LIVE UPDATES
Bota

MASAKËR në Kosovë! Sulmohet me plumba autobusi, 3 viktima e disa të plagosur

26 Nëntor 2021, 19:15 Nga DOSJA
MASAKËR në Kosovë! Sulmohet me plumba autobusi, 3 viktima e disa

KOSOVË– Masakër në Kosovë! Tre persona kanë mbetur të vrarë dhe të paktën dy të tjerë kanë mbetur të plagosur si pasojë e një sulmi me armë zjarri që ka ndodhur këtë mbrëmje në Gllogjan të Deçanit në Kosovë. Mediat e Kosovës shkruajnë se persona ende të paidentifikuar kanë qëlluar me breshëri plumbash në drejtim të autobusit që po transpotonte nxënës të shkollës së mesme nga Gjakova për në Deçan.

Thuajse në mes të rrugës për në destinacionin e tyre, nxënësit e mitur, shoferi e fatorinoja i autobusit e kanë parë veten mes plumbave.

Si pasojë e të shtënave ka ndërruar jetë në vend shoferi i autobusit, Gani Gjokaj. Në spital ndërruan jetë dy nxënësit, nga 17 vjeç secili, të identifikuar si Ledjon Hamazi e Ledjana Mustafaj. 

Të plagosurit janë dërguar në spitalin e Pejës, ku mësohet se ndodhen në gjendje të rëndë për jetën. Identitetet e tye nuk janë zbardhur ende.

Ndërsa, kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj për Express tha se autobusi po dërgonte nxënësit nga Gjakova për në Deçan. Ai tregoi se dy nxënësit, një djalë dhe një vajzë janë nga fshati Gllogjan. Policia e Kosovës e ka konfirmuar për Express se drejt autobusit kanë gjuajtur me armë disa persona, por ende nuk ka publikuar një njoftim përfundimtar.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE: 

VIDEO/ Sulmi në Deçan, trupat e pa jetë largohen nga spitali i Pejës

Sulmi në Deçan, Gold Ag: Mos dëgjofsha më lajme të tilla

Sulmi në Deçan, Kurti: Jemi tronditur, ngushëllime familjarëve

Sulmi me armë në Deçan, dalin fotot e tre prej viktimave 

Sulmi në Deçan, Basha: Dhimbje dhe trishtim, shërim të shpejtë të plagosurve

FOTO-LAJM/ Ngjarja në Deçan, del fotoja e autobusit të sulmuar

REAGIMET/ Sulmi në Deçan, politikanët të tronditur, kërkojnë kapjen e autorit

Video/ Pamje nga vendngjarja, momentet pasi ndodhi masakra në Deçan

Drejtori i spitalit në Pejë: Dy persona janë të plagosur, një është në gjendje kome

Nxënësit rrëfejnë tmerrin: Një i maskuar na qëlloi me kallashnikov

Sulmi ndaj autobusit në Kosovë, mjeku flet për të plagosurin: ka plagë në këmbë

Sulmi në Kosovë, pamjet nga ngjarja, momenti kur të plagosurit dërgohen në spital

Sulmi me armë në Kosovë, shkon në katër numri i viktimave

Sulmi me armë ndaj autobusit në Kosovë, zbardhen emrat e viktimave

Shkon në tre numri i të vrarëve në Kosovë

DETAJE/ Sulmi me armë në Kosovë, ka vdekur shoferi i autobusit dhe një nxënëse

(F.m/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

diaspora kryesore kosove sulmohet autobusi me nxenes ne kosove vrasje e dyfishte ne kosove kosove sulmohet autobusi me nxenes ne kosove vrasje e dyfishte ne kosove

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE