LIVE UPDATES
Politike

Kryemadhi: LSI i ka prishur terezine partive të mëdha të cilat duan ta ndajnë pushtetin 4 vite njëra dhe 4 vite tjetra

16 Prill 2021, 18:45 Nga DOSJA
Kryemadhi: LSI i ka prishur terezine partive të mëdha të cilat

TIRANË– Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi i ka qëndruar deklaratës së saj të bërë kohë më parë që do të marrë të paktën 34 mandate.

Në një intervistë të zhvilluar mbrëmjen e sotme me gazetarin e Fax News Rezart Xhaxhiun pak ditë nga zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, ajo ka folur edhe rreth raportin të partive të tjera me LSI-në.

Pjesë nga intervista:

34 mandate? Do marrim minimumi 34 mandate. Ajo që dua të theksoj, numrat tashmë janë kthyer si numra bingoje, pra që bëhet lojë numrash. Është e rëndësishme të orientojmë qytetarët të votojnë. Një pjesmarrje e madhe e tyre në votime do të mundësojnë një ndryshim.

Si do i fitoni votat e qytetarëve? Në këto katër vitet e fundit ne shkatëruam shtresën e mesme. Nuk ka më shtresë të mesme, vetëm shtresë të varfër. Pedagogu, biznesmeni, 90% e shqipërisë është e varfër. Sot është e varfër pjesa më e madhe e qytetarëve. Ka taksa më të larta, fatura më të shtrenjta. Mosbesimi ka ardhur nga indiferenca e qytetarëve. Duke mos votuar ne e fuqizojmë më shumë këtë arrogancë. Duke shkuar për të votuar dhe duke e ndëshkuar me votë do vijë ndryshimi. Një intelektual, një avokat apo nënpunës duhet të shkojë të votojë sepse e ndjen sot që nuk është problemi vetëm te paga, por te arsimi dhe shëndetësia. Edhe ata pak njerëz që na kanë mbetur po largohen.

Parashikimi? Ndjej jo vetëm ndryshimin dhe përmbysje të këtij sistemi, por dhe një energji pozitive. Ma tha një gazetare vajzë, po të ketë gazetari në Shqipëri… Nëse në takimet e Ramës shikojmë administratë të intimiduar, te takimet e tua shikojmë dashurinë e njerëzve.  Mua nuk më motivon as Ilir Meta, as Petrit Vasili, por më motivojnë fëmijët si Odri. Votuesi i LSI është i paparashikueshëm dhe është guerrils. Unë theksoj që sondazhet e 10 ditëve të fundit janë sondazhe gjobash. Mjafton të shikoni faturat financiare që paguhen pas tyre dhe do kuptosh çfarë janë këto sondazhe.

Pse nuk jeni pëlqyer nga të mëdhenjtë asnjëherë? Sepse kemi prishur terezinë. Kemi prishur status quone, 4 vjet njëri, 4 vjet tjetri. Vetë LSI ka nevojë për një përmbysje të brendshme për të sjellë figura të reja.

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

politike politike ilir meta monika kryemadhi zgjedhjet 25 prill 2021 ilir meta monika kryemadhi zgjedhjet 25 prill 2021

Sondazh

Poll

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve