LIVE UPDATES
Aktualitet

‘Lidhja filloi normalisht, e la drogën, por jo xhelozinë’/ Fundi i tmerrshëm i një lidhje që nisi nga Instagram

20 Maj 2021, 07:54 Nga DOSJA
‘Lidhja filloi normalisht, e la drogën, por jo xhelozinë’/

Një 22-vjeçare ka rënë në kurthin e rrjeteve sociale dhe përfunduar me urdhër të menjëhershme mbrojtjeje nga policia e Tiranës , mbas një lidhjeje të krijuar përmes internetit. Vajza me inicialet N.N, me shkollë të lartë, lindur dhe banuese në Tiranë, e njohu partnerin në Instagram, por ajo që e priste më vonë ishte një lidhje ferri. Dhuna, përpjekjet e herëpashershme për ta kontrolluar e për t’i skeduluar agjendën, e kanë futur të renë në depresion deri ditën kur ajo është gjendur pas një muri. Në një situatë kritike, e frikësuar dhe nën trysinë e përndjekjes, e reja është paraqitur në komisariatin nr. 3 ku dhe rrëfeu problemin e njëkohësisht kërkoi mbrojtje urgjente.

Burimet e Gazetës “Si” hedhin dritë mbi denoncimin e të resë, që e nisi historinë në vitin 2019.

“E njoha djalin me emrin rreth tre vite më parë. Kjo lidhje zgjati rreth deri së fundmi. Njihem edhe me prindërit e tij dhe me ta krijova marrëdhënie shumë të mira. Por ai ishte shumë xheloz , më krijonte llogarinë në Instagram aty ku ne u njohëm, krijoi paranojë nga çdo kontakt në rrjetet sociale”, ka deponuar vajza.

E reja kujton se ish i dashuri e urdhëroi që ajo të dilte nga rrjetet sociale.

“Gati gati e tha me kërcënim këtë gjë. Më pas zbulova se ishte konsumues i rregullt i drogës. Mendova që konsumonte rrallë, por pashë që merrte shpesh drogë me shiringë. Merrte kokainë“, ka thënë ajo.

Duke përshkruar ndjesitë e këtij zbulimi N.N i ka thënë policisë se gjatë lidhjes nën efektin e drogës, disa herë partneri kishte përfunduar në spital.

“Lidhja filloi normalisht, e la drogën, mirëpo xhelozia e tij nuk merrte fund. Më urdhëronte të mos dilja nga shtëpia. Një ditë kërkova të zbrisja për kafe me shoqet e mia që më prisnin, u bë i dhunshëm dhe kundërshtoi”, ka thënë ajo.

Mbas këtij momenti e reja rrëfen në komisariatin nr.3 sipas burimit që e citon atë, se ajo mori vendim që të distancohej. Por nga frika vendosi që ndarjen ta kryente gradualisht dhe jo menjëherë

“E takoja njëherë në tre katër ditë derisa ta lija përfundimisht. Pastaj më rrallë ai po bëhej akoma më i dhunshëm dhe filloi rëndshëm alkoolin. Një ditë nga alkooli gjendja e tij u rëndua dhe e dërguan në spital. Aty vendosa t’i qëndroja pranë dhe t’i jepja dhe një shans lidhjes sonë dhe ne të dyve. Por kur u kthye, ai e la alkoolin dhe rinisi drogën, aty më përfshiu edhe mua”, thotë vajza nga kryeqyteti.

Më tej ajo dëshmon fundin drejt ferrit…

“Fillova të marr antidepresantë në doza të mëdha, pasi nuk po e duroja dot situatën. Një natë bashkë me antidepresantët piva edhe alkool dhe të nesërmen kisha një gjendje humbjeje dhe të fikëti. Prindërit po përpiqeshin të më ndihmonin, më kërkuan që të mos dilja më, por doja ta ndihmoja dhe ta shpëtoja. E ndaj dola”, thotë vajza.

E reja tregon për prindërit se në këtë situatë ata të alarmuar e kanë kundërshtuar dhe kanë vendosur ta mbyllin në banesë. Kjo tentativë e prindërve për ta shpëtuar dhe distancuar dhe që e mbylli 22-vjeçaren brenda katër muajve, zgjati gjatë maujve të verës.

Në dosjen policore që Gazeta “Si” mundi të disponojë, vajza ka deponuar: “Mbas verës fillova ta takoj e ta shoh sërisht djalin, ai po sillej i dashur me mua dhe sikur të mos kishte ndodhur asgjë. Vazhduam kështu. Kur ai ngelej pa lekë vidhte ndonjë gjë dhe shfaqej. Në mars mësova se përmes mashtrimit ai i vodhi një fëmije 12 vjeç telefonin”.

Policia tregon për Gazetën “Si” në formë jo zyrtare se rezulton nga këqyrja e të dhënave hetimore se për këtë çështje, mbas kallëzimit të fëmijës përmes prindërve të tij, ai ishte arrestuar dhe mbajtur për disa javë në paraburgim derisa gjykata e ka liruar.

‘I dashuri më mori në telefon nga burgu një natë dhe unë e ndihmoja me karta dhe I thashë se kur të dilte duhet të sqaroheshim bashkë. Por edhe kur doli vura re që ai nuk kishte ndyshuar aspak. “

E vendosur, 22-vjeçarja shton se i komunikoi ndarjen dhe se historia e tyre nuk mund të vijonte më.

“Por ai nuk e pranoi vendimin tim, dilte në rrugë, më kërcënonte, më deklaroi se ai nuk mund të jetonte pa e dashur unë, më gjuante. Mbrëmë trokiti në derë të shtëpisë në mesnatë, mami e hapi dhe u traumatizua kur e pa”, thotë N.N.

Policia bën me dije se ka marrë në pyetje prindërit e denoncueses që përmendin se nuk e dinin lidhjen sentimentale të vajzës , deri ditën kur kanë mësuar që ai ishte arrestuar për një telefon.

“I nxitur nga ky informacion delikat dhe I papranueshëm kur mësuam rreth profilit të tij shoqëror biseduam me vajzën dhe u dakordësuam që ajo të ndërpriste çdo lidhje me këtë person”, thotë i ati i cili mbasi konfirmon rrëfimin e të bijës për vizitën në mesnatë të djalit, kujton: “Po shkoja ta merrja vajzën në palestër , por në rrugë pashë një djalë që e tërhiqte nga krahët me forcë dhe për ta evituar konfliktin me këtë person njoftova dy efektivë që i ndesha në rrugë.

Policia thotë se vrapuan për ta kapur të riun por ai u largua me shpejtësi dhe për këtë arsye ai është shpallur në kërkim për përndjekje ndaj ish të dashurës 22 vjeçe.

Megjithatë historia nuk mbaron këtu….

Marrë nga GazetaSI

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

aktualitet aktualitet historia e dashurisë lidhja historia e dashurisë lidhja

Sondazh

Poll
Aktualitet 20 Maj 2021, 07:09

RINAS– Një armë zjarri është gjetur e hedhur pranë zonës së RInasit. Efektivë të Policisë së Shtetit kanë vënë re se në rrotullimin e aeroportit është pikasur n...

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh