LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Dua Lipa kthehet në një instruktore “lifestyle”, prezanton aplikacionin

24 Nëntor 2021, 16:49 Nga DOSJA
Dua Lipa kthehet në një instruktore “lifestyle”, prezanton

MBRETËRI E BASHKUAR – Këngëtarja me famë ndërkombëtare Dua Lipa ishte pjesë e një interviste për Vogue ku foli edhe për një risi që ajo do të sjellë në treg së shpejti. E parashikuar të lançohet vitin e ardhshëm, platforma e re e këngëtares do të shfaqë një mori çështjesh që këngëtarja i ka afër zemrës.

Sipas Vogue, bëhet fjalë për “Service95”, një shërbim online i cili do t’ju këshillojë në fusha të ndryshme si stil, kulturë dhe sociale dhe shihet si një shtrirje kryesore e markës “Dua”.

“Kam ëndërruar për këtë për kaq shumë kohë. Është hobi im masiv , gjithmonë kam bërë lista për gjithçka: vendet e mia të preferuara për të ngrënë, vendet e mia të preferuara për të qëndruar. Sinqerisht, nëse do t’ju tregoja aplikacionin Notes në telefonin tim tani…” thotë këngëtarja për platformën e saj të ardhshme.

Në fakt, kjo është pikërisht ajo që Dua po bën me Service95, një buletin javor që përmban rekomandime të kuruara personalisht nga vetë ylli i popit ku do t’ju njohë me hotelin e saj të preferuar të fshehur diku në Paris, me vendin më të mirë për të ngrënë “dumplings”, deri tek lista me këngë që ajo bërë për t’u dëgjuar gjatë fluturimit për në shtëpi.

“Të gjithë miqtë dhe familja ime, kudo që udhëtojnë në botë, edhe nëse janë atje vetëm për një natë do të më dërgojnë mesazhe për të pyetur se çfarë duhet të bëjnë. Unë jam personi që pyesin për rekomandime”, thotë ajo.

Service95 do t’u lejojë atyre që janë jashtë rrethit të brendshëm të Dua-s të kenë të njëjtat njohuri të brendshme që ajo ka fituar si një nga superyjet më të mëdhenj dhe më të shëtiturit në planet. Projekti duket si një evolucion i llogarisë në Instagram të Duas, ku rreth 75 milionë ndjekës përputhen me çdo lëvizje të yllit të popit.

Megjithatë, nuk është e gjitha tek ushqimi dhe moda. Dua, Fondacioni jofitimprurës i së cilës Sunny Hill kohët e fundit preu shiritin në një kopsht fëmijësh në Kosovën e prindërve të saj, do të përdorë gjithashtu Service95 për të vënë në pah figura frymëzuese dhe temat dhepersonazhet më të dashura për të.

“Është shumë interesante të jesh në anën tjetër të intervistës. Të gjithë të ftuarit me të cilët po flas kanë histori shumë frymëzuese dhe shpresojmë se si dëgjues ju do të mësoni diçka për veten tuaj”, tha ajo.

(m.k/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

Showbiz Showbiz dua lipa dua lipa e pasur dua lipa ne paris Familja e dua lipas surprizohet dua lipa dua lipa dua lipa e pasur dua lipa ne paris Familja e dua lipas surprizohet dua lipa

Sondazh

Poll

Art&Argëtim 24 Nëntor 2021, 14:45

Ava Max shijon pushimet verore në Bahamas

 Ishujt Bahamas- Këngëtarja shqiptare me famë botërore Ava Max është duke shijuar ditë e fundit të ngrohta të ishujve Bahamas më sensual se kurrë.Me anë të foto...

Balla: Javën e ardhshme mbahet konferenca e parë ndërqeveritare, ka dakortësi

Balla: Javën e ardhshme mbahet konferenca e parë ndërqeveritare, ka dakortësi

Spaho: Kontrolloni veten, na keni quajtur bagëti e tufë, ju respektojmë si motrat tona

"Mungon insulina", Manastirliu: Kemi 17 lloje, dysheku i duhet spitalit, jo Ficos

Berisha për Ramën: Nuk e shplani dot! Spiropali: Atje çove djalin e preferuar me flokë të lyera

"Stolisni kolltukun", Spiropali-Dules: Ju protestën e katranit, kapeni pas flokëve të Saliut

Berisha e krahasoi me Gaddafin, Ekonomi: Rama është brand ndërkombëtar, s'kemi ç'të bëjmë

Berisha lexon mesazhin: Prej 30 ditësh nuk gjejmë insulin, ju quani ‘brend’ Ramën

Berisha denoncon vëllain e komandantit të Gardës: Artan Sako mori tender me 99.9% të fonfit limit

Berisha paralajmëron Ballën:6i kam gati për ty,shumë shpejt do shpallesh në kërkim si Gentian Sharra

Zhupa: Më 7 korrik proteston fermeri, i riu dhe pensionisti, i keni ndarë të nënës e të njerkës

"Bëtë festë për grurin", Balla-Zhupës: kemi 5-fishuar eksporter, për 1 hektar japim 80 litra naftë

Akti normativ për kompensimin e çmimeve për materialet e ndërtimit, Salianji: Politikë zhvatje

Salianji: Rama dhe Braçe kanë shqetësim të madh, iu kanë humbur lopët

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, ish-zv.drejtori i Policisë Nushi i drejtohet mediave: Ikni na lini rehat

'Nëse votojmë kundër i bëjmë nder qytetarëve'/ Tabaku: Akti normativ ka hyrë në fuqi

'Ministria ka dhënë 22 mln mbështetje' Krifca: 5 muajt e parë të vitit ishin të mirë për fermerët

'Akti serviret gabim'/ Sula: Pse të kompensohen kompanitë që marrin fonde publike

Pyetet për protestën e 7 korrikut, Alizoti: Po më duket vetja superstar, s'më ka njoftuar njeri

Protesta e 7 korrikut, ankohet Arbi Agalliu: Ma vunë emrin në listë pa më pyetur fare

Deklaratat e Alibeajt/ Këlliçi: Kushdo që tenton të vrasë protestat është në shërbim të qeverisë

Braçe kundër Ramës: Se thoni i ka numëruar gabim lopët Erioni. Bujku po del me humbje, duhet bursa

Rezoluta për Srebenicën, Balla:Shumë shpejt dorëzojmë në Kuvend dokument me rëndësi edhe për Kosovën

PS nuk e "lëshon" Olta Xhaçkën, Balla: Akuzat, flluska sapuni

Kriza e çmimeve, ministrja Ekonomi: Ekonomia jonë ka rezistuar, njerëzit kanë vënë lekë në bankë

Rama "kap" tek Samiti i NATO presidentin bullgari, i flet gjithë këmbë e duar: Mbase lajm i mirë

Duma: Ju shqetësoheni që aksionerët e peshqve të mëdhenj, votojeni për ato të 10-të. Tallje!

'Kursimet janë rekord'/ Ahmetaj: Do prezantojmë paketë tjetër ndihme, çmimi i naftës është i lartë

'Ekonomia po rritet'/ Ibrahimaj: Po të mos kishim bordet, do ishte shtrenjtuar çmimi i naftës

'Ankohet' për ministren, Spaho: Ka fjalimin e njëjtë si për Butrintin e Ukrainën

Kompensimi i çmimeve/ Dhurata Çupi: Minatorët e Bulqizës s'u jepet asnjë investim

Refuzon thirrjen e Berishës! Protesta e 7 korrikut, Xhaferraj: S'do marr pjesë

Protesta e 7 korrikut, Flamur Hoxha: E kemi për detyrë të bashkohemi

Java çame/ Idrizi i përgjigjet Dendias: Kush nuk ekziston? Duam falje publike nga Greqia

7 korriku, Salianji konfirmon pjesëmarrjen: Kemi 1001 arsye për të protestuar

Protesta e 7 korrikut, Ina Zhupa konfirmon pjesëmarrjen: Detyra minimale e çdo deputeti

Protesta e 7 korrikut, Gazment Bardhi: Gjithmonë krah qytetarëve, jo autokratëve

Protesta e 7 korrikut/ Agron Duka i bashkohet Berishës: Do jemi prezent për të dhënë një mesazh

7 Korriku/ Grida Duma: Jam pro, Berisha ka bërë shumë mirë që i ka përfshirë deputetët

Protesta e 7 korrikut/ Alibeaj: Para se Berisha të shkojë te sheshi, të vijë të flasë për oligarkët

S'merr pjesë në protestën e Berishës, Açka: S'do jem fizikisht, i bëj me fjalë

Protesta e 7 korrikut, PD përgatit terrenin, ngre dy grupe pune, kush merret me Tiranën e qarqet

Aksidetohet turistët çekë në Tamarë, makina del nga rruga

Aksion në Elbasan/ Mbajti peng një person, arrestohet në mes të ditës Thanas Beko

Komisioni për Hartën gjyqësore/ 'Më vjen të qesh', Maks Haxhia: Më morën në telefon, ishte anulluar

Policia Rrugore kontrolle në Tiranë, vendosen 268 masa administrative dhe pezullohen 21leje drejtimi

Rama takohet me Biden, e prek në kurriz e i thotë diçka, presidenti i SHBA-së ngel me gojë hapur

Reforma Territoriale, Xhelal Mziu: Të bejmë një tur, marrim eksperienca, është çështje komplekse

Komisioni për Reformën Territoriale, caktohen ekspertët teknikë! Mziu: Të bëjmë tur në rajon

Rama dhe bashkëshortja e tij priten nga Mbreti Felipe VI i Spanjës dhe mbretëresha

Policia “aktivizon” dronët, shoferët që nuk respektojnë këmbësorët në vizat e bardha do ndëshkohen