LIVE UPDATES
Aktualitet

Ekzekutimi i Mihasit e Dumanit, 15 të shoqëruar, makina e targat ishin vjedhur

14 Nëntor 2021, 06:33 Nga DOSJA
Ekzekutimi i Mihasit e Dumanit, 15 të shoqëruar, makina e targat ishin

TIRANË– Një atentat me dy viktima është shënuar mbrëmjen e djeshme në periferi të Tiranës, ku pas një breshërie me armë zjarri humbën jetën Erigers Mihasi dhe Armand Dumani. Të dy janë qëlluar për vdekje në zonën e Astirit, brenda një makine tip audi luksoz, i cili ishte në lëvizje, ndërsa në Thumanë është gjetur një automjet tip “Toyota” i djegur. Burime për Dosja.al nga grupi hetimor bëjnë me dije se makina “Toyota” e gjetur duke u djegur në Thumanë është grabitur në Greqi, ndërsa targa AA 532 ON është vjedhur në Tiranë, më 2 korrik. Që prej 5 muajsh ato mbaheshin rezevë për t’u përdorur për vrasjen e dyfishtë mbrëmjen e djeshme.

Në këtë mjet, Policia ka gjetur edhe 2 kallashnikovë, me të cilët autorët mendohet se kanë qëlluar në drejtim të viktimave. Por në to numri serial ishte i fshirë, ndërsa ekspertët kanë nisur me punën në laborator për të mësuar nëse armët janë përdorur në ngjarje të tjera kriminale.

Gjatë natës ka pasur kontrolle në disa qytete të vendit, por deri më tani nuk ka asnjë konfirmim zyrtar për të dyshuar lidhur me ngjarjen. Pikat e kontrollit janë ngritur në Tiranë, Durrës dhe në Elbasan. Ndërkohë që Policia gjithashtu ka sekuestruar filmimet e kamerave të sigurisë, të cilat mendohet se kanë kapur atentatin dhe mendohet se do të ndihmojnë hetuesit në identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Deri më tani, gjithsej janë shoqëuar 15 persona lidhur me atentatin, por nuk ka asnjë të ndaluar nga Policia, e cila gjithashtu nuk ka njoftuar as edhe për ndonjë të dyshuar, edhe pse në vrasje mendohet se kanë marrë pjesë 6 persona. Pista kryesore mendohet se është aktiviteti kriminal i Mihasit, i cili së fundmi ishte nën përgjim edhe për vrasjen e ish-policit në Laç, Xhelal Reçi.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE: 

Jeta pa mëkate! Mihasi kishte filluar të shkonte në xhami: Të gjithë jemi gabimtarë

ME FOTO: E vranë bashkë me shokun! Ky është viktima e dytë e atentatit në Astir

DINAMIKA: Atentati i dyfishtë në Tiranë! Si u vra Mihasi me shokun brenda ‘Audi-t’

Ekzekutimi mafioz ndaj Mihasit, makina e autorëve e vjedhur në Greqi

Precizion maksimal! Vrasës me pagesë ekzekutuan Erigers Mihasin dhe Armando Dumanin

E vranë dje/Vetëm 24 orë në Shqipëri! Erigels Mihasi ndiqej këmba-këmbës nga armiqtë

Atentati me 2 të vdekur në Astir/ Policia ngre postblloqe në Elbasan (PAMJE)

(k.m/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

aktualitet aktualitet atentat me dy viktima ne astir vritet armando dumani vritet erigers mihasi atentat me dy viktima ne astir vritet armando dumani vritet erigers mihasi

Sondazh

Poll

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

Arrestimi Dakos/ Drejtoria e Policisë merr masa, mbulon godinën

Vihet në pranga 31-vjeçari, sekuestrohen 3 biçikleta të dyshuara të vjedhura prej tij dhe...

“A jeni në vete? Po jo ore tani” Silva Bino acarohet nga prania e gazetarëve pasi dëshmoi në SPAK

Silva Bino 1 orë në SPAK: Kisha një punë, s’kam asgjë për të thën

'Kadastra është portreti i turpit tonë'/ Rama: Dyert e saj do t'i mbyllim, brenda muajit....

"Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë” Basha: Nevojitet ligj i duhur për referendumet

dosja sot 5 qershor

“Në spitalin e Lushnjës bëhen vetëm synetlliqe”, Korreshi: Daja im do të bënte operacion tëmthin…

Balla 'ngacmon' Berishën: Humbe Tropojën, po të dilja ashtu në Librazhd, s'do vija më këtu...

Tensionet në veri të Kosovës/ Berisha: Padroni i Vuçiçit në Tiranë po nxit luftën!

Berisha thirrje për protesta: Jam i bindur se shqiptarët do ngrihen, nuk ka rrugë tjetër

Arrestimi i sekretares së 'MSH', Braçe opozitës: Të fundit që duhet të flasin për korrupsion.

Kuvendi nis me PËRPLASJE/ Bardhi: Manastirliu të dorëhiqet. Braçe i lë fjalën Sulës.

E kishte parkuar poshtë pallatit në Shëngjin/ I thyhen xhamat makinës anëtares së këshillit Bashkiak

Dash Sula: Zoti ju dhentë mend. Keni krijuar grup parlamentar ne burg

Gazment Bardhi pyet Ramën: Pse Vangjush Dako po hyn e del shumë shpesh nga SPAK?

Aksident tek Zogu i Zi në Tiranë, një i plagosur

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre

Basha: Marrëveshja Berisha-Rama e 2008-ës dëmtoi bashkëjetesës demokratike.

“Maskat” grabisin banesën e biznesmenit në Lushnje, marrin paratë dhe bizhuteritë

Tensionet në veri/ Vuçiç 'mobilizoi' ushtrinë, Rama: Shfaqje e pabesueshme, ushtria ZERO fuqi....

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

"O besprem"/ Lulzim Basha përballet me KRITIKUN, ish-kreu i PD e fton: Hajde se unë nuk shaj...

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

I shpallur në kërkim për tentativë për vrasje lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga 23-vjeçari.

“E dashuroj, e dua shumë”/ E reja nga Korça ia shpreh NDJENJAT Edi Ramës në mes të turmës

Analiza e zgjedhjeve, Berisha: Faza tjetër do ketë seriozitetin më të madh, mblidhni çdo fakt

Berisha:U bë përpjekje antikushtetuese nga mafia shtetërore shqiptare e ndërkombëtare për të shuar..

Vokshi kallëzim penal në SPAK për kryebashkiakun e Kuçovës dhe Salillarin

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim