LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Ekzekutohet shqiptari në Greqi/ 56-vjeçarit i dalin në pritë përpara banesës, Prifti i dënuar më parë si anëtar i një bande droge

• Thimi Prifti është shqiptari i ekzekutuar ditën e djeshme në Paleo Faliro, ku u qëllua dy herë me armë zjarri në gjoks dhe në kokë • Ekzekutimi ka ndodhur në orë 21:00 të mbrëmjes së djeshme përpara banesës së tij. • Shqiptari 56-vjeçar rezulton me origjinë nga Berati, i cili sipas policisë greke rezultonte i shpallur në kërkim për trafik droge dhe kontrabandë. • Mbi Priftin rëndonin disa akuza si falsifikim, trafikim droge, organizator i një bande kriminale dhe kontrabandë. • Policia dyshon se ekzekutimi i shqiptarit ka lidhje me një makinë të mbushur me armë që u sekuestrua një javë më parë në Athinë pranë zonës ku ai u ekzekutua.

4 artikuj për këtë temë.

2 MUAJ ME PARE

FOTO- Ky është shqiptari i ekzekutuar në Athinë

Ekzekutohet shqiptari në Greqi/ 56-vjeçarit i dalin në
Thimo Roland Droboniku

GREQI- Personi në foto është Thimo Roland Droboniku, shqiptari i vrarë në Athinë mbrëmjen e së enjtes. Mediat greke kanë publikuar foton e tij, teksa hetuesit janë duke analizuar të kaluarën e tij, që vlen të theksohet se viktima ka qenë i skeduar për disa vepra penale.

Sipas mediave greke, shqiptari ka qenë i arrestuar disa herë më parë si pjesë e bandës kriminale, trafik droge, falsifikim etj.
Autoritetet gjithashtu po hetojnë nëse 56-vjeçari Thimo Roland Droboniku ka lidhje me një makinë të mbushur me armë  që u sekuestrua një javë më parë në Athinë pranë zonës ku ai u vra, ku dhe banonte.

Shqiptari u qëllua me 2 plumba pistolete sapo dilte nga shtëpia e tij në lagjen Paleo Faliro rreth orës 21:00. Policia greke po analizon kamerat e sigurisë në zonë për të përftuar të dhëna hetimore në lidhje me autorin/ët./Dosja.al

2 MUAJ ME PARE

Profili i errët i shqiptarit të ekzekutuar në Greqi/ Mediat greke: Akuzohej për kontrabandë dhe organizator bande

Ekzekutohet shqiptari në Greqi/ 56-vjeçarit i dalin në
Vendngjarja

GREQI- Detaje të reja kanë dalë në lidhje me profilin e shqiptarit të ekzekutuar në Greqi mbrëmjen e djeshme. 56-vjeçari i identifikuar si Thimi Prifti, nuk ishte një figurë e panjohur për policinë dhe drejtësinë greke. Policia ka nisur hetimet për të zbardhur e ekzekutimit në Paleo Faliro, ku dyshohet se viktima ka qenë i përfshirë në ngjajre kriminale.  

E kaluara e viktimës ka rënë në lupën e hetimeve që tregojnë rastet e mundshme të arsyeve që kanë dashur shqiptarin të vdekur. 

Burime policore, duke folur për protothema.gr , thanë se 56-vjeçari ishte arrestuar disa herë më parë dhe akuzohej për organizator bande, trafik të lëndëve narkotike, trafik cigaresh dhe falsifikim.

Ajo që po hetohet gjithashtu është nëse viktima e atentatit është e lidhur me makinën që u pikas në fund të nëntorit në një pjesë pranë zonës së ekzekutimit, ku u gjenden brenda një kallashnikov dhe disa granata. 

2 MUAJ ME PARE

FOTOT/ U ekzekutua me dy plumba në Greqi, identifikohet 60-vjeçari shqiptar nga Berati

Ekzekutohet shqiptari në Greqi/ 56-vjeçarit i dalin në
Pamjet nga vendngjarja

GREQI- 60-vjeçari që u ekzekutua mbrëmjen e sotme në Greqi është identifikuar. Mësohet se pre e atentatit ka rënë i moshuari nga Berati, Thimo Roland Droboniku alias Thimi Roland Prifti. 

Prifti ishte duke shkuar për në banesën e tij në momentin që dikush e ka qëlluar dy herë në gjoks dhe kokë. Dëshmitarët në vendngjarje kanë njoftuar autoritetet, pas të shtënave. Edhe pse ambulanca erdhi në kohë, shqiptari humbi jetën në spital për shkak të plagëve të marra.

Ndërkohë që mediat greke kanë publikuar dhe fotot nga vendi i ngjarjes, ku u ekzekutua dhe 60-vjeçari nga Berati. Shkaku i vrasjes ende nuk dihet, por policia po heton pistën për larje hesapesh.

2 MUAJ ME PARE

I zunë pritë mes pallateve, ekzekutohet me armë zjarri 60-vjeçari shqiptar në Greqi

Ekzekutohet shqiptari në Greqi/ 56-vjeçarit i dalin në
Foto Ilustruese

GREQI- Një shqiptar në Greqi ka rënë pre e një atentati me armë zjarri. Protothema shkruan se një 60-vjeçar i shpallur në kërkim për përfshirje në bandat, drogë, trafik të paligjshëm cigaresh dhe falsifikim është qëlluar me 2 plumba. 

Sulmi ka ndodhur në Paleo Faliro rreth orës 21:00. Shqiptari u qëllua me armë zjarri drejt në gjoks dhe kanë qenë dëshmitarët që kanë njoftuar autoritetet përkatëse. Shqiptari është marrë me ambiulancë i gjallë dhe u dërgua në spital për të marrë ndihmë mjekësore. Por aty nuk arriti dot që tu mbijetonte plagëve të marra. 

Në vendngjarje janë gjetur dy gëzhoja 9 mm, ndërsa hetimet paraprake janë ndërmarrë nga policia lokale. Identiteti i shqiptarit të zënë pritë mbrëmjen e sotme ende nuk dihet, ndërkohë që policia greke po vijon kërkimet për autorët e ngjarjes.

vrasja e shqiptarit ne greqi

Sondazh

Poll

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve