LIVE UPDATES
Art&Argëtim

I frikshëm dhe misterioz në SHBA/ Ish-anëtarja e ‘Scientology’ zbulon sekretet: Tom Cruise ka 7 vite pa takuar të bijën

13 Gusht 2020, 11:34 Nga DOSJA
I frikshëm dhe misterioz në SHBA/ Ish-anëtarja e

SHBA–  Aktorja e njohur Leah Remini, një prej ish-anëtarëve të njohur të Scientology, sekti nga i cili u largua vite më parë, ka zbuluar disa sekrete sa i përket anëtarit më të famshëm të saj, Tom Cruise.

Ajo ka thënë se Cruise për shkak të sektit që ndjek, që prej kohës kur është divorcuar nga bashkëshortja, aktorja Katie Holmes,  tashmë ai nuk  takohet me të bijën Suri. Kanë kaluar të paktën 7 vite që prej kohës kur ai e ka takuar për herë të fundit, për shkak se e ëma nuk e lejon që të jetë anëtare e Scientology.

Kjo pasi Leah thotë se Tom ka dëshirë që ta përfshijë të bijën në sektin që ai vet ndjek, disa vite më pas kur ajo të jetë rritur dhe të mos jetë më nën varësinë e së ëmës.

Më tej në rrëfimin e saj, Leah thotë se Cruise nuk është një njeri i mirë, kjo jo vetëm pse refuzon të takojë  vajzën e tij që kur ajo ishte vetëm shtatë vjeç, por edhe për faktin se ai hesht teksa shikon se si jeta e anëtarëve të sektit që ndjek po shkatërrohet.

I përfshirë në këtë sekt, aktori i njohur nuk ka komentuar kurrë për zhdukjen e gruas së mikut të ngushtë të tij, Shelly Miscavige, e cila edhe ajo ishte një ndër anëtaret më të rëndësishme të Scientology.

Sikurse shkruajnë edhe mediat e huaja Miscavige nuk është parë në publik prej 15 vitesh, pasi thuhet se kërkonte të largohej nga ky sekt. Tashmë akush nuk  ka informacion për të, ndërkohë që kisha e Scientology thotë se ajo në fakt është gjallë dhe në gjendje të mirë shëndetësore.

Leah Remini ka qenë pjesë e Scientology  që prej moshës nëntë vjeç, pasi nëna e saj u bashkua me këtë organizatë. Por ajo u largua në vitin 2013 dhe që prej asaj kohe është bërë një kritike e vendosur e këtij sekti, duke zbuluar edhe disa anë të errëta të Scientology.

Kujtojmë se sekt u përmend edhe në Shqipëri, kur u zbulua rasti i motrave Josifi në Kombinat, por deri më tani nuk ka ende një konfirmim se ka njerëz të ” Scientology” në vendin tonë. Dihet që ata kanë seli zyrtare në Maqedoninë Veriore, por është një nga sektet më të fuqishëm, misterioz dhe i frikshëm në Amerikë.

Burimi: Dailymail

A.C/Dosja.al

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

showbiz showbiz leah remini tom cruise leah remini tom cruise

Sondazh

Poll
Art&Argëtim 13 Gusht 2020, 06:20

Fjalimi i fundit madhështor i Gjergj Kastriotit

TIRANË– Para se heroi ynë të fillonte fjalimin, urdhëron që djali i tij i vetëm, Gjoni, asokohe dhjetë vjeç, të ndodhej mes të ftuarve. Fjalimin e P...

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha

Celibashi kthen mbrapsht kërkesën e autorizuar nga Basha, kreu i KQZ: Keni 48 orë kohë

Meta ZBARDH takimin me Yuri Kim: SHBA do një opozitë shumë të fuqishme

Vendimi i KQZ për PD, Meta: Çmenduritë e regjimit të Ramës i di çdo shqiptar

"PD kërkon shfuqizim të Bordit të Karburanteve"/ Sula dhe Çupi: Çmimi jashtë normave

Vendimi i gjykates per vulen e PD, Rama: Politikë e gërr-gërr-it

Ish-shefi i Forcave të Armatosura, Bardhyl Kollçaku paraqitet në SPAK

Rama i pergjigjet Ahmetajt: Nese do beja rolin e gjykatesit, gjerat do kishin qene me keq