LIVE UPDATES
Aktualitet

Ishte shpallur në kërkim për vjedhje, armëmbajtje pa leje dhe kultivim lëndësh narkotike, 32-vjeçari shqiptar vihet në p

16 Korrik 2021, 10:15 Nga DOSJA
Ishte shpallur në kërkim për vjedhje, armëmbajtje pa leje

ITALI– Një 32-vjeçar shqiptar u arrestua nga policia e Perugia-s në Itali, pasi ndaj tij ishte lëshuar një urdhër arrest nga gjykata e Velletrit pasi në bashkëpunim me dy bashkëatdhetarë të tjerë iishte shpallur fajtor për vjedhje të rëndë, kultivim të lvndëve narkotike dhe mbajtjen e armëve.

Sipas mediave italiane, pasditen e djeshme shqiptari, i cili tashmë i kishte shpëtuar kapjes më 28 qershor, pas një hetimi të ngutshëm u gjurmua brenda një shtëpie në Aprilia (në provincën e Latinës) nga agjentët e Skuadrës së Perugias dhe Policisë Rrugore të Trafikut me mbështetje operacionale nga Skuadra e Romës.

Hetimet e kryera bënë të mundur marrjen e provave kundër tre të dyshuarve në lidhje me njëzet e një vjedhje të konsumuara dhe të tentuara midis korrikut 2020 dhe prillit 2021, në dëm të bizneseve të vendosura brenda zonave të shërbimit, si dhe në qendrat tregtare në Umbria dhe Lazio.

Të ardhurat nga aktivitetet kriminale, të përbëra kryesisht nga karta gërvishtëse, duhan, pulla dhe para, kanë një vlerë totale prej afërsisht 200,000 euro. Në mëngjesin e 28 qershorit, u kryen gjithashtu kërkime të cilat lejuan zbulimin dhe konfiskimin e mjeteve për vjedhje, bileta gërvishtëse, mallra vjedhjeje, një pistoletë gjysmëautomatike të zbrazët, fshehur në një nga shtëpitë, dy fishekë të shkurtër me kalibër 9 dhe 1000 bimë marijuanë, disa prej të cilave, pasi kishin arritur pjekurinë, tashmë ishin ruajtur dhe tharë duke pritur të vendoseshin në tregun e paligjshëm të drogës.

Kërkimet gjithashtu bënë të mundur gjetjen e një plantacioni të madh marijuane, pajisje të përshtatshme për kultivimin e saj, duke përfshirë një pompë elektrike për ujitje dhe për kapjen e një rryme aty pranë, një gjenerator energjie, plehra dhe mjete specifike. Të tre shtetasit shqiptarë janë tani në burgun e Capanne.

(d.a/dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

aktualitet aktualitet arrestohet shqiptari ne itali arrestohet shqiptari ne itali

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE