte në krizë dhe vajza kishte shkuar në familjen e saj në Kamëz.

1 JAVE ME PARE

Hera e dytë që burgoset për të njëjtën arsye/ Altin Çoku e shpërndau foton në disa platforma sociale, si shkoi e reja në vetëvrasje

Vetëvrasja në Kamëz/ Personazhi i "TikTok"-ut
fotoja ne rrjetet sociale

KAMËZ- Një tjetër rast vetëvrasje nga kërcënimi me foto intime në rrjetet sociale është raportuar kësaj here në Kamëz. Një 27-vjeçare i dha fund jetës, duke u vetëhedhur nga tarraca e një pallati në Kamëz pasi i kishin shpërndarë një foto intime në rrjetet sociale. Viktima ishte e martuar në Kosovë dhe kishte dhe një vajzë 2 vjeçe. Martesa ishte në krizë dhe vajza kishte shkuar në familjen e saj në Kamëz.

Gjatë kohës që qëndronte në Kamëz ajo pati një takim intim me Altin Çokun i cili gjate kohës që ishin në hotel i kishte bërë një foto dhe e kishte publikuar në "Tik- Tok". Pas dëshmisë së familjarëve dhe këqyrjes së telefonit të vajzës, policia zbardhi ngjarjen dhe vuri në pranga 39-vjeçarin, Altin Çoku i cili akuzohet se është ai që i ka shpërndarë foton. Pas kësaj vajza nuk e ka përballuar presionin dhe ka vendosur të vrasë veten.

Ky i fundit është personazh në rrjetin social "Tik Tok", ku në një videolive ka folur për njohjen me vajzën ku tha se e kishte takuar vetëm një herë. Sipas tij foton ja ka nisur vajza teksa ai ishte në tavolinë me shokun e tij, ku ai i ka marrë foton dhe ja ka shpërndarë në rrjetet sociale. 

Ndërkohë sipas informacioneve, ka qenë vetë Altini ai i cili ka hapur disa profile false duke shpërndarë foton jo vetëm në platformën "Tik Tok" por edhe në "Telegram". Gjithashtu mësohet se ai kishte pak kohë që kishte dalë nga burgu, ndërsa tregonte herë pas here në videot e tij, që të njëjtën gjë e ka bërë edhe me vajza të tjera. Hetimet për zbardhjen e plotë sesi ka ndodhur ngjarja vijojnë ende. 

Vetëvrasja në Kamëz/ Personazhi i "TikTok"-ut

1 JAVE ME PARE

Çoi të renë drejt vetëvrasjes/ Del fotoja intime, 39-vjeçari akuzonte shokun: E publikoi me profile false në "TikTok"

Vetëvrasja në Kamëz/ Personazhi i "TikTok"-ut
altin coku

KAMËZ- Altin Çoku, 39-vjeç është arrestuar në Kamëz pasi akuzohet se i ka shpërndarë fotot intime një 29-vjeçareje e cila më pas është vetëhedhur nga tarraca e pallatit ku jetonin prindërit e saj dhe ka humbur jetën. 

Është publikuar edhe fotoja e cila shtyu 29-vjeçaren drejt aktit fatal për jetën e saj.

Vetëvrasja në Kamëz/ Personazhi i "TikTok"-ut

fotoja e shantazhimit

Në një videolive në "Tik Tok", 39-vjeçari ka treguar historinë e njohjes me vajzën. Ai tregon se e ka takuar viktimën vetëm një herë në një hotel. Më pas ai akuzon shokun e ngushtë që i ka publikuar foton pasi shprehet se ai i ka marrë nga telefoni foton që 27-vjeçarja i kishte dërguar nga takimi i tyre. Çoku thotë se pas shpërndarjes së fotos në "TikTok", vajza është ndarë nga burri dhe ka tentuar vetëvrasjen dy herë të tjera. Ai thotë se ajo foto i ka shkaktuar probleme edhe me bashkëshorten e tij. 

27-vjeçarja jetonte në Kamëz, ashtu si autori i arrestuar. Ajo ishte e martuar me një shtetas nga Kosova me të cilin kishte dhe një vajzë. Problemet në çift kishin bërë që martesa të mos funksiononte. Dyshohet se teksa çifti ishte drejt ribashkimit publikimi i fotos me Çokun bëri që 27-vjeçarja të pësonte trauma dhe të ndërmerrte aktin ekstrem.

Mësohet se shërbimet e komisariatit nr.5 pas dëshmive të familjarëve të vajzës dhe këqyrjes që telefonit të saj kanë zbardhur ngjarjen. Dyshohet se nuk ishte rasti i parë që 39-vjeçari bënte presione të tilla ndaj vajzave. Policia po verifikon edhe një rast tjetër në Laç, ku dyshohet se 39-vjeçari ka shantazhuar me foto intime një vajzë tjetër. 

1 JAVE ME PARE

Del FOTOJA e 39-vjeçarit/ Viktima ishte e martuar në Kosovë, kishte pasur vetëm një takim me të arrestuarin

Vetëvrasja në Kamëz/ Personazhi i "TikTok"-ut

KAMËZ- Është publikuar fotoja e 39-vjeçarit, Altin Çoku i cili u arrestua sepse i kishte publikuar në rrjetet sociale foto intime një 27-vjeçareje e cila më pas është hedhur nga pallati dhe ka vdekur. 

Çoku është dhe personazh i njohur në rrjetin social "TikTok", ku dhe ka treguar historinë e njohjes me vajzën. Ai tregon se e ka takuar viktimën vetëm një herë në një hotel. Më pas ai akuzon shokun e ngushtë që i ka publikuar foton pasi shprehet se ai i ka marrë nga telefoni foton që 27-vjeçarja i kishte dërguar nga takimi i tyre. 

Çoku thotë se pas shpërndarjes së fotos në "TikTok", vajza është ndarë nga burri dhe ka tentuar vetëvrasjen dy herë të tjera. Ai thotë se ajo foto i ka shkaktuar probleme edhe me bashkëshorten e tij. 

Vetëvrasja në Kamëz/ Personazhi i "TikTok"-ut

Mësohet se shërbimet e komisariatit nr.5 pas dëshmive të familjarëve të vajzës dhe këqyrjes që telefonit të saj kanë zbardhur ngjarjen. Dyshohet se nuk ishte rasti i parë që 39-vjeçari bënte presione të tilla ndaj vajzave. Policia po verifikon edhe një rast tjetër në Laç, ku dyshohet se 39-vjeçari ka shantazhuar me foto intime një vajzë tjetër. 

1 JAVE ME PARE

E reja u hodh nga pallati dhe vdiq pasi iu publikuan foto intime, arrestohet 39-vjeçari në Kamëz (EMRI)

Vetëvrasja në Kamëz/ Personazhi i "TikTok"-ut
foto ilustruese

KAMËZ- Një 39-vjeçar është arrestuar në Kamëz pasi akuzohet se i ka publikuar foto intime një 27-vjeçareje e cila si pasojë dyshohet se u vetëhodh nga tarraca e pallatit dhe humbi jetën.

Altin Çoku, i cili dyshohet se i ka publikuar vajzës fotot intime në rrjetet sociale akuzohet për veprën penale "Shkaktimi i vetëvrasjes".

NJOFTIMI I POLICISË:

I publikoi një foto intime një 27-vjeçareje, e cila për këtë shkak dyshohet se u vetëhodh nga tarraca e katit të katërt dhe për pasojë humbi jetën, kapet dhe vihet në pranga 39-vjeçari.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 5, nisur nga dyshimet e krijuara mbi ngjarjen e ndodhur më datë 10.02.2024, në rrugën "Teuta", ku u vetëhodh nga tarraca e katit të 4-t, një shtetase, e cila si pasojë e dëmtimeve të marra humbi jetën, kanë vijuar veprimet hetimore të thelluara, në drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për të bërë të mundur zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Në vijim të veprimeve hetimore të kryera, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 5 bënë ndalimin me iniciativë të shtetasit:

- A. Ç., 39 vjeç, për veprën penale "Shkaktimi i vetëvrasjes".

Ky shtetas dyshohet se ka publikuar një foto intime të 27-vjeçares, e cila dyshohet se për këtë shkak është vetëhedhur nga tarraca e katit të 4-t dhe si pasojë e dëmtimeve të marra, ka humbur jetën.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

altin çoku kamez

Sondazh

Poll

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren