LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Po transportonin 41 kg heroinë me makinë në drejtim të Rinasit, arrestohet i riu nga Fushë Kuqja, në kërkim bashkëpunëtori i tij

• Aksion antidroge në Tiranë. • Një 31-vjeçar është arrestuar pasi është kapur duke transportuar heroinë me makinën e tij, ndërsa në kërkim është shpallur një bashkëpunëtor i tij. • Në mjetin e tyre tip "Benz", brenda një kutie kartoni janë gjetur 41.7 kg heroinë, e ndarë me 62 pako. • Në pranga përfundoi 31-vjeçari nga Fushë Kuqja, Armando Papa, ndërsa në kërkim u shpall bashkëpunëtori i tij, R.G., banues në Sukth. • Sipas të dhënave paraprake, gjatë aksionit, Papa është ndaluar nga Policia për kontroll në rrethrrotullimin e aeroportit, e gjatë kontrollit i është gjetur dhe droga. Deri më tani, Papa nuk ka treguar se ku do e dërgonin drogë, e cila mendohet se origjinën e kishte nga Turqia.

4 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

U kap me rreth 42 kg heroninë, Armando Papa me precedent penal, 'qep gojën' e nuk tregon destinacionin e drogës

Po transportonin 41 kg heroinë me makinë në drejtim të
Armando Papa

TIRANË- Armando Papa, 31-vjeçari nga Fushë Kuqja ka vendosur të heshtë dhe të mos e tregojë destinacionin e heroinës që i është gjetur në makinë. Gjatë marrjes në pyetje, i riu nuk ka treguar asgjë mbi bashkëpunëtorë të tjerë të mundshëm dhe as destinacionin për ku ishte nisur për të dërguar lëndën narkotike.

Sasia e heroinës së sekuestruar kap vlerën e mbi gjysmë milioni euro, nëse do të kishte përfunduar në treg, ndërsa "orirgjina" e saj dyshohet se ishte nga Turqia.

Armando Papa rezulton me precedente të tjera penale në fushën e drogës dhe jo vetëm. Ndësa bashkëpunëtori i tij, i identifikuar vetëm me inicialet e R.G. me origjinë nga Sukthi ka qenë në një tjetër makinë gjatë momentit të ndërhyrjes, por ka mundur të largohet.

 

1 MUAJ ME PARE

62 pako të presuara brenda një kutie kartoni! Si ishte fshehur heroina në bagazhin e "Benz-it"

Po transportonin 41 kg heroinë me makinë në drejtim të
Heroina e kapur

TIRANË- Dalin pamjet nga heroina e kapur në afërsi të aeroportit "Nënë Teresa". Policia e Shtetit ka nxjerrë pamjet nga mjeti tip "Benz" në bagazhin e të cilit, në një kuti ishin vendosur 62 pako me heroinë që në total kapte sasinë e 41.7 kg.

 

E ndarë në qese të përmasave të ndryshe, droga më pas ishte futur në një kuti kartoni dhe ishte nisur për në destiancion, por nuk dihet se ku. Për aksionin në pranga ka përfunduar 31-vjeçari nga Fushë Kruja, Armando Papa, ndërsa në kërkim është shpallur shoku i tij, R. G., banues në Sukth.

1 MUAJ ME PARE

41 kg e 700 gram heroinë, zbulohet IDENTITETI i 31-vjeçarit nga Fushë Kuqja

Po transportonin 41 kg heroinë me makinë në drejtim të
Kokaina

TIRANË- Sekuestrohen 41 kg e 700 gram lëndë narkotike heroinë. Si rezultat i këtij megaoperacioni, u arrestua në flagrancë Armando Papa 31 vjeç, banues në Fushë Kuqe, Kurbin. Në kërkim u shpall bashkëpunëtori i tij, shtetasi R. G., banues në Sukth.

 

1 MUAJ ME PARE

"Nami" me drogë, kapen 41.7 kg heroinë/ Arrestohet 31-vjeçari pranë Rinasit, në kërkim bashkëpunëtori i tij

Po transportonin 41 kg heroinë me makinë në drejtim të
Pamje nga operacioni

TIRANË- Një 31-vjeçar është arrestuar pasi është kapur duke transportuar heroinë me makinën e tij, ndërsa në kërkim është shpallur një bashkëpunëtor i tij. Armando Papa u arrestuar nga uniformat blu teksa transportonte 41 kg e 700 gram heroinë me makinën e tij në drejtim të Rinasit. I riu nga Fushë Kuqja është ndaluar nga Policia për kontroll në rrethrrotullimin e aeroportit dhe në bagazhin e makinës i është gjetur e fshehur lënda narkotike e ndarë në 62 pako. Në kërkim u shpall bashkëpunëtori i tij, shtetasi R. G., banues në Sukth.

NJOFTIMI I PLOTË:

Tiranë/Sekuestrohen 41 kg e 700 gram lëndë narkotike heroinë. Finalizohet me sukses megaoperacioni policor i koduar "Fusha e kuqe", nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në DVP Tiranë. Operacioni bazuar në inteligjencën informative për goditen e veprimtarisë kriminale në fushën e drogave të forta. Vihet në pranga drejtuesi i automjetit që transportone heroninën. Shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij.

Specialistët e Seksionit të Hetimit të Narkotikëve, në vijim të operacioneve për goditjen e veprimtarive kriminale në fushën e narkotikëve, bazuar dhe në informacionet e siguruara përmes inteligjencës informative se një sasi e madhe lënde narkotike heroinë po transportohej me një automjet tip "Benz", kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar "Fusha e kuqe".

Si rezultat i këtij megaoperacioni, u arrestua në flagrancë shtetasi A. P., 31 vjeç, banues në Fushë Kuqe, Kurbin. Gjithashtu, u shpall në kërkim bashkëpunëtori i tij, shtetasi R. G., banues në Sukth. Shërbimet e Policisë, bazuar në informacionet e marra në rrugë operative, kanë lokalizuar automjetin e dyshuar dhe janë vënë në ndjekje të tij, pasi kanë vijuar ndjekjen, në afërsi të rrethrrotullimit të aeroportit, kanë bërë ndalimin e automjetit të dyshuar. Gjatë kontrollit në automjetin tip "Benz", u gjet në bagazh një kuti me 62 pako brenda së cilave kishte 41 kg e 700 gram lëndë të dyshuar narkotike heroinë, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale së bashku me automjetin dhe 1 mjet prerës.

Nga specialistët për hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, vijojnë hetimet e thelluara për identifikimin e shtetasve të tjerë të implikuar në këtë veprimtari kriminale. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

operacioni fusha e kuqe armando papa

Sondazh

Poll

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë

Berisha: Rama bleu votat, per te 'Fajin e ka Saliu'

Marrëveshja me Britaninë për të burgosurit, Manja jep detaje: Është 2-vjeçare, por mund të rinovohet

Momenti ku Habib Rexha është larguar me vrap pasi ekzekutoi me armë zjarri Arjan Gosën.

Korreshi: Ore a ju marrin këta të dysheqeve? Se iu hap barku atyre per ne.

Berisha: PD nuk do e mbronte votën me armë apo dhunë! Kjo ishte detyra jonë kryesore

Humbja më e thellë në histori ndaj Veliajt/ Këlliçi: Duhet të bashkohemi të gjithë faktorët

Braçe kritika për ligjin e qeverisë për rritjen e pagave. Shqetësuese paga titullarit dhe punonjësit

Deputetët replikojnë për pagat /Spaho: Mos u tallni me njerëzit, në Albcontrol trajtohen me xhakuzi

Rritja e pagave, Shehaj: Rrisim pagat për popullin, jo për vete. Turp. S'duhet të përjashtohemi

PËRGJAKET VENDI I SHENJTË! Dhunohet rojet e Kishës së Laçit, u përplasën me shitësit ambulantë

Kallzimet për 14 Majin, Flamur Noka thirret në SPAK

Rama falenderon dibranët me dajre

Rritja e pagave, Rama: Miratohet këtë të enjte. Në rrogën e Majit, merrni dhe shtesën e Prillit

"Belinda është si lepur" Rama çon burrat e Bulqizës në këmbë.

Rama MESAZH atyre që s'votuan: Se ngarkuat traditën e djathtë me turpin e votës për “Like floririn”

Arrest me burg për Fredi Belerin

Komisioni i Ekonomisë, debat mes Shalsit dhe Spahos: Injorojeni, ti do degjenerohesh.

Balla kërkesë opozitës: Të miratojmë ndryshimet në ligjin e reformës në drejtësi

Padi elektorale? Veliaj nuk paraqitet për të tretën herë në gjyqin me gazetarin Bledian Koka

Berisha: Bandat e urdhëruara nga Rama ndryshuan rezultatet e zgjedhjeve

Shkrumbohet mjeti në Bypass-in e Rrugës së Arbrit