LIVE UPDATES
Aktualitet

Lirohet me kusht pas 8 muajsh reperi Stresi, u arrestua në Linzë pas akuzave për trafik droge

14 Qershor 2019, 10:37 Nga DOSJA
Lirohet me kusht pas 8 muajsh reperi Stresi, u arrestua në Linzë pas

TIRANË- Këngëtari i njohur Arkimed Lushaj, i njohur si Stresi është liruar sot nga Gjykata e Tiranës. Vendimi është marrë sot në një seancë të zhvilluar pa praninë e mediave dhe mësohet se togat e zeza kanë pranaur kërkesën e këngëtarit për lirim. Në përfundim të seancës Stresi ka fituar lirinë e tij me kush. Ai prej muajit tëtor kur u bë dhe arrestimi ka vuajtur paraburgimin në burgun e Fushë-Krujës.

KOHA NË BURG

Arkimed Lushaj, i njohur me emrin e artit si Stresi, për hërë të parë ka qëndruar kaq gjatë në burg. Në kohë që u arrestua në një hotel në Linzë, ku policia i gjeti kokainë dhe armë, ai konkurronte në “Këngën Magjike”. Ai la konkurrimin me mes, por përshendeti fansat me anë të një mesazhi në rrjetet sociale nga qelia ku po ndiqte kolegët e tij teksa performonin. Por gjatë kohës së që ai qëndronte në burg, ka bërë dhe disa reagime në Instagram duke hedhur dhe dyshime se mos ishte liruar, por më pas u mor vesh që rrjetet tij sociale menaxhoheshin nga miqtë.

ARRESTIMI

Stresi ra në prangat e Policisë në 17 tetor të vitit të kaluar, teksa ai ishte në një hotel në Linzë. Sipas uniformave blu ai ishte në shoqërinë e një femre, identiteti i të cilës nuk u bë publik kurrë. Në ato kohë u hodhën dyshime se ai mund të kishte tradhtuar dhe të dashurën e tij Kejsi, por këto zëra u shuan nga vet partnerja e tij. Policia në njoftimin e asaj kohe bënte me dije se arrestimi erdhi pasi emri dhe zëri i Stresit kishte dal në disa përgjime të grupit të “Bajrave”.

AKUZAT

Akuza që ngriti policia për këngëtarin e njohur, ishin disa që nga marrja pjesë në grup kriminal deri tek trafiku i drogës. Në kohën e arrestimit Policia bëri me dije se “Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë ka vendosur sot masën e sigurisë “arrest me burg” në lidhje me veprën penale “Prodhim dhe mbajtje pa leje të armëve luftarake”. Ndalimi i këtij shtetasit u bë pas një hetimi disa mujor në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë me metoda speciale të hetimit që janë kryer në funksion të një grupi kriminal që operon në Tiranë në lidhje me aktivitetin e kundraligjshëm me tendencë “Trafikim narkotikësh” dhe “Krimeve kundër personit’.

HISTORIA E ARRESTIMEVE

Por ky arrestim nuk është i pari  për këngëtarin. Ai është një personazh i njohur për drejtësinë, pasi ai ka rënë disa herë në pranga. Para arrestimit në Linzë, ai u shoqërua pas një kontrolli të befasishëm të uniformave blu pranë shkollës “Partizani”. Këngëtari dhe disa miqtë e tij u shoqëruan dhe më pas u liruan. Po ashtu para pak vitesh Arkimed Lushaj u prangos për drejtim të gabuar të mjetit dhe më pas u arratis nga Komisariati duke u hedhur nga kati i dytë. Ai pas arratisjes nga Komisariati u arratis jashtë Shqipërisë dhe u rikthye kur kishte mbyllur hesapet me drejtësinë.

(A.B. Dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

aktualitet aktualitet akuzat per stresin arkimed lushaj burgu i fushe krujes lirohet reperi stresi akuzat per stresin arkimed lushaj burgu i fushe krujes lirohet reperi stresi

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!