LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Këngëtarja italiane i dedikon këngën sportistit, Valeria Altobelli përlotet teksa tregon historin e dhimbshme

27 Maj 2021, 20:15 Nga DOSJA
Këngëtarja italiane i dedikon këngën sportistit, Valeria

TIRANË- Në emisionin “Rudina” në Tv Klan ka qenë e ftuar një prej këngëtareve të kategorisë Big Internacional tek “Kënga Magjike 2021”. Valeria Altobelli është shumë e njohur në Itali dhe muzika e saj ka tërhequr shumë vëmendje edhe në prezantimin në festival. Valeria që në moshë të vogël ka studiuar për muzikë, është angazhuar në botën e televizionit, ka studiuar për juridik, ka mbajtur kurorën e ‘Miss World Italy’ dhe nuk është ndarë asnjëherë nga pasioni i saj për muzikën.

Gjatë intervistës Valeria tregoi se këngën e saj “Anima Semplice”, ia ka dedikuar një sportisti i cili ka humbur jetën disa ditë më parë nga një tumor. Ajo e njihte sportistin Filippo Mondelli personalisht dhe duke treguar historinë e tij, këngëtarja nuk i ndalon dot lotët.

Rudina Magjistari: Je e martuar me Simone Veniere, ai është një sportist shumë i talentuar në Itali, ka marrë pjesë në shumë gara Olimpike.

Valeria Altobelli: Fitoi Europianin dhe Botërorin (qan).

Rudina Magjistari: Valeria këngën e saj në “Këngën Magjike”, ia dedikon një njeriu shumë të vecantë, si është historia?

Valeria Altobelli: Ia dedikoj një djali që nuk është më me ne (qan). Ai ka kualifikuar barkën për Tokion, arriti i pari, arriti këtë rezultat të lartë e më pas zbuloi se kishte një tumor në gjuhë dhe në moshën 26-vjeçare u ngrit në qiell dhe vendin në varkë e mori im shoq, pra burri im është në vendin e tij.

Në varkë janë 5 persona sepse ai nuk do zbresë kurrë nga ajo varkë. E gjithë merita e atij kualifikimi është merita e tij sepse ai ishte një kampion i jashtëzakonshëm në jetë dhe në sport. Ishte një djalë që ishte gjithmonë alegro, i lumtur, që donte fëmijët, që donte personat e dobët. Ndodhi pak para se të nisesha unë.

Në qoftë se ka një shpirt të thjeshtë, ishte pikërisht ai, ishte përshkrimi i shpirtit të thjeshtë, i kampionit të sjellshëm. I dërgoj një puthje të gjithë familjes së tij sepse ajo që ndodhi nuk duhet të ndodhte.

Marrë nga tvklan.al

(f.i/dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

Showbiz Showbiz Miss World Italy rudina magjistari Valeria Altobelli Miss World Italy rudina magjistari Valeria Altobelli

Sondazh

Poll

Policia “aktivizon” dronët, shoferët që nuk respektojnë këmbësorët në vizat e bardha do ndëshkohen

Policia “aktivizon” dronët, shoferët që nuk respektojnë këmbësorët në vizat e bardha do ndëshkohen

Iu gjet magazina me drogë në Fier, arrestohet 47-vjeçari në Dibër

'Shqiptarëve po u ngushtohet laku'/ Berisha: Qeveria ka ulur me 2% ndihmën ekonomike

POROSIA/ Protesta e 7 korrikut, Berisha: Kërkoj intensifikim maksimal

Edi Rama flet vonesën e satelitëve, do i përdorë për fermerët: Do të vijnë brenda këtij viti!

Shifrat e INSTAT flisnin për rënie,Rama i kundërshton: Mbulojmë 97%të konsumit vendas.Ku ikën lopët?

Gruri problem për t'u shitur, Rama mburret: Na është rritur prodhimi

Rama ngre alarmin: Do të kemi një dimër të ashpër dhe mungesa të mëdha

Rama me charter privat në mes të krizës ekonomike/ Peleshi: Ka lidhje me dinjitetin e shtetit

“Ju s’menaxhoni dot dy mikrofonë”/ Salianji ironizon Peleshi: Na jepni dhe ne nga një lopatë

Peleshi: S'kemi avionë për shuarjen e zjarrit, s'na leverdis. Ka kosto shumë, e kam dhimbje koke

Helmim masiv në Kukës, Gjici: S’ka probleme me ujin e pijshëm, u përzie me atë të vaditjes

Sherr tek 'Siguria Kombëtare', Peleshi: Zjarre do kemi! Xhaferaj: Të kemi helikopterë në punë

Del VD-Ka momenti kur makina me nënë dhe djalin thyen kangjellat dhe përfundon në lumë

Mjeti me nënën e fëmijën në ujë, dalin pamjet nga Berati

Avionët për shuarjen e flakëve, Peleshi: Do blejmë orë tek NSPA. Noka: E provova unë, nuk ia vlen

Zjarri në Sazan, Peleshi: S'u shua vetë, uji vetëm do e 'eksitonte'. Duhet ndërhyrje nga terreni

Informacion "TOP SECRET"/ Kuvendi futet pa dashje LIVE, gjenerali ndërhyn me urgjencë

KAOS në komision/ Denaj hedh në votim shtyrjen, Duma: Atë e bej unë! (Pyet sekretariatin)

Akti për kompensimin e çmimeve/ Duma: 8 pronarë nën hetim. Bejtja: S'kam informacion

Debat në Komisionin e çështjeve sociale, paralajmëron Duma: Do bllokoj mbledhjen!

Rama dhuron gjak, kryeministri: Sa herë ma keni pirë? Te e majta, ajo dhuron gjak

“Me paratë e buxhetit kompensoni oligarkët”/Grida Duma: Qeveria nuk i shpërndani lekët për qytetarët

TEST 2

Shkrumbohet fasoneria e italianes në Vlorë, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme

Largimi i pushuesve nga Shëngjini krijon trafik të rënduar në aksin Lezhë-Milot

U bllokuan në Valbonë, evakuohen me helikopter 4 turistët

Policia në aksion, arreston 9 shoferë, gjobit 341 të tjerë

'Jemi njerëz të mirë e besnik'/ Rama: Mund ta përdorni çmendurinë tonë për t'u marrë me të tjerët

Deri në 179 km/h, makina inteligjente kap mat shoferët në Bypass-in e Fierit, pezullohen 89 patenta

Rama: Dëgjojmë se Putin është shumë sëmurë, por as BE nuk është e shëndetshme

Rama në Austri: Keni qenë krah nesh, ndjej keqardhje për BE-në

Statusi kandidat për në BE, Rama: Ukraina mos të kenë iluzione, mori ilaç kundër depresionit

Rama: S'ka vend më të mirë se Austria për të marrë veten nga mbledhja depresive në Bruksel

Refuzon të largohet nga banesa, 50-vjeçari në Berat kërcënon të hidhet nga pallati

Rama takohet me shqiptaren në Austri, gruaja: Jam krenare që takova kryetarin

'Ulu', aksion policie në mes të natës në Astir, 2 persona shtrihen në tokë

'DRONI edukues'/ Policia rrugore me pajisje të re, monitoron çdo ndryshim drejtimi të parregullt

Aeroporti i Vlorës në zonë të mbrojtur, Tabaku: Shkatërron ekosistemin, projekt korruptiv

Protesta e Berishës, Jorida Tabaku konfirmon pjesëmarrjen: Jam në ballë të çdo opozite të qeverisë

Takoi Metën në Baku, Berisha: Sa të mbyllë Presidencën, bashkohemi kundër Ramës

7 korriku përsëritje e 8 janarit? Berisha" Skenar që nuk ndodh më, qëllimi është ngremë shqiptarët

Berisha shpjegon domethënien e datës së protestës: 3 shtata bashkë, rrisin shanset për sukses

Mbledhje në seli, Berisha: Janë të ftuar të gjithë, deputetët të shkëputen nga Alibasha

Sa do zgjasë protesta e 7 korrikut? Berisha: Deri në realizimin e qëllimit, pranoj të më udhëheqin

Berisha: Nuk pranojmë kurrë aleanca bilaterale në rajon, janë të rrezikshme

Përplasja Rama-Bullgari,Berisha: Turp, ordiner! Në emër të opozitës i kërkoj ndjesë popullit bullgar

'Rama bëri avokatin e Serbisë', Berisha:Nuk foli për Shqipërinë, në konferencë nuk u shfaq as Osmani

Berisha: Negociatat nuk u hapën për shkak të Bullgarisë por prej Ramës, shkoi si vasal i Vuçiç

PD kërkon heqjen e mandatit të Xhaçkës, Bushka: S'kemi pasur kohë të lexojmë shkresat