LIVE UPDATES
Politike

“Gjysmat nuk i njihte”, Myslim Murrizi zbulon si e dekonspiroi një nga ministrat teknikë të Bashës: Një nga ata që lyh

26 Dhjetor 2019, 07:51 Nga DOSJA
“Gjysmat nuk i njihte”, Myslim Murrizi zbulon si e dekonspiroi

TIRANË- Deputeti Myslim Murrizi i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora preku temën e qëndrimit në çadër të Partisë Demokratike për 90 ditë.

Murrizi, asokohe pjesë e PD, tha se ishte kundër kësaj ideje dhe se gjithçka u bë nga Lulzim Basha për të përfituar më shumë.

Murrizi u shpreh se kreu i PD nuk duhet të kishte kërkuar vendosjen e ministrave teknikë por heqjen e drejtorëve dhe zëvendësimin e tyre me specialistë në sektorët përkatës.

Mes të tjerash, Murrizi shtoi se Basha nuk i njihte gjysmat e ministrave teknikë, ndërsa tregoi rastin kur një prej tyre e dekonspiroi.

Myslim Murrizi: “Nëse dyshojmë që vjedhjet e votave i bën policia, se kështu ishte preludi i marrëveshjes ti duhet të marrësh atë që komandon në polici. Çfarë i duhej PD, unë kam qenë kundra në atë kohë, çfarë na hynte në punë ne drejtori i legalizimeve, i hipotekës, i AKU-së për çfarë. 

Ose kërko ikjen e këtij njeriu të indoktrinuar si enverist drejt policie dhe merr një drejtor policie, merre nga të duash një zyrtar të vjetër që ka qenë sesa merr drejtorin e djathit. Çfarë e do drejtorin e AKU, AZHBR. Sepse menduan se edhe ata 3 muaj po bëjnë ndonjë lekë sepse është pjesa e pazarit. Thashë në tavolinë kush drejtori ka lekë, ka hipoteka ka e legalizimit, ajo e kosit, AKU që vendos gjoba, ka kjo tjetra AZHBR dhe i mori këto.

Çfarë i do këto? Pse bëhesh pis? Ti po pretendo të vish në pushtet. The që do fitojmë, do e rrëzojmë, 90 ditë ndejte në çadër, mos e merr, thuaj nuk kam besim tek ky drejtor policie hiqe këtë dhe gjemë një specialist policie me konsensus, drejtor policie teknik s’ke çfarë i do ministrat? Ministrat teknikë? Nuk ma hanin mua telefonin këta ministrat teknikë të mëdhenj. Demek i kishte vënë Basha gjysmat nuk i njihte. Nuk të hapnin telefonin. Një prej tyre më dekonspiroi. 

Një nga këta të fortët që lyhet me sheqet nga surrati që bën si Vandam. I thuaj që filan kontingjent ka armë në makinë, ka këtë. Ai ia thotë shefi të komisariatit që rrinte me ta. I thotë më ka thënë Myslim Murrizi kështu kështu. Po të jetë për këtë i them vetë nuk kam frikë, kam qenë këtu në ’97. Nuk veproi. I mori kot me idenë për të kënaq ca njerëz.”, u shpreh Murrizi.

(a.m/dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

politike politike çadra e pd-se lulzim basha myslim murrizi çadra e pd-se lulzim basha myslim murrizi

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni