LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Shkuan për ski, 5 shokët u bllokuan nga dëbora në Fushë të Zezë, shpëtohen pas disa orësh nga FNSH

•Pesë të rinj, nga Bajza e Kastratit, të cilët kishin shkuar në Fushë-Zezë, 20 km në veri të Razmës në Malësi të Madhe për të rrëshqitur me ski, mbetën të bllokuar për shkak të dëborës e cila atje është mbi 1 metër trashësi •Njëri prej tyre, Orlando Gila, nuk u ndje mirë. •Duke qënë në një largësi të madhe nga vendi ku kishin lënë automjetet e tyre, shokët kërkuan ndihmë me telefon. •U desh disa orë që Forcat e Ndëhyrjes së Shpejtë në Shkodër të mbërrinin në vendin ku ishin strehuar të rinjtë, pasi terreni i vështirë nuk lejonte futjen e ambulancës. •Tashmë të 5 miqtë janë mirë nga gjendja shëndetësore, me përjashtim të Gilës, i cili ka shqetësime por pa rrezik për jetën. • FNSH Shkodër, policia e Malësisë së Madhe, shërbimi shëndetësor dhe banorët e zonës ndihmuan që të rinjtë të shpëtoheshin.

3 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

U bllokuan në dëborë, shpëtohen pas disa orësh 5 të rinjtë në Ramëz

Shkuan për ski, 5 shokët u bllokuan nga dëbora në Fushë
Ramez

SHKODËR- Shpëtohen pas disa orësh, 5 të rinjtë që u bllokuan nga dëbora në Fushë të Zezë të Malësisë së Madhe. Forcat e Ndëhyrjes së Shpejtë në Shkodër mbërritën në mes të avarit në vendin ku ishin strehuar të rinjtë. Ata janë mirë nga gjendja shëndetësore, me përjashtim të njërit prej tyre që ka shqetësime por pa rrezik për jetën.

Ai është vënë në barrelë dhe po transportohet nga policia për në Razem, atje ku pret autoambulanca.

5 të rinjtë kishin shkuar në Fushë të Zezë per të rrëshqitur me ski, por temperatura e ulët, në kushtet kur dëbora atje është mbi 1 metër trashësi, e vuri në rrezik jetën e tyre pasi nuk mund ta përballonin kthimin. Operacioni i shpëtimit nisi në drekë nga FNSH Shkodër, policia e Malësisë së Madhe, shërbimi shëndetësor dhe banorët e zonës.

1 MUAJ ME PARE

PAMJET- 5 të rinjtë e bllokuar në Ramëz, forcat e ndërhyrjes së shpejtë marshojnë mes borës e acarit për t'i ndihmuar

Shkuan për ski, 5 shokët u bllokuan nga dëbora në Fushë
Policia

SHKODËR- Dosja.al ka siguruar fotot nga aksioni i Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë, i nisur për të shpëtuar të rinjtë e bllokuar. Atyre u duhet të udhetojnë nga Razma 20 kilometra në këmbë. Forcat e policisë së ndërhyrjes së shpejtë të Shkodrës dhe shërbimet e komisariatit të policisë së Malësisë së Madhe, prej 2 orësh kanë nisur një operacion shpëtimi ne Fushë të Zezë, 20 km në veri të Razmës së Malesisë së Madhe.

Në këtë zonë kanë mbetur të bllokuar në borë 5 të rinj nga Bajza e Kastratit, të cilët kishin shkuar për të rrëshqitur me ski.

Shkuan për ski, 5 shokët u bllokuan nga dëbora në Fushë

Njëri prej të rinjve ka shqetësime shëndetësore, por pa rrezik për jetën, ndërsa të tjerët janë në gjendje të mirë. Të rinjtë janë strehuar në një stan veror, deri sa të mbërrijnë grupet e gatshme të policisë.

1 MUAJ ME PARE

5 shokë bllokohen në Razëm, njëri shfaq probleme shëndetësore, terreni i thyer vështirëson mbërritjen e ambulancës

Shkuan për ski, 5 shokët u bllokuan nga dëbora në Fushë

SHKODËR- Udhëtimi me shoqërinë nuk shkoi siç ishte planifikuar. Një grup prej 5 të rinjsh kanë mbetur të bllokuar në Malësinë e Madhe, në fshatin Fushë Zezë 20 km mbi Razëm. Njëri nga djemtë, Orlando Gila, nuk është ndjerë mirë në një largësi të madhe nga vendi ku kishin lënë automjetet e tyre. Miqtë kërkuan ndihmë për shokun i cili u sëmur. Me të marrë telefonatën, drejt Fushës së Zezë janë nisur ambulanca dhe dy grupe të forcave speciale FNSH.

Grupi ambulancës është nisur drejt vendit te ngjarjes por duhen te paktën dy orë në këmbë për të mbërritur tek te rinjtë. Ekspertet e shëndetësisë dhe policisë u kane sugjeruar te rinjve të strehohen përkohësisht në një stan që përdoret gjate verës për bagëtitë deri në mbërritjen e ndihmës.

“Nga komunikimi me vendin ku ndodhet i sëmuri rezulton se gjendja e tij është në përmirësim. Me grupet e gatshme të forcave të ndërhyrjes së shpejtë është dërguar edhe një infermier për t’i dhënë ndihmën e shpejtë në rast nevoje”, sqarojnë autoritet.

bllokohen 5 te rinj ne ramez

Sondazh

Poll

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha

Celibashi kthen mbrapsht kërkesën e autorizuar nga Basha, kreu i KQZ: Keni 48 orë kohë

Meta ZBARDH takimin me Yuri Kim: SHBA do një opozitë shumë të fuqishme

Vendimi i KQZ për PD, Meta: Çmenduritë e regjimit të Ramës i di çdo shqiptar

"PD kërkon shfuqizim të Bordit të Karburanteve"/ Sula dhe Çupi: Çmimi jashtë normave

Vendimi i gjykates per vulen e PD, Rama: Politikë e gërr-gërr-it