LIVE UPDATES
Bota

E rëndë në Itali! Autobuzi me emigrantë del nga rruga, plagosen 7 persona, njëri në gjendje të rëndë për jetën

6 Nëntor 2020, 11:11 Nga DOSJA
E rëndë në Itali! Autobuzi me emigrantë del nga rruga,

ITALI-Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur në Sardenjën Jugore të Italisë, ku një autobuz në të cilën ndodheshin disa  emigrantë është përfshirë në një akisdent. Mediat vendase bëjnë me dije se si pasojë e akidentit kanë mbetur të plagosur 7 persona ku njëri prej tyre është në gjendje të rëndë për jetën. Mësohet se i riu i cili ka marrë plagë të rënda në gjoks është nisur me urgjencë në spitalin në Cagliari. Ndërkohë mësohet se të plagosurit e tjerë u transportuan me ambulancë.

Mediat bëjnë me dije se të huajt po udhëtonin për në portin e Kagliarit, dhe në një moment ai ka dalë nga rruga. Si pasojë e daljes nga rruga, autobusi u përmbys dhe ra për rreth 10 metra.

Menjëherë në vendngjarje mbërritën 5 ambulanca dhe helikopteri, sakaq ende nuk është bërë e ditur shtetësia e emigrantëve.

(A.k.dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

rajoni rajoni aksident ne itali plagosen 7 persona aksident ne itali plagosen 7 persona

Sondazh

Poll

Bota 6 Nëntor 2020, 10:51

Shtypi gjerman pas dorëheqjes së Hashim Thaçit

Në një analizë të gazetës gjermane, Frankfurter Allgemeine Zeitung të premten (06.11.) theksohet se megjithëse, zgjati me dekada, Hashim Thaçi, që deri t...

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin