LIVE UPDATES
Art&Argëtim

“E quajti këlysh”, ‘kaubojsi’ zbulon telefonatën me Erik Fullanin: Më kërcënoi, s’ja del dot o trim bo*i

30 Gusht 2019, 09:44 Nga DOSJA
“E quajti këlysh”, ‘kaubojsi’ zbulon

TIRANË– Ish-deputeti Eduart Ndocaj nuk është ndalur me një status për djalin e ish-guvernatorit Ardian Fullani, Erikun. Pasi i publikoi foton me ‘Ferrari’ dhe e quajti ‘këlysh që fshin djersën me lekë të vjedhura’, ‘kaubojsi’ ka bërë edhe dy statuse të tjera për të.

Sipas Ndocajt, Erik Fullani e ka marrë në telefon dhe e ka kaërcënuar për foton e publikuar. Ai shkruan më tej se pavarësisht trashjes së zërit, djali i ish-guvernatorit nuk ia del dot të intimidojë ‘një mirditor që djeg jorganin për një plesht’, siç e quan veten Ndocaj.

Ndër të tjera, ish-deputeti thekson se drejtësia do t’i tërheqë zvarrë të gjithë ata që kan vjedhur lekët e shqiptarëve.

Ju besohet mua jo, ky eshte numri i djalit Fullanit qe pasi kan vjedh si familie edhe leket mia families time dhe njerezve te mi ne banken e Shqiperise (jo te Fullanit), nje perqindje te pakten, po ka kurajo te telefonoje dhe te trashi zanin ky njeri i pa vler e i pa shpres , te intimidoje (te pakten u mundu) nje ish deputet te rrepublikes se shqiperis , sekretarin e pergjitheshem te ADK dhe nje Mirditore qe dheg jerganin per nje plesht . Un shpresoj qe ai te rreflektoje se as me trimeri as me kercenim sja del as ti djalosh as rraca jote jan mundu trima mat mdhoj se ti eshte mundu Edi Ram , eshte mundu Ilir Meta e shum klysh bastaresh te tjere . Drejtesi do ju terheki zvarre Fullanin e cdo hajdut e kriminel e trathtare qe kan vjedh e shkatrru ekonomin e shqiperise te ardhmen e rinise se ndershem ne keto 29 vite,”– shkruan Eduart Ndocaj, teksa ka bërë publik edhe numrin e telefonit të Erik Fullanit, dhe sipas fotos ky i fudnit e ka telefonuar ish-deputetin në orën 22:46.

Në një tjetër status, ‘kaubojsi’ shkruan sërish për Erikun. Krahas një fotoje ku djalin e ish-guvernatorit e quan sërish ‘këlysh’ shkruan se 25-vjeçarin e njeh që kur ka qenë i vogël dhe se sipas ish-deputetit shokët e thërrisnin ‘bo*e’.

“Ky klyshi fullani qe fshin djerset me parat tona dhe han buken e mekatit te jatit ishe Governaori bankes shqiperise , nje hajdut ordiner bashke me bashkshorten qe ishte gjukatse nje e korruptuar ku vetingu e skualifikoj , dhe qe nzori Ilir Meten te pafajshem kur u kap me bllok ne dore duke vjedh shqiptaret, dhe u vrane 4 djem nenash me 21 janare nje nder ato edhe vllaie e miku im Aleks Nika, ky klyshi bastard qe tentoj te bahet trim duke me telefonuar qe pse merrem me keto parazita te shiqerus qe i duhen prer veshet per kete qe te dallohet rraca qelbur , Kete trimin un e njiho qekur ishte qyrroshi i vogel dhe shoket e ti e thrrasin me pseodonimin e frikshem BOLE, po po BOLE e therrasin,”– shkruan Ndocaj më tej.

Një ditë më parë, ish-deputeti Eduart Ndocaj publikoi foton e Erik Fullanit që shihej i gjithi i veshur me të bardha teksa pozonte krah një ‘Ferrari’. Krahas fotos ‘kaubojsi’ e akuzoi se kishte vjedhur paratë e shqiptarëve.

Erik Fullani është bërë pjesë e mediave disa vite më parë, kur u fotografua duke fshirë ballin me 500 eurosha. 

(f.m/dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

Showbiz Showbiz eduart ndocaj Erik Fullani perplasja fullani-ndocaj eduart ndocaj Erik Fullani perplasja fullani-ndocaj

Sondazh

Poll

Policia “aktivizon” dronët, shoferët që nuk respektojnë këmbësorët në vizat e bardha do ndëshkohen

Policia “aktivizon” dronët, shoferët që nuk respektojnë këmbësorët në vizat e bardha do ndëshkohen

Iu gjet magazina me drogë në Fier, arrestohet 47-vjeçari në Dibër

'Shqiptarëve po u ngushtohet laku'/ Berisha: Qeveria ka ulur me 2% ndihmën ekonomike

POROSIA/ Protesta e 7 korrikut, Berisha: Kërkoj intensifikim maksimal

Edi Rama flet vonesën e satelitëve, do i përdorë për fermerët: Do të vijnë brenda këtij viti!

Shifrat e INSTAT flisnin për rënie,Rama i kundërshton: Mbulojmë 97%të konsumit vendas.Ku ikën lopët?

Gruri problem për t'u shitur, Rama mburret: Na është rritur prodhimi

Rama ngre alarmin: Do të kemi një dimër të ashpër dhe mungesa të mëdha

Rama me charter privat në mes të krizës ekonomike/ Peleshi: Ka lidhje me dinjitetin e shtetit

“Ju s’menaxhoni dot dy mikrofonë”/ Salianji ironizon Peleshi: Na jepni dhe ne nga një lopatë

Peleshi: S'kemi avionë për shuarjen e zjarrit, s'na leverdis. Ka kosto shumë, e kam dhimbje koke

Helmim masiv në Kukës, Gjici: S’ka probleme me ujin e pijshëm, u përzie me atë të vaditjes

Sherr tek 'Siguria Kombëtare', Peleshi: Zjarre do kemi! Xhaferaj: Të kemi helikopterë në punë

Del VD-Ka momenti kur makina me nënë dhe djalin thyen kangjellat dhe përfundon në lumë

Mjeti me nënën e fëmijën në ujë, dalin pamjet nga Berati

Avionët për shuarjen e flakëve, Peleshi: Do blejmë orë tek NSPA. Noka: E provova unë, nuk ia vlen

Zjarri në Sazan, Peleshi: S'u shua vetë, uji vetëm do e 'eksitonte'. Duhet ndërhyrje nga terreni

Informacion "TOP SECRET"/ Kuvendi futet pa dashje LIVE, gjenerali ndërhyn me urgjencë

KAOS në komision/ Denaj hedh në votim shtyrjen, Duma: Atë e bej unë! (Pyet sekretariatin)

Akti për kompensimin e çmimeve/ Duma: 8 pronarë nën hetim. Bejtja: S'kam informacion

Debat në Komisionin e çështjeve sociale, paralajmëron Duma: Do bllokoj mbledhjen!

Rama dhuron gjak, kryeministri: Sa herë ma keni pirë? Te e majta, ajo dhuron gjak

“Me paratë e buxhetit kompensoni oligarkët”/Grida Duma: Qeveria nuk i shpërndani lekët për qytetarët

TEST 2

Shkrumbohet fasoneria e italianes në Vlorë, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme

Largimi i pushuesve nga Shëngjini krijon trafik të rënduar në aksin Lezhë-Milot

U bllokuan në Valbonë, evakuohen me helikopter 4 turistët

Policia në aksion, arreston 9 shoferë, gjobit 341 të tjerë

'Jemi njerëz të mirë e besnik'/ Rama: Mund ta përdorni çmendurinë tonë për t'u marrë me të tjerët

Deri në 179 km/h, makina inteligjente kap mat shoferët në Bypass-in e Fierit, pezullohen 89 patenta

Rama: Dëgjojmë se Putin është shumë sëmurë, por as BE nuk është e shëndetshme

Rama në Austri: Keni qenë krah nesh, ndjej keqardhje për BE-në

Statusi kandidat për në BE, Rama: Ukraina mos të kenë iluzione, mori ilaç kundër depresionit

Rama: S'ka vend më të mirë se Austria për të marrë veten nga mbledhja depresive në Bruksel

Refuzon të largohet nga banesa, 50-vjeçari në Berat kërcënon të hidhet nga pallati

Rama takohet me shqiptaren në Austri, gruaja: Jam krenare që takova kryetarin

'Ulu', aksion policie në mes të natës në Astir, 2 persona shtrihen në tokë

'DRONI edukues'/ Policia rrugore me pajisje të re, monitoron çdo ndryshim drejtimi të parregullt

Aeroporti i Vlorës në zonë të mbrojtur, Tabaku: Shkatërron ekosistemin, projekt korruptiv

Protesta e Berishës, Jorida Tabaku konfirmon pjesëmarrjen: Jam në ballë të çdo opozite të qeverisë

Takoi Metën në Baku, Berisha: Sa të mbyllë Presidencën, bashkohemi kundër Ramës

7 korriku përsëritje e 8 janarit? Berisha" Skenar që nuk ndodh më, qëllimi është ngremë shqiptarët

Berisha shpjegon domethënien e datës së protestës: 3 shtata bashkë, rrisin shanset për sukses

Mbledhje në seli, Berisha: Janë të ftuar të gjithë, deputetët të shkëputen nga Alibasha

Sa do zgjasë protesta e 7 korrikut? Berisha: Deri në realizimin e qëllimit, pranoj të më udhëheqin

Berisha: Nuk pranojmë kurrë aleanca bilaterale në rajon, janë të rrezikshme

Përplasja Rama-Bullgari,Berisha: Turp, ordiner! Në emër të opozitës i kërkoj ndjesë popullit bullgar

'Rama bëri avokatin e Serbisë', Berisha:Nuk foli për Shqipërinë, në konferencë nuk u shfaq as Osmani

Berisha: Negociatat nuk u hapën për shkak të Bullgarisë por prej Ramës, shkoi si vasal i Vuçiç

PD kërkon heqjen e mandatit të Xhaçkës, Bushka: S'kemi pasur kohë të lexojmë shkresat