Politike

“Do lyesh shkallën në 4 e 30”, Veliaj shfajësohet para fëmijëve: Kërkesa ishte për administratorin e pallatit dhe ai i ziu e zbatoi

I ftuar sot në emisionin “Shiko kush luan”, ku emisioni kishte protagonistë 8 fëmijët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit dhe falë lojërave argëtuese, të vegjlit kanë harruar për pak momente tragjedinë që kaluan.
Featured image of article: “Do lyesh shkallën në 4 e 30”, Veliaj shfajësohet para fëmijëve: Kërkesa ishte për administratorin e pallatit dhe ai i ziu e zbatoi Edi Rama duke i folur Erion Veliajt

TIRANË- Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar për herë të parë pas kërkesës publike të Edi Ramës për të lyer shkallët e pallatit ku po strehohen disa nga familjet që u prekën nga tërmeti i 26 nëntorit.

I ftuar sot në emisionin “Shiko kush luan”, ku emisioni kishte protagonistë 8 fëmijët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit dhe falë lojërave argëtuese, të vegjlit kanë harruar për pak momente tragjedinë që kaluan.

Pjesë e lojërave ishte dhe Veliaj, dhe në një prej tyre u pyet nga një fëmijë pikërisht për lyerjen e shkallëve të pallatit.

“A e lyeve murin që të tha xhaxhi Edi?”, ishte kjo pyetja e një fëmijeve, dhe Veliaj u shfajësua duke thënë se Rama nuk i ishte drejtuar atij, por administratorit të pallatit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Ajo kërkesë nuk ishte për mua në fakt po ishte për administratorin e pallatit dhe ai i ziu e leu që atë ditë, jo në 4:00 të mëngjesit”- u shpreh kryebashkiaku i Tiranës.

Por ndërkohë nga një vëzhgim që ka bërë emisioni Boom, pak ditë pas kërkesës së Ramës rezultonte se muret ishin ende pa u lyer.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment