LIVE UPDATES
Aktualitet

Skema e falsifikimit të Greqi! Zbardhet biseda,flitet për shqiptarin e vrarë në Nice

3 Dhjetor 2021, 16:15 Nga DOSJA
Skema e falsifikimit të Greqi! Zbardhet biseda,flitet për shqiptarin e

GREQI– Një ish i burgosur në burgun e Koridallosit, i paidentifikuar me emër, ka bërë me dije për mediat greke mënyrën sesi vepronte grupi i falsifikimit të dokumentave në vendin fqinjë.  Ish i burgosuri tregon se në qark ishin përfshirë punonjës policie, të cilët lëshonin letërnjoftime dhe pasaporta false në vende të ndryshme, duke shtuar se emrin ia kishin ndryshuar edhe Marjus Diamanti, që u vra në karburantin e tij në Nice. Ndërkohë që është deskriptuar edhe një dialog mes kreut të organizatës kriminale dhe një prej anëtarëve, ku përmendet edhe shuma e nevojshme për lëshimin e dokumenteve të falsifikuara.

DIALOGU MES TYRE:

“Kapo”: Për letrat. Mirë. Unë i qetësova. Shkova në mbledhje dhe dhashë letrat. Shqiptari është i kënaqur, gjithçka është në rregull. Unë t’i them atij çfarë ndodhi? Ai thotë se ka sjellë gjysmën e parave. Ai thotë se ka sjellë shtatë mijë dhe nuk i ka mbledhur shtatë të tjerat. Më thotë se maksimumi në një javë do të më sjellë gjysmën tjetër. I besoj këtij idioti.

K .: Prandaj të them të mbaj pak distancë

“Kapo”: Më thanë të nxitoja, mendova se gjithçka ishte në rregull. Tani ai kërkoi edhe për shokun e tij. Unë them, më fal vëlla 25 nuk bëhet, të paktën 30.

-K .: Mirë, mirë.

Si funksiononte organizata kriminale me Policinë në Greqi?

Organizata kriminale, në të cilën përfshiheshin 35 oficerë policie, funksiononte me anë të mashtrimit dhe falsifikimit të dokumenteve. Policët dhe grupi i falsifikatorëve u siguronin kriminelëve të huaj mes tyre dhe shqiptarë nënshtetësi greke dhe ID të reja, për 30 mijë euro.

Marrë nga iefimerida.gr

(k.m/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

aktualitet aktualitet falsifikimi i dokumentave ne greqi greqi marjus diamanti falsifikimi i dokumentave ne greqi greqi marjus diamanti

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 28 mars

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim