LIVE UPDATES
Aktualitet

Enigmat e kësaj jave, beqarët që do të zhyten mes erosit, shenjat që nuk duhen të jenë indiferentë

5 Gusht 2019, 07:32 Nga DOSJA
Enigmat e kësaj jave, beqarët që do të zhyten mes erosit,

Dashi

Dashuria: Këtë javë njerëzit e lindur nga shenja do të kenë yjet në favor dhe do të kalojnë ditët me radhë në emër të gëzimit dhe argëtimit. Fundjava do të jetë fantastike për ata që janë në çifte dhe mund të përjetojnë momente me shumë pasion. Beqarët nuk do mund të ankohen, do të bëjnë shumë pushtime dhe shumë prej tyre do të jenë me fat

Puna: Ka ndryshuar shumë jeta juaj, e cila ka sjellë kaq shumë lajme mbi punën dhe sferën profesionale. Financat nuk do ju sjellin probleme, aq sa do të jeni në gjendje ta trajtoni veten ndaj disa tekave. Sidoqoftë, gjithnjë mbajeni përqendrimin të lartë në vendin e punës, për të shmangur bezditë.

Demi

Dashuria: Gjatë kësaj jave sfera e dashurisë do të rimarrë një stabilitet të caktuar dhe ju do të rimerrni atë dritë zemër që kishit humbur. Do të jeni më të qetë dhe më pak të prirur për grindje, dhe merita do të jetë gjithashtu e juaja, që keni ditur si të përshtateni me rrjedhën e ngjarjeve. Edhe beqarët do përpiqen të jenë më të disponueshëm dhe të shmangin çdo polemikë.

Puna: Në këtë javë do të jeni më të hapur për bashkëpunime dhe do të ndiheni rehat në vendin e punës. Qëndrimi juaj i hapjes do të ketë pasoja pozitive në performancën e projekteve tuaja dhe përfitimet do të përfitohen. Fundjava premton të jetë e qetë dhe më në fund mund të pushoni pa u ngacmuar nga problemet.

Binjakët

Dashuria: Humori do të jetë protagonisti i ditëve tuaja dhe kjo javë padyshim që do të jetë më e durueshme se ato të kaluara. Në veçanti, nga e marta e tutje do të keni mundësi të lini plotësisht mënjanë të gjitha pasiguritë dhe të lini hapësirë ​​për dashuri. Kush ka pasur një krizë dhe nuk është ndarë akoma nuk ka pasur guxim të ndalet. Surprizat e reja për beqarët, ndjenjat do të mbizotërojnë.

Puna: Ju nuk do të keni shumë dëshirë të angazhoheni këtë javë dhe do ta keni të vështirë të krijoni marrëdhënie paqësore me kolegët. Ndoshta ju keni kokën diku tjetër dhe kjo do të jetë arsyeja kryesore që do t’ju bëjë të merrni gjithçka lehtë. Sidoqoftë, biznesi i rëndësishëm mund të kalojë nën hundën tuaj dhe të marrë udhëzime të tjera!

Gaforrja

Dashuria: Horoskopi siguron situata të favorshme për dashurinë këtë javë. Sidomos nga e mërkura ambienti dashuror do ju dhurojë shumë kënaqësi dhe marrëveshja në çifte do të forcohet më shumë se kurrë. Erosi do të përfitojë gjithashtu nga kjo, e cila do të fluturojë me zemër të lartë. Edhe beqarët nuk mund të ankohen, do të vijnë aventura të reja!

Puna: Këtë javë mund të ketë tensione në vendin e punës që nuk do keni mundësi t’i qetësoni me lehtësi. Situata të paqarta dhe të papritura mund të shqetësojnë qetësinë që ju nuk keni pushtuar mezi me kolegët tuaj dhe keni frikë se gjithçka mund të prishet. Mos u shqetëso, është vetëm një moment kalimtar.

Luani

Dashuria: Ju po kaloni një kohë të mirë në sferën sentimentale dhe madje edhe në nivelin familjar keni arritur një qëllim të mirë. Për momentin gjithçka shkon sipas planeve tuaja, kështu që shmangni marrjen e marrëzive pa kuptim. Përkundrazi shijoni momentet më të mira me partnerin tuaj nëse jeni çift, ndërsa nëse jeni beqar lini veten të shkoni në gëzimet e pasionit.

Puna: Yjet janë në favorin tuajmdhe mbrojnë projektet tuaja. Edhe pse mund të ketë momente të pashmangshme të konfuzionit, megjithatë do të jeni në gjendje të mbani angazhimet e bëra. E enjtja do të jetë dita më e mirë për të bërë biznes dhe investime të mëdha, ndërsa gjatë fundjavave mund të keni një dritë gjeniale që do t’ju ndihmojë shumë për të zgjidhur një çështje urgjente.

Virgjëresha

Dashuria: Sfera dashurore do të jetë mjaft e rastësishme këtë javë, një surprizë jo shumë e këndshme mund të sjellë humor të keq në jetën private. Ndërhyrja nga një person intruziv do t’ju bëjë edhe më nervoz, kështu që përpiquni të merrni vendimet tuaja për të ardhmen tuaj. Nervozizëm gjatë fundjavës edhe për beqarët, të cilët do të duhet të mbrohen nga disa thashetheme të bezdisshme.

Puna: Puna gjatë kësaj jave do të jetë plot ngjarje të papritura, do të duhet të merreni me njerëz të paqartë dhe të padëshiruar për t’ju trajtuar sinqerisht. Do të jetë më mirë të enjten dhe të premten, kur të bëni hapësirë ​​dhe të përpiqeni në çdo mënyrë të merrni përsëri frenat e së ardhmes suaj profesionale.

Peshorja

Dashuria: Këtë javë nuk do të jeni indiferentë ndaj kritikave, aq sa do të ndiheni të papërshtatshëm dhe shpesh të pakëndshëm. Nga e marta, sentimentalizmi do të jetë ende në rritje dhe atmosfera do të zbutet që partneri do të jetë më i disponueshëm për ju. Në shtëpi do të ketë më shumë ndërlikime dhe do të përjetoni momente të paharrueshme të ëmbëlsisë dhe butësisë. Fundjava interesante për beqarët, do të ketë takime speciale.

Puna: Do të hasni disa pengesa gjatë punës, por të premten dhe të shtunën gjërat do t’ju shfaqen në një dritë më të mirë. Ndikimi negativisht në disponimin tuaj do të jetë kundërshtimi i një planeti të gabuar, megjithatë gjatë fundjavës rimëkëmbja do të jetë totale në të gjitha frontet.

Akrepi

Dashuria: Në këto shtatë ditë yjet paralajmërojnë një javë vitaliteti të madh për dashurinë. Do të jeni energjik dhe të lumtur dhe do të jeni në gjendje t’i përkushtoheni projekteve të rëndësishme si martesa ose bashkëjetesa, por duke mbajtur këmbët tuaja në tokë. Edhe për beqarët do ketë takime të reja, të cilat do të sjellin shumë gjëra të bukura dhe shumë do të gjejnë edhe dashuri të vërtetë.

Puna: Koha e mirë për punë, do të tejkaloni çdo vështirësi dhe të jeni në gjendje të jeni perfekt dhe i përsosur në çdo rast. Kjo javë do të jetë e duhura për të thelluar njohje tuaja me kolegët dhe eprorët. Një marrëdhënie e mirë favorizon marrëveshjen, mbajeni mend!

Shigjetari

Dashuria: Fillimi i kësaj jave do të jetë i shkëlqyeshëm për anën sentimentale. Nga e marta e tutje do të vazhdojë edhe më mirë dhe partneri do ju mbushë me kujdes dhe vëmendje, gjë që natyrisht do t’ju bëjë shumë të lumtur. Në funksion të një feste, mbase diçka romantike për çifte por edhe për beqarët që duan të thellojnë njohjet e tyre.

Puna: Disa ngjarje të paparashikuara në ditët qendrore të javës do të jenë thelbësore për të arritur qëllimet tuaja. Do të keni kaq shumë gjëra për të bërë dhe do të duhet të lëvizni për të përfunduar projektet që keni ndjekur për ca kohë. Kënaqësitë ekonomike nuk do të vonojnë.

Bricjapi

Dashuria: Fillimi i javës në përgjithësi, do të keni gjithë kohën që dëshironi t’i përkushtoheni dashurive dhe do të keni mundësi të përjetoni momente të lumturisë absolute me personin e zemrës. Gjithashtu fundjava premton të jetë e papritur. Lajmi i mirë vjen për zemrat e vetmuara, dashuria do të marrë një kthesë të favorshme.

Puna: Do të jeni të vendosur dhe kokëfortë në ndjekjen e qëllimeve tuaja të punës, veçanërisht në momentet e mundësive më të mëdha. Do të keni akoma mundësinë për të rritur financat tuaja, veçanërisht në mes të javës, kur mundësitë nuk do të mungojnë.

Ujori

Dashuria: Këtë javë mund të ketë dallime mes çifteve për shkak të ndërhyrjes së një zjarri të ri që mund të rrezikojë stabilitetin. Do të zhyteni plotësisht nga erosi, nga dëshira për të guxuar dhe për t’ju shtyrë më tej, por do të duhet të merrni parasysh të gjitha pasojat që do të hasni përpara se të veproni. Beqarët do duhet të jenë më të vëmendshëm ndaj njohjeve të reja.

Puna: Puna është e qëndrueshme këtë javë, megjithëse do të ketë disa suksese. Disa ngjarje të papritura mund të ndodhin të enjten dhe të premten, por gjithçka do të zgjidhet dhe ju do të vazhdoni me qetësi.

Peshqit

Dashuria: Gjatë javës mund të ketë shqetësime pozitive në punët e dashurisë. Tensionet familjare gjithashtu do të zbuten dhe ju do t’i pushtoni të gjithë me mënyrat tuaja të sjellshme. Organizoni disa festa në mbrëmje nëse ndjeheni romantik. Gjatë fundjavës mund të ketë pasion dhe pavarësisht nëse jeni beqarë ose si çift do e lini veten të lirë.

Puna: Java do të dallohet nga këmbëngulja që do të keni në mjedisin e punës. Rezultatet e arritura do ta bëjnë ambientin më paqësor dhe kjo do të favorizojë lindjen e bashkëpunimeve të reja. Financat do të qëndrojnë të qëndrueshme, por në të ardhmen padyshim që do të ketë përmirësime që do të rrisin shumë fitimet.

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

aktualitet aktualitet horoskopi javor horoskopi javor

Sondazh

Poll
Aktualitet 5 Gusht 2019, 05:26

Evropa ime: Bota pa tё djeshme

Tendenca e minimalizmit ka vite që është në rritje. Shumë njerëz që ndodhen në fillim të moshës së rritur ose pak para daljes në pension, duan të jetojnë duke m...

Aktualitet 4 Gusht 2019, 18:52

Dalin pamjet e para të atentatit në Vlorë (VD)

VLORË– Kanë dalë pamjet e para  nga vendi i ngjarjes në Vlorë. Dosja.al ka mundur që të fiksojë disa momente pas atentatin, ku ndodhen forca të shumta Poli...

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!