LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Jessie J flet pas dështimit të shtatzënisë: Trishtimi është i madh, po më mbyt

25 Nëntor 2021, 14:08 Nga DOSJA
Jessie J flet pas dështimit të shtatzënisë: Trishtimi

SHBA – Përpara se të jepte shfaqjen së saj të mërkurën mbrëma në ‘Hotel Cafe në Los Angeles, këngëtarja Jessie J tregoi se shtatzënia e saj kishte dështuar.s

Sipas Billboard, ajo tha në mbishkrimin e një fotoje në Instagram,  duke mbajtur një test shtatzënie pozitiv se mjekët e informuan se nuk kishte më rrahje zemre kur ajo bëri kontrollin e tretë.

“Ndjehem sikur nuk kam kontroll mbi emocionet e mia. Mund të pendohem që e postova këtë. Nuk e di vërtet”, shkroi ajo.

Ajo tha se  fillimisht ishte e shqetësuar për shtatzëninë teksa ngjitej në skenë por tani ishte e shqetësuar për atë që do t’u thoshte fansave pasi të merrte lajmin shkatërrues. Ajo thas e donte të këndonte gjithsesi sepse kjo e ndihmonte të hiqte piëllimin. Ajjo shkruan se gjithmonë ka kënduar nga lumturia, gëzimi e për t’u ndjerë mirë dhe njerëzit nuk e meritonin që ajo t’i zhgënjente.

Ajo që di është se dua të këndoj sonte”, ka shkruar ajo. “Jo sepse po shmang pikëllimin apo procesin, por sepse e di që të këndoj sonte do të më ndihmojë. Unë kam bërë 2 shfaqje në 2 vjet dhe shpirti im ka nevojë për këtë. Edhe më shumë sot. E di që disa njerëz do të mendojnë se ajo thjesht duhet ta anulojë atë. Por në këtë moment e kam të qartë një gjë. Fillova të këndoj kur isha i ri nga gëzimi, për të mbushur shpirtin dhe terapinë e dashurisë ndaj vetvetes, që nuk ka ndryshuar kurrë dhe unë duhet ta përpunoj këtë sipas mënyrës sime”, shkruan ajo.

 

 

A post shared by Jessie J (@jessiej)

Ajo vendosi që në vend që t’i jepte lajmin publikut në skenë, t’i shkruante mendimet e saj.

“Dua të jem i sinqertë dhe i vërtetë dhe të mos e fsheh atë që ndiej. Dua të jem e hapur aq sa mundem në këtë moment. Jo vetëm për audiencën, por për mua dhe fëmijën tim të vogël që u përpoq kaq shumë. E njoh veten dhe e di që do të flisja për këtë në skenë, sepse kjo jam unë. Pra, në vend të një fjalimi emocional me lot, duke u përpjekur të shpjegoj energjinë time kjo më duket një zgjidhje më e mirë'”,shkruan ajo.

Ajo tha se dhe pse trishtimi ishte i jashtëzakonshëm, donte të dilte publikisht me lajmin sepse e dinte që nuk është vetëm dhe se miliona gra në të gjithë botën e kanë ndjerë këtë dhimbje dhe shumë më keq se kaq.

“Ndihem e lidhur me ata prej jush që njoh dhe ata prej jush që nuk i njoh. Është ndjenja më e vetmuar në botë. Kështu që do të shihemi sonte LA. Mund të bëj më pak shaka, por zemra ime do të jetë në dhomë”, tha ajo.

Pas postimit të sajfillestar, Jessie J gjithashtu falënderoi fansat për mbështetjen e tyre në një Story të veçantë në Instagram ku shkruan se dashuria e tyre e ka ngritur në këmbë këtë mëngjes.

(m.k/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

showbiz showbiz jessie j jessie j humb femijen kengetarja amerikane jessie j jessie j humb femijen kengetarja amerikane

Sondazh

Poll

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike

Rrëmbyen dhe plagosën 39-vjeçarin, arrestohen 4 famijarët në Sarandë

Veshur me tuta, si u kap 'Kili' në vilën e Ramazan Rrajës, oficerët kërkojnë me detektorë në Nikël

Drejtonte pa leje drejtimi automjetin, me shpejtësi 216 km/h, vihet në pranga 18-vjeçari

Shi dhe erë e fortë, çfarë po ndodh në Fier, 'stuhia' mbërthen qytetin

Moti i keq përmbyt Lezhën, uji mbulon rrugët, qarkullimi i makinave thuajse i pamundur

Me çantën 'Gucci' në dorë, Elvis Roshi 'lufton' me erën e gazetarët...për pak i bie pemës

Arrestohen 3 hajdutët e bizneseve në Shijak, një tjetër shpallet në kërkim

Lezha e përmbytur, uji futet në hyrje pallatesh dhe oborret e shkollave

Rama nga Davos: Ju prezantoj me shqipet që mbrojnë Zvicrën

Operacioni “Wanted”/ Policia arreston 4 persona në Vlorë

Përroi bllokon makinën, banorët e zonës shpëtojnë familjen me 5 anëtarë në Lezhë

Braçe: Nëse dikush do të ndërtojë projekt në tokë të tjetër kujt, s’ka pse bëhet shteti pjesë fare

‘Shpërthen’ Shehi: Kamionët me drogë kalojnë nga Rapiskani, turp për qeverinë e para vitit 2013

"Zemërohet" Vjosa! Pamjet e rrjedhës pas reshjeve të dendura, apel për të monitoruar situatën

Terren i VËSHTIRË- Momenti kur shpëtohet 43-vjeçari që po kërkonte thesarin në Gramsh

Proteste per Luiz Ejllin

Protesta per Luiz Ejllin te Top Channel

Momenti kur peshkarexha “Geni” kapet duke u furnizuar me naftë nga anija libiane