LIVE UPDATES
Politike

VD-Kadilli-Bashës: Je humbës, largohu që tani! Do t’i bësh nder Partisë Demokratike

18 Dhjetor 2021, 16:24 Nga DOSJA
VD-Kadilli-Bashës: Je humbës, largohu që tani! Do t’i

TIRANË – Ish-kandiati për postin e kryetarit të Partisë Demokratike se kreu aktual i PD-së Lulzim Basha duhet të japë dorëheqjen pasi ka dështuar në 4 palë zgjedhje. Në Kuvendin e sotëm që po mbahet në Pallatin e Kongreseve, Kadilli u shpreh se Basha me dorëheqjen e tij do t’i bënte nder partisë për të fituar në të ardhmen. Sipas tij, nuk mjafton as pengimi i rikthimit të ish-kryeministrit Sali Berisha në krye të PD-së.


“Imagjinoni një vend që humbet 4 palë zgjedhje dhe për herë të tretë rri në opozitë. Imagjinoni një parti që ka dështuar në çdo ndërmarrje. Imagjinoni një parti që nuk bën analizë. Drejtuesi i saj humbet 4 zgjedhje. Pas humbjes së katërt, drejton ende partinë, sikur s’ka ndodhur asgjë. A do të mendonit që kjo histori ka ndodhur në një vend perëndimor modern? Mendoni të ketë një konflikt brenda dhe udhëheqësit i kërkohet të shkarkohet nga shumica. Udhëheqësi kundërpërgjijet me shkarkime e skarcime, çfarë do mendoni për këtë udhëheqës? Nuk është autokrat. Ju keni një tjetër tregim. Është tregim që mbushet me iluzione dhe gënjeshtra. Gënjeshtra e parë që i tregoni vetes është se kriza nisi në 9 shtator se Berisha u prek. I harruat ditët muajt kur kriza ishte brenda. Lëvizje e Berishës ndezi fitilin e pakënaqësisë. Nëse duhet një ditë është 26 prill, është kur Basha nuk dha dorëheqjen. Në 26 prill zgjodhi të bëjë një parti pa ambicie. Udhëhiqet nga një njeri që nuk e ka problem humbjen. Mund të ekzaltoni veten se po bëni ndryshme, jemi në prag të ndarjes. çfarë do të ndodhë me të nëse mbetemi të verbër? Janë të interesuar të marrin atë copë të vogël .Do ishte fatal. Ka vetëm një mundësi, dorëheqja e Lulzim Bashës dhe moskandidimi i Berishës. Ikja juaj, është e vertmja mundësi që të mos kthehet në parti Berisha”, u shpreh Kadilli,

LAJMI KRYESOR: LIVE-Basha zhbën vendimet e Berishës, ish-kryeministri jashtë strukturës drejtuese

(d.v/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

politike politike fatbardh kadilli kuvendi i 18 dhjetorit perplasje ne partine demokratike fatbardh kadilli kuvendi i 18 dhjetorit perplasje ne partine demokratike

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni