LIVE UPDATES
Aktualitet

Hoteli luksoz i paguar nga Fusha për Maznikun në Barcelonë, Vezaj: Ndajeni mendjen kush mashtron, bashkia apo dy zyrtarët

7 Mars 2020, 11:23 Nga DOSJA
Hoteli luksoz i paguar nga Fusha për Maznikun në Barcelonë,

TIRANË- Gazetari Flamur Vezaj ka komentuar udhëtimin në Spanjë të nënkryetarit të bashkisë, Arbjan Mazniku dhe pagesat e Hotelit nga biznesmeni Fusha. Përmes një postimi në Facebook, Vezaj shprehet se kur plas një skandal në bashki, dalin lloj lloj rrogtarësh dhe justifikojnë skandalin e japin versione të ndryshme.  Më tej Vezaj shkruan: Bashkia Tiranë asokohe i tha ‘Zërit të Amerikës’ se shpenzimet janë marrë përsiper nga biznesmeni Fusha dhe Bashkia nuk ka paguar ASNJE qindarke”!!!! Të dy protagonistët A.Mazniku e D.Baboçi kanë thënë se faturat i pagoi Fusha në Spanjë, por e rimbursuan nga paratë e Bashkise kur u kthyen në Tiranë duke ia dhënë CASH!!!

POSTIMI I PLOTË I FLAMUR VEZAJT:

Mashtrim klasik i zyres se propagandes se Bashkise se Tiranes! Kur plas nje skandal ne Bashki dalin lloj-lloj rrogtari duke genjyer e justifikuar skandalin! Po aq shume genjeshtra thone sa japin disa verisone te ndryshme! Mire kjo ne media, qe si kerkon njeri llogari, por edhe ne prokurori!!! Ja nje nga mashtrimit e radhes me letra!

#Pas publikimit te skandalit te “udhetimit ne Spanje” dhe pagesat e Hotelit nga biznesmeni Fusha, dolen protagonistet e bene disa deklarata, por zyrtarisht Bashkia i tha ne ate kohe “Zeri te Amerikes” mes tjerash se “shpenzimet jane marr persiper nga biznesmi Fusha dhe Bashkia nuk ka paguar ASNJE qindarke”!!!!

#Por ndryshe REZULTON pas disa muajve ne prokurori!

#Te dy protagonistet A.Mazniku e D.Baboçi kane thene se faturat i pagoi Fusha ne Spanje por e RIMBURESUAN nga PARAT e Bashkise kur u kthyen ne Tirane duke ia dhene CASH!!!

#Tani ndajeni mendjen, kush MASHTRON, zyra e propagandes se Bashkise apo keta dy zyrtaret qe paguan hotelin me 5 yje nga taksat tona!!?! Se per prokurorine jane ne rregulle te gjitha palet!!!

Keta nuk kane as turp me!!!

#perfundimisht_te_gjithe_te_lumture#

#Ne foto keni mashtrimet e provuara#

Hetimi i zyrtarit të Bashkisë filloi pas akuzave të Partisë Demokratike se biznesmeni Shkëlqim Fusha ka paguar një faturë hoteli prej 1816 eurosh për Maznikun, për dy netë qëndrimi në hotelin “Alma” në Barcelonë.

Për çfarë akuzohet Arbjan Mazniku?

Arbër (Arbjan) Mazniku, ka përfituar një akomodim në Hotel “Alma Barcelonë”, me çmim 1816 euro për dy netë, e përkthyer në 908 euro nata. Dhurata i është bërë nga biznesmeni i akuzuar nga opozita, mediat dhe opinioni publik, Shkëlqim Fusha, i cili ia ka paguar hotelin Maznikut me kartën e tij personale të kreditit.

Vetë numri dy i Tiranës, në një prononcim për “Zërin e Amerikës”, pasi për Dosja.al nuk preferoi të fliste, kishte pranuar se kishte fjetur në hotelin në Barcelonë dhe kishte paguar Fusha. Bashkia në emër të tij shprehej se nuk ka asgjë të keqe, pasi ishte një dhuratë personale, duke harruar që ka një ligj për dhuratat.

Tashmë Prokuroria ka nisur hetimet, të cilat mund të prekin edhe kryetarin e Bashkisë, Erion Veliajn, i cili gjithashtu akuzohet të ketë përfituar “dhurata” nga pronari i Fusha sh.p.k. Kjo pasi në të njëjtën me Maznikun, edhe Veliaj raportohet të ketë qenë në Barcelonë.

(a.m/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

aktualitet aktualitet arbian mazniku flamur vezaj hoteli ne barcelone shkelqim fusha paguan hotelin e arber maznikut arbian mazniku flamur vezaj hoteli ne barcelone shkelqim fusha paguan hotelin e arber maznikut

Sondazh

Poll

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre

Basha: Marrëveshja Berisha-Rama e 2008-ës dëmtoi bashkëjetesës demokratike.

“Maskat” grabisin banesën e biznesmenit në Lushnje, marrin paratë dhe bizhuteritë

Tensionet në veri/ Vuçiç 'mobilizoi' ushtrinë, Rama: Shfaqje e pabesueshme, ushtria ZERO fuqi....

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

"O besprem"/ Lulzim Basha përballet me KRITIKUN, ish-kreu i PD e fton: Hajde se unë nuk shaj...

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

I shpallur në kërkim për tentativë për vrasje lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga 23-vjeçari.

“E dashuroj, e dua shumë”/ E reja nga Korça ia shpreh NDJENJAT Edi Ramës në mes të turmës

Analiza e zgjedhjeve, Berisha: Faza tjetër do ketë seriozitetin më të madh, mblidhni çdo fakt

Berisha:U bë përpjekje antikushtetuese nga mafia shtetërore shqiptare e ndërkombëtare për të shuar..

Vokshi kallëzim penal në SPAK për kryebashkiakun e Kuçovës dhe Salillarin

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë