LIVE UPDATES
Aktualitet

Terrori në lokalin në Lezhë!Në kërkim 3 persona, mes tyre Rraja, i riu: Jam në Dubai

6 Dhjetor 2021, 08:27 Nga DOSJA
Terrori në lokalin në Lezhë!Në kërkim 3 persona, mes

LAÇ– Rikthehet në skenë Ramazan Rraja! Nipi i deputetit të Partisë Socialiste, Rrahman Rrajës është shpallur në kërkim nga Policia e Shtetit, pasi dyshohet se është një prej tre personave që u futën me armë zjarri brenda lokalit në Zejmen. Siç dukej edhe në videon e siguruar nga Dosja.al, Rraja dhe dy persona të tjerë, të cilët mendohet se janë Roan Brahimi, 29 vjeç, banues në Fushë-Krujë dhe Alesio Dobrozi, 31 vjeç, u futën brenda lokalit të armatosur në kërkim të një personi.

Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur për shkak të një konflikti të mëparshëm, ndërmjet kushëririt të pronarit të lokalit Ani Kolës, dhe një miku të tre të rinjve, Ramazan Rrajës, Alesio Dobrozit dhe Roan Brahimit. Për të ‘mbyllur hesapet’ tre të rinjtë e armatosur, kanë shkuar në lokalin e Ani Kolës dhe kanë kërkuar kushëririn e tij, të riun e identifikuar vetëm me iniciale L.M (K), i cili më herët ishte konfliktuar me Gj.J, mik i tre të shpallurve në kërkim. Por për fatin e tij të mirë, ‘shënjestra’ nuk ndodhej në lokal në momentin e ngjarjes. E as pronari i biznesit, Ani Kola. Të vetmit që ndodheshin brenda ishin tre të rinj që po konsumonin pije, e nuk kishin asnjë lidhje me ngjarjen. Por edhe ata do të duhet të përballen me veprën panale “moskallëzim krimi”.

Ndërkohë që vetë Rraja në një intervistë për mediat nga arratia pretendon se e gjitha është një ngjarje e stisur nga Policia e Prokuroria dhe se ai ka prova që vërtetojnë të kundërtën. Gjithashtu ai ka konfirmuar se aktualisht ndodhet në Dubai ku jeton prej gushtit. Ndërsa ka kërkuar që xhaxhai i tij deputet të mos përmendet më nga mediat dhe të lidhet me të.

Ramazan Rraja është djali i xhaxhait të Rexhep Rrajës, djali i deputetit socialist Rrahman Rraja, që u përfshi në një skandal me ish-të dashurën e tij, Xhisiela Maloku disa vite më parë. Në intervistat televizive, Xhisiela e përmendte personazhin e këtij lajmi, Ramazanin si një nga njerëzit e saj më të afërt, me të cilin kishte raporte miqësore edhe pas ndarjes me Rexhep Rrajën. Po ashtu, Ramazani u bë i njohur edhe me figurë pas videos së bërë publike në media, ku shfaqej duke dhunuar një grua.  Gjithashtu, vitin që lamë pas Rraja u arrestua në Belgjikë si pjesë e një grupi që merrej me trafik lëndësh narkotike. Megjithatë ia doli që t’i shpëtonte drejtësisë por edhe aksionit të “OFL-së”. Ndërkohë që edhe miku i Rrajës, Brahimi është i njohur për Policinë, pasi është arrestuar në vitin 2018, pasi udhëtonte me armë, bizhuteri dhe një sasi te madhe eurosh me vete. Ai u vu në pranga nga policia e Lezhës, pasi iu gjet një armë zjarri pistoletë Bereta me një krehër me 15 fishekë. Ndërsa për të tretin duket se nuk ka precedentë të mëparshëm penalë.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE:

I shpallur në kërkim, Ramazan Raja: Jam në Dubai, s’jam arratisur! Nxirrni provat

Nipi i tij i shpallur në kërkim, Rrahman Rraja: E dija se ishte jashtë shtetit!

Miku i Rrajës! Kush është 29-vjeçari i shpallur në kërkim për ‘terrorin’ në Lezhë

Hyri i armatosur në lokalin në Lezhë, Ramazan Rraja shpallet në kërkim

(a.b.k.m.e.h/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

aktualitet aktualitet grabitja ne lezhe policia lezhe ramazan rraja roan brahimi terrori ne lokalin ne lezhe grabitja ne lezhe policia lezhe ramazan rraja roan brahimi terrori ne lokalin ne lezhe

Sondazh

Poll

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave