Aktualitet

Luftë me armë zjarri me policinë, arrestohen dy vëllezërit Seferi në Mamurras, të kërkuar për plagosjen në Laprakë

Dosja.al mëson se dy vëllezërit Seferi janë arrestuar nga Forcat Operacionale të Tiranës dhe gjatë operacionit ka pasur shkëmbim zjarri.
Featured image of article: Luftë me armë zjarri me policinë, arrestohen dy vëllezërit Seferi në Mamurras, të kërkuar për plagosjen në Laprakë Foto nga ngjarja në Laprakë

MAMURRAS– Dy vëllezër janë arrestuar ditën e sotme në Mamurras. Bëhet fjalë për Arben Seferi dhe Astrit Seferi, të cilët akuzohen për plagosje të rëndë, ngjarje e ndodhur në vitin 2017, në një lokal në zonën e Laprakës.

Dosja.al mëson se dy vëllezërit Seferi janë arrestuar nga Forcat Operacionale të Tiranës dhe gjatë operacionit ka pasur shkëmbim zjarri.

Arben dhe Astrit Seferi kanë qëlluar me armë zjarri drejt forcave të policisë, por pas disa mimnutash ata janë arrestuar. Bashkë me dy vëllezërir Seferi është arrestuar edhe Viktor Gjegji.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Dy vëllezërit Seferi akuzohen për plagosjen endodhur në vitin 2018. Pas një sherri në një lokal në këtë zonë, mbeti i plagosur Eljon Leka me të cilin të arrestuarit kishin patur një konflikt.

Por gjithashtu u plagosën edhe 3 klientë që ndodheshin në lokal.

(f.m/dosja.al)

  • 21:48

    Po hanin drekë me familjen, si u arrestuan dy vëllezërit Seferi në Mamurras, plumbat drejt policisë (DINAMIKA)

    Dy vëllezërit Seferi janë arrestuar mes plumbave pasditen e sotme në Mamurras. Dosja.al mëson se Arben Seferi dhe Astrit Seferi po drekonin me familjen në momnetin që forcat Operacionale të Policisë së Tiranës kanë dashur të kryejnë operacionin e arrestimit. 

    Sapo kanë parë efektivët, dy vëllezërit Seferi që kërkoheshin për plagosjen e ndodhur në Laprakë në vitin 2017, kanë nxjerrë armët dhe kanë qëlluar drejt policisë. 

    Pas disa minutash përplasje, ata janë vënë në pranga së bashku me një tjetër person, Viktor Gjergjin. 

Shto Koment