LIVE UPDATES
Aktualitet

“Vendin nuk ta lë”, Vangjeli ‘detyron’ Fevziun të ulet si i ftuar dhe bëhet moderator: Mos më fol tani (VD)

14 Qershor 2019, 07:00 Nga DOSJA
“Vendin nuk ta lë”, Vangjeli ‘detyron’ Fevziun

TIRANË- Mbrëmjen e së enjtes në emisionin “Opinion” nuk kanë munguar as batutat mes drejtuesit të emisionit Blendi Fevziu dhe analistit Lorenc Vangjeli, kur ku i fundit u ngrit në këmbë për të shpjeguar krizën.

Fillimisht Fevziu tha se Vangjeli mori drejtimin e emisionit dhe u rehatua në poltronin e tij, ndërsa pas disa sekondave i kujtoi me shaka “vendin nuk ta lë”.

Blendi Fevziu: Të ulem unë tani? Do e drejtosh ti?

Lorenc Vangjeli: Jo, jo, qëndro.

Blendi Fevziu: Ika unë Lorenc, fol ti aty, ja erdha unë këtu. E mori Lorenci drejtimin tani. Po…

Lorenc Vangjeli: Ky është një celular që peshon 60 gram.

Blendi Fevziu: Të çoj edhe Bejtjen unë tani të flasë…

Lorenc Vangjeli: Të vijë edhe Bejtja. Nëse këtë celular e mban në këtë pozicion, do ta mbash 1 minutë.

Blendi Fevziu: Zoti Gjuzi e kishte 7000 dollarë atë.

Lorenc Vangjeli: Po mos më fol tani, po të flas seriozisht. Edi Ramën, nuk e rrëzon molotovi i Lulzim Bahsës, apo çizmja e Monika Kryemadhit. E rrëzon Gjuzi duke e bërë qesharak në parlament. Kishte kuptim kur ndeshej me Sali Berishën. Hajde tani të bëjë debat me këta që janë. Është qesharake çdo gjë. Që të rrëzohet një gjë tragjike bëhet në fillim qesharake…Ky celular peshon 50-60 gramë. Mbaje në këtë formë. Nuk endjen peshën e tij. Pas dy minutash fillon e ndjen. Pas çerek ore të bëhet plumb. Pas gjysmë ore të mpihet krahu.

Blendi Fevziu: Varet edhe nga mesazhet që merr. Lorenc unë s’ta lë vendin një herë që ta dish, shko ulu.

Lorenc Vangjeli: Nuk e zë vendin tënd unë se vendi yt është i pazëvendësueshëm.

Blendi Fevziu: Shko ulu tani.

Lorenc Vangjeli: Ti je institucion.

Blendi Fevziu: Të paska kap frymëzimi me Ramën sot.

Lorenc Vangjeli: Çfarë ndodh? Ulet dora, hiqet celulari. Që do të thotë, pa folur për emra… Për tipologji. Ne jemi marrë me krizat duke tentuar t’i zgjidhim ato pjesë-pjesë dhe duke u marrë me pasojën dhe jo me shkakun. Shkaku i kësaj krize është politik. Është politikani shqiptar. Pa u marrë me emra, ky politikan është i përhershëm, është i paparashikueshëm, është i pandëshkueshëm. Ktheji këto mbiemra në të kundërt, bëje të përkohshëm, të parashikueshëm dhe të ndëshkueshëm atëherë Shqipëria do të jetë ndryshe. Do të kemi kuruar shkakun dhe jo pasojën.

(Marrë nga TV Klan)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

aktualitet aktualitet blendi fevziu emisioni opinion lorenc vangjeli vangjeli fevziu blendi fevziu emisioni opinion lorenc vangjeli vangjeli fevziu

Sondazh

Poll

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve