LIVE UPDATES
Insights

Ben Blushi takon tifozin holandez në Tiranë: S’ju fusim në Evropë po jeni me Murinjon

Ben Blushi rrëfen takimin me një tifoz holandez sot në Tiranë.

25 Maj 2022, 16:23 Nga DOSJA
Ben Blushi takon tifozin holandez në Tiranë: S’ju fusim në
Tifozi holandez

Rrëfimi i takimit me Ben Blushin: 

MARKU, TIFOZI HOLLANDEZ NË TIRANË

Luan Feynord me Romën, do dalim për foto, tha Albani
Dua ti bëj një foto trajnerit të Romës, Jose Murinjos, thashë unë
Ske ku e gjen Murinjon, tha Albani
E kanë varur te Universiteti mbi një vespa, thashë unë
E hoqën sot në mëngjes, tha Albani
Pse e hoqën Murinjon, e pyeta
Do jenë ankuar hollandezët, tha Albani, s’ju fusim në Evropë po të jeni me Murinjon
Duhet të ankohemi ne se tifozët hollandezë na kanë rrahur shumë policë dje, thashë unë
Kaluan para dyqanit tim, tha Albani
Si ishin, e pyeta
Me hunj në dorë, tha Albani
Të thyen gjë?
Ishin të rrethuar nga policia nuk na prekën, tha Albani
Po italianët, ku janë i ke parë?
Italianët janë te liqeni, tha Albani
Në qendër ka vetëm hollandezë, thashë unë, italianët e paskan dorëzuar sheshin Skënderbej
Italianët kanë frikë mos u bëhën pantallonat pis, tha Albani, hollandezët nuk pyesin
Shkojmë te pedonalja e Tiranës, aty ka shumë hollandezë të dehur, thashë unë
Ja ku janë, tha Albani,shife këtë me tatuazhe është tifoz i Feynordit
Si quhesh, e pyeta
Mark, tha hollandezi
Ca pune bën Mark?
Bëj instalime elektrike, tha Marku
Do fitoni sot?
Do fitojmë 3 me 1,tha Marku
Po kaluat pjesën e parë mund të fitoni, thashë unë
We are fighters, tha Marku
Hajde të të bëj një foto Mark,
Ku të rri, pyeti Marku
Te ky muri këtu, thashë unë
Ca është ky muri, pyeti Marku
Ky është muri i Ministrisë së Brendshme, thashë unë
Mos dalin policët na rrahin, tha Marku
Pse ju rrahën dje?
Dje shpëtuam por sot nuk i dihet, tha Marku
Varet kush fiton, thashë unë
Ne do fitojmë, tha Marku
Me siguri ju fitoni, i thashë
Pse vërtet, do fitojë Feynord, pyeti Albani
Fiton Roma 2 me 0, thashë unë
Po pse i the atij që fiton Feynordi, tha Albani
Sepse ndryshe nuk më linte ta fotografoja, thashë unë
Epo pa gënjyer nuk bëhesh fotograf, tha Albani

Sondazh

Poll

Insights 24 Maj 2022, 18:18 Fjola Graçi

SHËNIM: Pse vrasin Policët tanë?

Foto ilustruese TIRANE- Ludian Zaimi vetëm 25 vjeç ndodhet sot pas hekurave pasi vendosi që problemin personal që kishte me kole...

Insights 13 Maj 2022, 13:54 Ditmir Bushati

Çmimi i të ardhmes

Foto ilustruese Është e vështirë të besohet, por e pamundur të mohohet se rendi ndërkombëtar që mbajti pjes&eu...

Djali mbyti babanë në Divjakë, flet i afërmi: Kanë patur debate, s'e di ç'ka ndodhur

Djali mbyti babanë në Divjakë, flet i afërmi: Kanë patur debate, s'e di ç'ka ndodhur

Djali vret babain në Lushnje, arrestohet nga policia, i riu ishte dënuar me 13 vite burg

Skandali me evazionin fiskal, Kryemadhi i përgjigjet ministres Ibrahimaj

Denoncimi i Kryemadhit: Nuk ka asnjë njoftim nga institucionet ligjzbatuese për kompanitë në fjalë

Evazioni fiskal me inceneratorët, Ibrahimaj: Asgjë nuk është e re, zhurmë në vigjilje të protestës

Thirrja e Komitetit,Rakacolli:Bëjmë apel për kryerjen e vaksinimit,mbani maskat në vendet e mbyllura

Covid në vend/ Tomini: Ka rritje infektimesh. Bino: Ka rënë përqindja e vaksinimeve në Shqipëri

Brenda dhomës që u përfshi nga flakët në Spitalin e Fierit, dëme të shumta materiale

Vendimi i Qeverisë: Rriten me 6% pagat në sistemin arsimor parauniversitar

Berisha thirrje policëve: Çdo presion ndaj qytetarëve do marrë ndëshkim personal dhe ligjor

Rritet pagat e personelit shëndetësor, Manastirliu: Shpërblim për mjekët që punojnë larg banesave

Do futen protestuesit në kryeministri? Berisha: Çdo opsion është i mundshëm

Sali Berisha: Për Ramën qytetarët ekzistojnë vetëm për t’i vjedhur. Përgjigjen e merr nesër

7 korriku/ Berisha: Nesër bashkë me temperaturat rritet urrejtja popullore

Urdhëri krijon debat në komision, inxhinieria: Nuk na duhet, Balluku s'na hap derën

Zjarri në spitalin e Fierit, mjeku: Është djegur lavatriçja e larjes së filmave

Tym dhe flakë/ Zjarr në katin e parë të spitalit të Fierit, evakuuohen pacientët

Kapet shtëpi bari në Fier, heroinë, kanabis në proces tharjeje e armë zjarri

Kryemadhi i përgjigjet Veliajt: Takohemi në SPAK

SPAK thirri të moshuarit? Kryemadhi: Shashka, s'është aspak e vërtetë

Kryemadhi paralajmëron: SPAK ta thërrasë urgjent dhe ta kthejë nga Holanda Edi Ramën

Kryemadhi zbulon bisedën me djalin e pensionistit 30 mln USD pasuri: Kontrata s'ka firmën e tij

Kryemadhi: Kam qindra fatura për SPAK-un, Rama ka vjedhur 189 mln dollarë

Belinda Balluku: Aeroporti i Vlorës synon që të ofrojë fluturime përtej oqeanit

Në takim me Ramën, investitori: Në 1992 Shqipëria kishte vetëm rrugë me gropa dhe Mercedezë të zinj

Balluku: Kemi projekte të reja. Ibrahimi: Investimet strategjike, ligji që zhvillon turizmin në vend

Investitori pyet për pronat, Rama: Në Shkodër tokat u ndanë si burrat, po bëhet digjitalizimi

"Veza apo pula?" Investitori pyet për objektinvin e infrastrukuturës, Rama: Eja na habit me ide

Rama: Sistemi i drejtësisë në Shqipëri ka probleme, nuk është aty ku duhet

Rama: Në Shqipëri protestohet para zyrës time sepse të gjithë janë kryeministra më vete

Kush ishte VIP-i? Rama: Kërkoi armatime për të hyrë në Tiranë, Garda kishte vetëm pistoleta

Zjarr në një banesë në Vlorë, nxirret në kohë i moshuari

Rama: SHELL ka kryer zbulim të rëndësishëm të gazit e naftës nëntokë në Shqipëri

Motori 'zbor' në Tiranë, policia bihet nga pas, arrestohet i riu që e drejtonte

DEBAT në Kuvend! Dhimitri shkon pa shifra, Çupi: S’jemi në orë mësimi këtu, të drejtojmë gishtin

Droni i Policisë kap “mat” shkelësit e qarkullimit, ja sa do gjobiten

Rama feston 58-vjetorin e lindjes, suprizohet nga zv/Presidenti i Hagës, dhurata mbetet mister

"S'i kam të shkruara si ti", Mziu përplaset me Denajn, socialiste: S'matesh me mua

Salianji: Xhafajt s'iu hetua pasuria, Geronin do e denoncoja miliona herë nëse do kisha mundësi

I gjithë grupi i Berishës në mbështetje të tij, Salianji: S'ftova njeri se s'po shkoja në dasmë

Tentoi të vriste vëllanë për plazhin në Radhimë, momenti i arrestimit të autorit

A do shkojë në burg Salianji? Deputeti: S’hidhem dot përpjetë, respektoj vendimin

Marrja e vendimit në Apel u shty, Salianji: Kam dorëzuar të gjitha provat

E gjithë PD-ja në mbështetje të Salianjit, pamjet brenda sallës së gjyqit, 10 deputetë futen brenda

PD në Gjykatë

Rezoluta e KLP/ Bardhi: Duhet pjesa me rekomandimet e papërmbushura. Bushka: Disa s'kanë justifikim

Salianji mbërrin në Gjykatë, e shoqëron Flamur Noka, Luçiano Boçi e Luan Baçi

Përplasje me armë për pronësinë e plazhit në Radhimë, vëllai qëllon të vëllanë

Të shtënat në Radhimë, turisti norvegjez: Dëgjuam krisma e ia futëm vrapit

'Alarm i madh për KLP'/Bojkoti i avokatëve, Alibeaj:Po i hapet dera kriminelëve të dalin nga burgjet