LIVE UPDATES
Aktualitet

LISTA e re/ Ja kush janë 120 gjyqtarët dhe prokurorët e radhës që do të kalojnë në Vetting

17 Dhjetor 2019, 13:32 Nga DOSJA
LISTA e re/ Ja kush janë 120 gjyqtarët dhe prokurorët e

TIRANE- Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka publikuar sot listën e re me 120 gjyqtarë e prokurorë që do të kalojnë në Vetting. Sipas vendimit të kublikuar nga KPK, bëhet me dije se zgjedhja e emrave është bërë me short, i cili është hedhur në datën 16 dhjetor.

Siç shihet dhe nga lista pjesa më e madhe e atyre që do përballen me jurinë e KPK, janë prokurorë e gjyqtarë të Tiranë. “Në zbatim të ligjit nr. 84/2016 “Për rivlerësimin kalimtar të gjyqtarëve dhe prokurorëve në Republikën e Shqipërisë” dhe pas rekomandimit të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, Komisioni, me vendimin nr. 97, datë 6.12.2019, pezulloi shortin e parashikuar në germën “a” të pikës 6 të nenit 3 të rregullores “Për procedurat e zhvillimit të shortit në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit” dhe vendosi shpërndarjen me short në datën 16.12.2019 të çështjeve të miratuar me vendimin nr. 86, datë 25.11.2019, të Komisionit, sipas pikës 8 të nenit 3 të rregullores “Për procedurat e zhvillimit të shortit në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit”, shkruhet në njoftim.

LISTA E PLOTË

Pëllumb Zaimi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Berat

Adelajda Gjuzi (Manaj) Gjykata e Rrethit Gjyqësor Berat

Zihni Shahu Gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan

Ramazan Avdiu Gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan

Ergys Selmani Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier

Matilda Shalla Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier

Roland Hysi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier

Taulant Banushi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier

Adelina Zarka Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier

Guximtar Boçi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër

Jak Ndoka Gjykata e Rrethit Lezhë

Albano Çepele Gjykata e Rrethit Shkodër

Andri Ymeri Gjykata e Rrethit Shkodër

Arqile Basho Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë

Ervin Trashi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë

Gentiana Xhelili Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë

Arbana Selmanaj Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë

Erion Çelaj Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tropojë

Eda Kaja Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës

Shpëtim Reka Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë

Flora Hasimi (Hysi) Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë

Luan Lusha Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kavajë

Arben Lera Gjykata e Rrethit Gjyqësor Korçë

Ariola Kristo (Cerrava) Gjykata e Rrethit Gjyqësor Korçë

Flojera Davidhi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Korçë

Enkeleida Hoxha Gjykata e Rrethit Gjyqësor Krujë

Elsa Ulliri Gjykata e Rrethit Lezhë

Ilir Përdeda Gjykata e Rrethit Lezhë

Flutura Hoxha Gjykata e Rrethit Gjyqësor Pukë

Gentian Marku Gjykata e Rrethit Gjyqësor Pukë

Ermira Dedja Gjykata e Rrethit Gjyqësor Shkodër

Luveda Dardha Gjykata e Rrethit Gjyqësor Shkodër

Klorinda Çela Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë

Mimoza Brahimi (Kajo) Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë

Albert Meça Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë

Altin Abdiu Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë

Anila Capo (Zere) Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë

Arben Mullaj Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë

Ardian Kalia Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë

Arjan Aliaj Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë

Arjana Gumbardhi (Caco) Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë

Artan Gjermeni Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë

Dhurata Balla Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë

Enkela Vlora (Bajo) Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë

Erjon Bani Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë

Fida Osmani (Stojku) Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë

Irena Hoxha Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë

Irena Plaku Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë

Kaçe Agolli Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë

Kastriot Gramshi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë

Kreshnik Omari Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë

Manjola Bejleri Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë

Mariana Shegani (Dedi) Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë

Sokol Tona Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë

Shefkije Demiraj Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë

Teuta Hoxha Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë

Vjosa Zaimi (Çela) Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë

Kliton Spahiu Gjykata e Apelit Durrës Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë

Shkëlqim Miri Gjykata e Apelit Tiranë Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë

Ergys Gashi Gjykata Administrative e Shkallës së Parë Durrës

Rezarta Paja (Aliu) Gjykata Administrative e Shkallës së Parë Durrës

Etleva Gjamo (Cami) Gjykata Administrative e Shkallës së Parë Korçë

Emiljano Ruli Gjykata Administrative e Shkallës së Parë Tiranë

Bevis Shehaj Gjykata Administrative e Shkallës së Parë Vlorë

Çlirim Sino Prokuroria e Rrethit Fier

Erind Reovica Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë

Elida Hoxhaj (Cipllaka) Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë

Ajola Ymeri (Prençi) Prokuroria e Rrethit Kurbin

Bardhok Lleshi Prokuroria e Rrethit Lezhë

Arben Dyla Prokuroria e Rrethit Lushnjë

Erion Pustina Prokuroria e Rrethit Pogradec

Leonard Filopati -ish prokuror në Prokurorinë e Apelit

Ndue Gjura Inspektor –ish KLD (ish-gjyqtar)

Brunilda Çarçiu inspektor ish – KLD

Flora Reka Prokuroria e Rrethit Durrës

Arben Sharra Prokuroria e Rrethit Durrës

Arian Ndoja Prokuroria e Rrethit Durrës

Agim Dilka  Prokuroria e Rrethit Elbasan

Elveta Murra Prokuroria e Rrethit Durrës

Bajram Breçani Prokuroria e Rrethit Durrës

Emror Kasaj Prokuroria e Rrethit Gjirokastër

Edina Kurti Prokuroria e Rrethit Kavajë

Edmond Shytko Prokuroria e Rrethit Korçë

Gentian Stoja Prokuroria e Rrethit Durrës

Ilia Bano Prokuroria e Rrethit Durrës

Julian Kristo Prokuroria e Rrethit Durrës

Ervin Beqiri Prokuroria e Rrethit Durrës

Florian Bonjaku Prokuroria e Rrethit Krujë

Rita Gjati Prokuroria e Rrethit Kukës

Edmond Karriqi Prokuroria e Rrethit Kukës

Arben Nika Prokuroria e Rrethit Kurbin

Alma Bramo Prokuroria e Rrethit Mat

Agim Dalipi Prokuroria e Rrethit Tropojë

Alfred Saliu Prokuroria e Rrethit Vlorë

Ermir Lelçaj Prokuroria e Rrethit Shkodër

Saimir Bahiti Prokuroria e Rrethit Shkodër

Astrit Halilaj Prokuroria e Rrethit Shkodër

Blerta Hamza Prokuroria e Rrethit Shkodër

Hysni Mulaj Prokuroria e Rrethit Tiranë

Elina Kombi (Zgjani) Prokuroria e Rrethit Tiranë

Erion Pano Prokuroria e Rrethit Tiranë

Ida Ahmetlli Prokuroria e Rrethit Tiranë

Bujar Hoxha Prokuroria e Rrethit Tiranë

Gjon Kodra Prokuroria e Rrethit Tiranë

Avni Kraja Prokuroria e Rrethit Tiranë

Petrit Haki –Bica Prokuroria e Rrethit Tiranë

Gjergji Tako Prokuroria e Rrethit Tiranë

Daniela Konica (Sulaj) Prokuroria e Rrethit Tiranë

Elsa Kareci Prokuroria e Rrethit Tiranë

Lindita Ziguri (Male) Prokuroria e Rrethit Tiranë

Shpëtim Garunja Prokuroria e Rrethit Tiranë

Elfrida Bregova Prokuroria e Rrethit Tiranë

Endrit Bimi Prokuroria e Rrethit Tiranë

Arian Përmeti Prokuroria e Rrethit Tiranë

Mariola Mërtiri Prokuroria e Rrethit Tiranë

Isa Jata Prokuroria e Rrethit Tiranë

Eriselda Bala Prokuroria e Rrethit Tiranë

Silvana Lule Prokuroria e Rrethit Tiranë

Artan Lulaj Prokuroria e Rrethit Tiranë

Granit Shahu Prokuroria e Rrethit Tiranë

(A.B. Dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

aktualitet aktualitet komisioni i pavarur të kualifikimit vettingu i gjyqtareve vettingu i prokuroreve komisioni i pavarur të kualifikimit vettingu i gjyqtareve vettingu i prokuroreve

Sondazh

Poll

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve