LIVE UPDATES
Aktualitet

Horror në Kuçovë! Burri vret fqinjën, e zhvesh, e hedh në kanal të mbuluar me gjethe

21 Janar 2022, 07:50 Nga DOSJA
Horror në Kuçovë! Burri vret fqinjën, e zhvesh, e hedh

KUÇOVË– Fatime Suli 63 vjeçe, banuese në Kozare të Kuçovës është mbytur me duar nga fqinji i saj. Ngjarja e rëndë u raportua një natë më parë nga Dosja.al, në kohën që trupi i Sulit u gjet i hedhur në një kanal pas alarmit të dhënë nga bashkëshorti i saj pasi gruaja nuk ishte kthyer në banesë si zakonisht. Suli ishte zhveshur nga mesi e poshtë dhe ishte mbuluar me gjethe, duke krijuar kështu një skenë horror në lagjen “Havaleas”, 1 km larg shtëpisë së saj.

Shkak për këtë krim makabër dyshohet të jetë një konflikt që e ndjera kishte pasur me fqinjin e saj, Fetah Marra, 58 vjeç, i cili siç u njoftua nga policia është vënë sot në pranga. Kanë qenë kamerat e sigurisë që ishin instaluar në vendin ku ka ndodhur krimi i rëndë që kanë filmuar të gjithë ngjarjen e kanë zbuluar se autori ishte pikërisht Marra. Ky i fundit rezulton të kishte bërë edhe krushqi me Sulin. 58-vjeçari ishte divorcuar nga e shoqja dhe jetonte vetëm ne banesë, ndërsa Suli me bashkëshortin e paralizuar të cilin tashmë e ka lënë të vetëm. Dy fëmijëte çiftit, një djalë e një vajzë janë martuar ek anë vazhduar jetën e tyre.

Përpara grupit hetimor, Fetah Marra është shprehur se as vetë nuk e kishte kuptuar se si kishte ndodhur vrasja e se si Suli i kishte ndërruar jetë në duar.  Erion Suli, djali i Fatime Sulit ka mohuar ekzistencën e një borxhi të marrë nga autori në familjen e tij dhe se autori është me të probleme të shëndetit mendor. Kryeplaku i fshatit Kozare Jemin Leshi tha se nuk ka pasur dijeni për ndonjë konflikt të mundshëm mes viktimës dhe autorit. Ai tha se 64-vjeçarja Fatime Suli ishte një grua punëtore dhe familja e saj në hallin e vetë. Lidhur me autorin, Leshi hedh dyshime se Fetah Marra ka dashur të abuzojë me 64-vjeçaren dhe teksa ajo ka refuzuar, ai e ka mbytur.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE: 

E vrau e hodhi në kanal fqinjën! Ky është Fetah Marra,dëshmia:I kërkova 60 mijë lekë

Kryeplaku: Marra mund të ketë dashur të abuzojë me Sulin, e ka mbytur pas refuzimit

Publikohet fotoja e Fatime Sulit që u vra nga fqinji, përcillet mes lotësh

U gjet e vdekur në kanal, flet djali i Fatime Sulit: S’kishte borxhe, ishte i sëmurë

Autori dhe viktima në Kuçovë ishin dhe krushqi, Marra: Më ngeli në dorë, s’e kuptova

VD- Vendi ku Fatime Suli u gjet e zhveshur nga mesi e poshtë dhe e mbuluar me gjethe

Ç’zbuluan kamerat? Fetah Marra mbyti fqinjën me duar, e zhveshi dhe e hodhi në kanal

DETAJET nga ngjarja e rëndë në Kuçovë, flet autori: E vrava për borxhin që i kisha

(e;h;f.m/Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

aktualitet aktualitet burri vret fqinjen ne kucove fatime suli fetah marra kucove vritet fatime suli burri vret fqinjen ne kucove fatime suli fetah marra kucove vritet fatime suli

Sondazh

Poll

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave