LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Përplasi për vdekje 21-vjeçaren në Kretë, 26-vjeçari shqiptar del para hetuesve: S'ka ardhur koha të flas. Lihet i lirë me kusht

• 26-vjeçari shqiptar që plagosi rëndë studenten e re në qendër të Selanikut është lënë i lirë me kusht deri në përfundimin e hetimeve. • I riu, i paidentifikuar me emër, ka qëndruar vetëm për disa minuta në hetuesi por nuk ka dëshmuar me detaje por e vetmja gjë që tha ishte se dëshironte që të ngushëllonte familjen. • “Nuk është koha që unë të jap shpjegime” , tha ai, teksa shprehu ngushëllime për familjarët e Emmanuelës. • Shqiptari po ndiqet për veprën penale të drejtimit të automjetit të rrezikshëm me pasojë vdekjen, si dhe largimin nga vendi i ngjarjes. • Vepra që i kushtojnë deri në 15 vite burg. • Edhe pasagjerja 19-vjeçar i mjetit është i lirë me kusht dhe përballet me veprën penale të bashkëpunimit në drejtimin e rrezikshëm të automjetit dhe bashkëpunim në braktisjen e një aksidenti. • Sipas informacioneve, e reja ka pohuar se ishte hera e parë që hynte në makinën e të akuzuarit, e njihte pasi ishte i rregullt në lokalin ajo ku punonte por nuk ia dinte as numrin e telefonit dhe mbiemrin. • Ajo pohoi gjithashtu se i kërkoi të ndalonte menjëherë pas skenës së rrëmbimit, por ai u përpoq ta qetësonte pasi ajo ishte e frikësuar. • “Sapo u kthyem në rrugën Iasonidou, i kërkova të zbriste nga makina dhe të kthehej, ai më kapi dorën dhe më tha mos u shqetëso, do ta rregulloj, më jep pak kohë,”-dëshmoi ajo. • Ndërsa prindërit e 21-vjeçares së ndjerë vendosën sot që të dhunonin organet e të bijës, duke i realizuar kështu dëshirën e saj të fundit.

2 artikuj për këtë temë.

2 MUAJ ME PARE

Humbi jetën pasi u përplas nga shqiptari, familja bë GJESTIN e madh, dhuron organet e 21-vjeçares, e ëma: Udhëtim të mbarë shpirti im!

Përplasi për vdekje 21-vjeçaren në Kretë,
Emmanuela

GREQI- Prindërit e studentes 21-vjeçare që u aksidentua për vdekje në orët e parë të mëngjesit të 22 nëntorit nga 26-vjeçari shqiptar kanë vendosur që organet e së bijës t'i dhurojnë duke shpëtuar kështu shumë jetë të tjera. Ata e morën vendimin duke menduar për shumë të tjerë që ishin vetëm një 'hap larg jetës'. 

Duke folur për mediat greke babai i Emmanuelës tha se ajo ishte një fëmijë i mrekullueshëm që ka dashur gjithmonë të ndihmojë të tjerët prandaj dhe ata e morën vendimin e dhurimit të organeve. Ndërsa nënë e të ndjerës preku opinionin publik me postimin e ndjerë të bërë në rrjetin social Facebook. 

"Udhëtim të mbarë shpirti im, deri në skajet e universit. Nuk po them lamtumirë dashuria ime por shihemi përsëri! Të dua deri në qiell dhe më tej dhe do të të dua sa të jem gjallë dhe të marr frymë” , shkruan në Facebook.

26-vjeçari shqiptar rrezikon të dënohet deri në 10 vite burg për aksidentin. Familja e 21-vjeçares ka kërkuar që ta referojënë ngjarjen jo si aksident por si vrasje pasi shqiptari ishte me shpejtësi dhe nuk ka ndaluar që t'i japë ndihmën e parë duke e lënë të gjakosur dhe në gjendje të rëndë në rrugë. Ngjarja e rëendë ndiodhi më 22 nëntor. E raja do të varroset në qytetin e saj të lindjes në Chania.

2 MUAJ ME PARE

Përplasi për vdekje 21-vjeçaren në Selanik, shqiptari del para gjykatës, akuzat që rëndojnë ndaj tij

Përplasi për vdekje 21-vjeçaren në Kretë,
26-vjeçari shqiptar dhe vajza greke

GREQI- 26-vjeçari shqiptar, i cili përplasi për vdekje studenten 21-vjeçare në Selanik pritet të dalë sot para trupit gjykues. E reja nuk mundi t'i mbijetonte dot plagëve duke ndërruar jetë disa ditë pas aksidentit në spital. Familja e saj ka vendosur që t'i dhurojë organet e të resë. 

Siç shpjegoi avokati i familjes së 21-vjeçarit, ndjekja penale e ngritur ndaj 26-vjeçarit shqiptar parashikon një dënim deri në 10 vjet burg.  

"Pozicioni i familjes është ta akuzojë atë për vrasje nga pakujdesia me keqdashje të mundshme. Nuk është vetëm se e ka braktisur por ka bërë gjithçka për t’u zhdukur, thjesht nuk ka llogaritur se kamerat e rrugës fatmirësisht sot regjistrojnë gjithçka", tha ai.

Studentja 21-vjeçare në fillim u shtrua Repartin e Mjekimit Intensiv të spitalit Papageorgiou por nuk mundi t' mbijetonte dot plagëve duke mbyllur sytë një ditë më parë. Varrimi i 21-vjeçares, e cila studionte në Shkollën Veterinare të AUTH-së, pritet të zhvillohet në vendlindjen e saj, në Chania.

shqiptari perplas 21-vjeçaren greke greqi

Sondazh

Poll

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë