LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

“Të dëgjeneruar”, efektivja ofendon e kërcënon gazetarët, pezullohet. Nis hetimi

•Anisa Kostani, efektivja e krimit ekonomik në Drejtorinë e Policisë së Elbasanit është pezulluar nga detyra. • Me urdhër të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Gledis Nano, Kostani nuk do të mund ta ushtrojë më detyrën e saj deri në përfundim të hetimeve. •Kjo masë vjen vetëm një ditë pasi ofendoi e kërcënoi gazetarët që kishin kritikuar punën e bluvë të këtij qyteti. • Në shkrimin e bërë në 'Instagram', ajo i quan gazetarët të degjeneruar madje në një farë mënyrë i ka kërcënuar mediat duke i thënë 'do përfundoni nën rrota'. •Agjencia e Mbikëqyrjes Policore (AMP) ka filluar procedurën e hetimit të thelluar administrativ ndaj saj, për shkak të daljeve publike në media, ku ka tërhequr vëmendjen e publikut në intervistat e saj me gjarprin e famshëm 'Prada', që e mban në qafë. • Reagimi i Kostanit në Instagram nisi pas raportimit të mediave në lidhje me vrasjen e Madrit Ulqinakut në Elbasan nga 18-vjeçari Horgito Peqini, i cili nuk është kapur ende nga policia.

7 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

"Më ndal veç plumbi"! Pendohet efektivja Kostani, fshin nga instagrami 'diss'-in që i bëri Nanos pas pezullimit

“Të dëgjeneruar”, efektivja ofendon e kërcënon
Anisa Kostani

TIRANË- Anisa Kostani, efektivja e Policisë së Elbasanit që iu kundërpërgjigj me 'diss' Policisë së Shtetit për pezullimin nga detyra, është penduar dhe e ka fshirë videon. Vetëm një orë pasi publikoi videon në Instastory, ku në sfond dëgjohej kënga e reperit Unikkatil 'U çova pi vorri', Kostani e ka hequr këtë postim. Në video ajo shihej që edhe pse po drejtonte mjetin, mbante celularin në duar e filmonte, gjë që tregon një tjetër shkelje nga ana e efektives.

Anisa Kostani, efektivja e krimit ekonomik në Drejtorinë e Policisë së Elbasanit është pezulluar nga detyra. Me urdhër të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Gledis Nano, Kostani nuk do të mund ta ushtrojë më detyrën e saj deri në përfundim të hetimeve.

Kjo masë vjen vetëm një ditë pasi ofendoi e kërcënoi gazetarët që kishin kritikuar punën e bluve të këtij qyteti. Në shkrimin e bërë në 'Instagram', ajo i quan gazetarët të degjeneruar dhe i kërcënon duke u thënë 'do përfundoni nën rrota'.

VIDEOJA QË FSHIU ANISA KOSTANI:

1 MUAJ ME PARE

U pezullua, Kostani i përgjigjet vendimit të Gledis Nanos me këngën e Unikkatil: Jam shqipja që e ndal veç plumbi

“Të dëgjeneruar”, efektivja ofendon e kërcënon
Anisa Kostani

TIRANË- Nënkomisarja e Policisë së Elbasanit, Anisa Kostani ka reaguar vetëm pak orë pasi Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano e pezulloi nga detyra. Në një video që ka publikuar në Instagram, Kostani shihet duke udhëtuar me makinë. Në sfond dëgjohet kënga e reperit Unikkatil, “U qova pi vorri”.

“Un jom ma i mallkumi ma i paparashikumi, ai shqipja i pergjakshem qe mun e nal veq plumi, gjinja tash po vesin kush ke ti? Un jom viktori, un nashta deka per do vjet po tash u qova pi vorri hey,”- dëgjohet të thotë këngëtari, fjalë përmes të cilave Kostani duke se i përgjigjet vendimit të marrë ndaj saj.


Anisa Kostani, efektivja e krimit ekonomik në Drejtorinë e Policisë së Elbasanit është pezulluar nga detyra. Me urdhër të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Gledis Nano, Kostani nuk do të mund ta ushtrojë më detyrën e saj deri në përfundim të hetimeve. Kjo masë vjen vetëm një ditë pasi ofendoi e kërcënoi gazetarët që kishin kritikuar punën e bluvë të këtij qyteti. Në shkrimin e bërë në 'Instagram', ajo i quan gazetarët të degjeneruar madje në një farë mënyrë i ka kërcënuar mediat duke i thënë 'do përfundoni nën rrota'.

1 MUAJ ME PARE

Ofendoi e kërcënoi gazetarët, pezullohet nga puna efektivja e Elbasanit Anisa Kostani

“Të dëgjeneruar”, efektivja ofendon e kërcënon
Anisa Kostani

ELBASAN- Anisa Kostani, efektivja e krimit ekonomik në Drejtorinë e Policisë së Elbasanit vetëm një ditë pasi ofendoi e kërcënoi gazetarët që kishin kritikuar punën e bluve të këtij qyteti. Me urdhër të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Gledis Nano, Kostani nuk do të mund ta ushtrojë më detyrën e saj deri në përfundim të hetimeve.

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore (AMP) ka filluar procedurën e hetimit të thelluar administrativ ndaj Anisa Kostanit. AMP thotë se Kostani ka qenë gjithashtu nën hetim për daljet e saj publike në media, ku ka tërhequr vëmendjen e publikut në intervistat e saj me gjarprin e famshëm, që e mban në qafë.

Policja e Elbasanit 'shpërtheu' ditën e djeshme ndaj mediave për kritikat e ngritura në lidhje me punën e Policisë për vrasjen e Madrit Ulqinakut, të riut që u ekzekuua dy ditë më parë. Në postime në rrjetet sociale, Kostani i quante gazetarët 'të dëgjeneruar' që shkollën e kanë marrë me 'profesorë 'Don Juanë' dhe i ka kërcënuar duke shtuar 'do përfundoni nën rrotat e makinës'.

1 MUAJ ME PARE

'Kujdes mos digjeni në ferr...'/ Reagimi i Polices, AMP: Ka nisur hetimi ndaj saj, tërhoqi vëmendjen me gjarprin

“Të dëgjeneruar”, efektivja ofendon e kërcënon
Anisa Kostani

ELBASAN- Agjencia e Mbikëqyrjes Policore (AMP) ka reaguar për ABC në lidhje me Nënkomisaren e Policisë së Elbasanit, Anisa Kostani, e cila shpërtheu ditën e djeshme në rrjetet sociale me komente ofenduese ndaj gazetarëve. APM ka bërë të ditur se ka filluar procedurën e hetimit të thelluar administrativ ndaj Anisa Kostanit. AMP thotë se Kostani ka qenë gjithashtu nën hetim për daljet e saj publike në media, ku ka tërhequr vëmendjen e publikut në intervistat e saj me gjarprin e famshëm, që e mban në qafë.

Policja e Elbasanit shpërtheu ditën e djeshme ndaj mediave për atë që kanë publikuar në lidhje me punën e Policisë për vrasjen e Madrit Ulqinakut. Ajo doli në krah të kolegëve duke thënë se kanë kryer gjithmonë punë të mirë e të denjë. Ajo hodhi akuza të forta ndaj gazetarëve duke thënë se ata që shkruajnë keq për Policinë e Elbasanit e kanë marrë provimin prej “profesorëve Don Zhuanë”.

1 MUAJ ME PARE

Pse shfryrja e Polices Anisa Kostani për gazetarët është e paligjshme?

“Të dëgjeneruar”, efektivja ofendon e kërcënon
Anisa Kostani

TIRANË- Policja e njohur nga Elbasani, Anisa Kostani ka marrë përsipër të mbrojë punën e Policisë së Shtetit në rrjetet sociale. Pasi u bë e njohur në këto rrjete për pamjen e saj dhe për ekspozimin e gjarprit si kafshë shtëpiake, Kostani, e revoltuar këtë herë, ka dalë kundër medias dhe pro punës që po bëhet nga kolegët e saj për zbardhjen e krimeve që po ndodhin në vend, më specifikisht, asaj të vrasjes së Madrit Ulqinakut në Elbasan. 

Ditën e djeshme, policja akuzoi përmes një postimi të bërë në 'INSTASTORY', në aplikacionin 'Instagram' mediat se po nxijnë punën e Policisë së Elbasanit e se këta të fundit po bëjnë një punë të shkëlqyer. Ajo shkon më tej duke hedhur akuza të forta ndaj gazetarëve duke thënë se ata që shkruajnë keq për Policinë e Elbasanit e kanë marrë provimin prej “profesorëve Don Zhuanë”.

“Të dëgjeneruar”, efektivja ofendon e kërcënon

Fotot e mëparshme të saj me gjarprin qarkulluan në rrjet e po ashtu dhe kjo deklaratë. Po çfarë thotë rregullorja e Policisë së Shtetit për përdorimin e rrjeteve sociale për punonjësit e policisë.

Do marrim më konkretisht dy raste, të cilat e cilësojnë të paligjshme komentet dhe veprimet e kryera nga policja Kostani. 

Neni 115. 2. Punonjësi i policisë sigurohet që sjellja dhe fjalori i përdorur nga ana e tij, të mos perceptohen si abuzive, ofenduese, ngacmuese, tallëse apo viktimizuese për kolegët dhe publikun.

“Të dëgjeneruar”, efektivja ofendon e kërcënon

Neni 116. 2. Punonjësi i policisë nuk shpreh asnjë qëndrim politik mbi çështje me karakter sensitiv për publikun, që janë duke u trajtuar nga ana e Policisë së Shtetit.

“Të dëgjeneruar”, efektivja ofendon e kërcënon

Tashmë mbetet vetëm reagimi i institucioneve përgjegjëse për thyerjen e rregullores së kryer nga Policja Kostani.

1 MUAJ ME PARE

“Gazetarë të degjeneruar", Artan Hoxha ironizon nënkomisaren e Elbasanit: Nepërka paska dalë nga kafazi

“Të dëgjeneruar”, efektivja ofendon e kërcënon
Artan Hoxha

TIRANË- Gazetarët Artan Hoxha dhe Aldo Mustafa kanë reaguar në lidhje me sulmin që nënkomisarja e Elbasanit Anisa Kostani u bëri mediave në lidhje me vrasjet e Madrit Ulqinakut mbrëmjen e djeshme. Me anë të një postimi në Instagram, Kostani ka sulomuar gazetarët, që sipas saj vetëm sa hedhin poshtë punën e Policisë së Shtetit. 

Gazetari Hoxha me anë të një postimi në Facebook, ka ironizuar postimin e saj duke shkruar se nepërka e vedhë e saj ka dalë nga kafazi për të pickuar gjithë gazetarët e Elbasanit.

Postimi i Hoxhës:

Aldi Hilmi Kozaria gjej vrime ku te futesh!!!
Sapo me njoftuan se neperka e verdhe e asaj bjondes, paska dale nga kafazi dhe do helmoje gjithe gazetaret e Elbasanit

 

“Të dëgjeneruar”, efektivja ofendon e kërcënon
Postimi

 

Ndërsa gazetari Aldo Mustafa ka vënë në dukje shkeljet që ka bërë nënkomisarja duke përdorur rrjetet sociale. Ndërkohë që ka ngritur pyetje në lidhje me jetesën që ajo reklamon në rrjetet sociale.

Postimi i Mustafës:

"Mediat sociale u kanë dhënë të drejtën e fjalës budallenjve”. Janë fjalët e Umberto Eco-s dhe janë pikërisht për njerëz si Anisa Kostani. Të më ndjejnë feministat dhe feministet, por kur kam pyetur për një xhiro me jaht, më kanë thënë shifra për të cilat duhet të mblidheshim nja 10 veta të shoqërisë time, që të mblidhnim lekët për një xhiro (ose më ka rastisur mua ajo vlerë, ose unë dhe shoqëria ime jemi pabuksa, presim të na iluminoni nëse ka ndonjë vlerë të përballueshme për rrogëtarët!). Tani kjo a nuk duhet hetuar pak nga Policia e Shtetit se këtu, në këtë foto, nuk besoj se është në krye të detyrës dhe nuk na bën dot për budallenj sesi ka bërë atë që ka bërë, por më e bukura sulmon gazetarët, sepse 0 krim gjendet vetëm në parajsë! Ore si nuk del dikush t’i thyej turinjtë njerëzve të tillë se këto nëna pjellin kriminelë! Pra kjo del ofendon dhe ul gazetaret duke treguar që e kanë marrë shkollën me profesorë “Don Zhuan”, kjo në këto foto, që jo për paragjykim, por kur je “shefe” në policinë e shtetit, ka disa norma etike të cilat duhen rishikuar.

 

“Të dëgjeneruar”, efektivja ofendon e kërcënon
Postimi

Nënkomisarja e Policisë në Elbasan Anisa Kostani ka bërë një postim fyes ndaj gazetarëve në rrjetet sociale duke i cilësuar ata si njerëz të degjeneruar. Ky postim erdhi pas atentatit të mbrëmshëm në Elbasan ku mbeti i vrarë Madrit Ulqinaku. Gjatë një postimi në Instagram Kostani ka shkruar se gazetarët i kanë marrë provimet përmes favoreve të tjera ndaj “profesorëve Don Zhuanë”.

1 MUAJ ME PARE

“O gazetarë të degjeneruar", Policja e famshme me gjarpër në shtëpi sulmon shtypin: Zero vrasje ka vetëm në parajsë

“Të dëgjeneruar”, efektivja ofendon e kërcënon
Anisa Kostani

TIRANË- Anisa Kostani, policja nga Elbasani që u bë e famshme në rrjetet sociale dhe media për gjaprin që mbante si kafshë shtëpiake dhe fotot provokuese ka reaguar ashpër ditën e sotme për ngjarjen në Elbasan. 

Ajo ka akuzuar mediat se po nxijnë punën e Policisë së Elbasanit. Reagimi erdhi pas ngjarjes së rëndë të shënuar natën e mbrëmshme ku mbeti i vrarë në mes të qytetit 33-vjeçari Madrit Ulqinaku.

Përmes një instastory, policja thekson se policia e Elbasanit është në krye të detyrës dhe se janë duke bërë një punë të shkëlqyer. Ajo shkon më tej duke hedhur akuza të forta ndaj gazetarëve duke thënë se ata që shkruajnë keq për Policinë e Elbasanit e kanë marrë provimin prej “profesorëve Don Zhuanë”.

“Të dëgjeneruar”, efektivja ofendon e kërcënon

Madrit Ulqinaku, baba i një vajze 8-vjeçare gjeti vdekjen në vend mbrëmjen e djeshme. Ky krim thellon tragjedine e familjes Ulqinaku pasi në 1997, Madritit i kishin ekzekutuar një vëlla. Policia ka sekuestruar kamerat në zonë, të cilat ndihmuan edhe në identifikimin e autorit, tashmë i shpallur në kërkim. Dyshohet se autori është ndihmuar nga persona të tjerë për tu larguar. Autoritetet kanë ngritur pika kontrolle në hyrje dhe dalje të Elbasanit, për të bërë të mundur kapjen e tij. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje për të bërë të munduar zbardhjen e plotë të saj.

 

anisa kostani

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra