LIVE UPDATES
Aktualitet

Dhunoi me sëpatë nusen e xhaxhait dhe e hodhi në kanal, dalin ‘bëmat’ e të zhdukurit Algert Koleci, tentativë vrasjeje

17 Shtator 2019, 10:34 Nga DOSJA
Dhunoi me sëpatë nusen e xhaxhait dhe e hodhi në kanal, dalin

TIRANËDosja.al ka zbardhur detaje të reja në lidhje me të kaluarën e Algert Kolecit, 32-vjeçarit nga Burreli që rezulton i zhdukur prej katër ditësh. Koleci, i cili rezutlon të jetë mbështetës në fushatën e Partisë Socialiste është një emër mjaft i njohur për Policinë e Shtetit.

32-vjeçari rezulton të jetë i arrestuar dy herë dhe për njërën nga ngjarjet Gjykata e Durrësit ka dhënë masën “Arrest me burg” për Algert Kolecin. Ky i fundit rezulton të jetë i përfshirë në një tentativë vrasjeje, ngjarje e ndodhur në datën 23 shtator të vitit 2018.

Algert Koleci 32 vjeç, banues në Armatë, Manëz së bashku me një 17-vjeçar me inicialet J.D, ka tentuar të vrasë me thikë një 20-vjeçar. Ata e kanë goditur dhumë herë me thikë të riun, i cili fatmirësisht ka shpëtuar.

Gjithashtu po në muajin shtator të një viti më parë, Algert Koleci në bashkëpunim me të vëllanë, Admir dhe të atin Mehdi ka dhunuar me sëpatë nusen e xhaxhait Qefsere Kolecin.

Si ndodhi ngjarja

Dy familjet Koleci kanë banesat ngjitur në fshatin Armathë të Manzë në Durrësit dhe prej kohësh kanë pasur një konflikt pronësi. Për rreth 5 vitesh, familja e Medi Kolecit kishte kthyer një hapësirë që shërbente si rrugë, në ullishte.

 Për shkak se ky veprimi i kishte bllokuar kalimin për në tokën e saj, e dhunuara Qefsere Koleci kishte bërë kërkesë në IKMT dhe një mëngjes shtatori forcat e IKMT Durrës shkuan për të prishur ullishtën e 61- vjeçarit Medi Koleci.

Kështu do t’i hapej rruga 55-vjeçares por kjo ngjarje ka sjellë dhunën në familje.

Mehdi Koleci së bashku me dy djemtë e tij, Admir dhe Alger kanë kundërshtuar forcat e INUK dhe të policies. Ata u shoqëruan në komisariat ku qëndruan gjithë natën.

Por mëngjesin e ditës së nesërme, Mehdiu së bashku me dy djemtë shkruan në banesë dhe u zunë me kunatën e 62-vjeçarit, Qefsere Kolecin.

Sipas burimeve nga policia në njoftimet zyrtare të para një viti, është Algeri Koleci, i cili tashmë rezulton i zhdukur ai që ka goditur 55-vjecaren (nusne e xhaxhait) me sëpatë dhe e ka hedhur në kanal.

Djali i të dhunuar tregoi në atë kohë në polici, se 32-vjeçari nga Burreli i kishte marrë edhe telefonin nënës së tij, në mënyrë që kjo e fundit të mos njoftonte policinë.

Medi Kolecit dhe dy djemtë e tij u shpallën në kërkim nga Policia e Durrësit në lidhje me këtë ngjarje. Para dy muajsh, 62-vjeçari dhe njëri prej djemve, Admiri, ranë në pranga. Ndërsa Algert Gjoka u shpall në kërkim.

Ndërkohë, ditën e sotme Dosja.al raporti se Algert KOleci rezulton i zhdukur prej 4 ditësh. Kontakti i fundit që 32-vjeçari ka pasuer me familjen ka qenë një emsazh që i ka dërguar të motrës. “Po më ndjek mafia ruse,”- shkruhet në mesazhin që 30-vjeçarja E.Koleci ka dorëzuar edhe në polici, ku ka vënë alarmin për zhdukejn e të vëllait.

Koleci rezulton i përfshirë në fushatën e Partisë Socialiste, bazuar në profilin e tij në Facebook.

(f.m/dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

Aktualitet Aktualitet algert koleci e shkuara e algert kolecit zhduket algert koleci algert koleci e shkuara e algert kolecit zhduket algert koleci

Sondazh

Poll

Aktualitet 17 Shtator 2019, 09:40

TIRANË– Një 30-vjeçar nga qyteti i Burrelit rezulton i zhdukur prej 4 ditësh. Bëhet fjalë për Algert Kolecin, i cili prej më shumë se 72 orë nuk ka ...

Largimi i pushuesve nga Shëngjini krijon trafik të rënduar në aksin Lezhë-Milot

Largimi i pushuesve nga Shëngjini krijon trafik të rënduar në aksin Lezhë-Milot

U bllokuan në Valbonë, evakuohen me helikopter 4 turistët

Policia në aksion, arreston 9 shoferë, gjobit 341 të tjerë

'Jemi njerëz të mirë e besnik'/ Rama: Mund ta përdorni çmendurinë tonë për t'u marrë me të tjerët

Deri në 179 km/h, makina inteligjente kap mat shoferët në Bypass-in e Fierit, pezullohen 89 patenta

Rama: Dëgjojmë se Putin është shumë sëmurë, por as BE nuk është e shëndetshme

Rama në Austri: Keni qenë krah nesh, ndjej keqardhje për BE-në

Statusi kandidat për në BE, Rama: Ukraina mos të kenë iluzione, mori ilaç kundër depresionit

Rama: S'ka vend më të mirë se Austria për të marrë veten nga mbledhja depresive në Bruksel

Refuzon të largohet nga banesa, 50-vjeçari në Berat kërcënon të hidhet nga pallati

Rama takohet me shqiptaren në Austri, gruaja: Jam krenare që takova kryetarin

'Ulu', aksion policie në mes të natës në Astir, 2 persona shtrihen në tokë

'DRONI edukues'/ Policia rrugore me pajisje të re, monitoron çdo ndryshim drejtimi të parregullt

Aeroporti i Vlorës në zonë të mbrojtur, Tabaku: Shkatërron ekosistemin, projekt korruptiv

Protesta e Berishës, Jorida Tabaku konfirmon pjesëmarrjen: Jam në ballë të çdo opozite të qeverisë

Takoi Metën në Baku, Berisha: Sa të mbyllë Presidencën, bashkohemi kundër Ramës

7 korriku përsëritje e 8 janarit? Berisha" Skenar që nuk ndodh më, qëllimi është ngremë shqiptarët

Berisha shpjegon domethënien e datës së protestës: 3 shtata bashkë, rrisin shanset për sukses

Mbledhje në seli, Berisha: Janë të ftuar të gjithë, deputetët të shkëputen nga Alibasha

Sa do zgjasë protesta e 7 korrikut? Berisha: Deri në realizimin e qëllimit, pranoj të më udhëheqin

Berisha: Nuk pranojmë kurrë aleanca bilaterale në rajon, janë të rrezikshme

Përplasja Rama-Bullgari,Berisha: Turp, ordiner! Në emër të opozitës i kërkoj ndjesë popullit bullgar

'Rama bëri avokatin e Serbisë', Berisha:Nuk foli për Shqipërinë, në konferencë nuk u shfaq as Osmani

Berisha: Negociatat nuk u hapën për shkak të Bullgarisë por prej Ramës, shkoi si vasal i Vuçiç

PD kërkon heqjen e mandatit të Xhaçkës, Bushka: S'kemi pasur kohë të lexojmë shkresat

Nis me debate komisioni për mandatin e Xhaçkës, Alibeaj: Të vinte këtu të jepte shpjegime

Zjarr masiv në Lajthizë të Mirditës, në terren vetëm një zjarrfikës

Aeroporti i Vlorës, Tabaku: Po ndërtohet në një zonë që ishte e mbrojtur. Ministrja: E pavërtetë

Gazetarja përmend Vuçiç, presidenti serb:Jam i sigurtë që folët mirë për mua. Rama:Ç'dreqin do këtu?

Vuçiç e quajti Kosovë, Rama e korrigjon: Aleksandri tha "e ashtuquajtura Kosovë"

“BE na poshtëroi, prisnin konferencë nga liderët”, Rama: Janë të zgjuar

Videon e nxorri vetë, Rama: Ishte prerë keq, unë thashë se RMV do jetë edhe Shqipëria Lindore

VETO-ja e Bullgarisë, Rama me kritika: BE e paaftë të çlirojë dy pengje

Rama nga Brukseli: Urojmë që shekulli tjetër të na gjejë në BE

Rama-BE: Lëreni Serbinë të qetë, mos hapni konflikte të tjera

Rama flet për Kosovën në Bruksel: Është marrë peng, çmenduri, njerëzit nuk lëvizin dot lirshëm

Rama: Bullgaria po i jep fuqi Putin e agresionit rus, një turp

Korreshi ngre zërin: Në Lushnje vihet vetëm për të bërë foto me shalqi, mos u tallni

Bardhi publikon listën: 10 miq të Ramës përfituan 36 investime strategjike me vlerë 4.6 miliard euro

Balla: Berisha privatizoi pronat nga Viçidoli deri në Dhërmi, si ka mundësi je pronar

'Ish-grabitësi u kërkoi ndjesë pronarëve'/ Balla: Berisha është servil, ditën e lindjes e ndryshoi

Balla përplaset me Berishën në Kuvend: Ik o plaku Mere

'Na u bashkoni me 7 korrik'/ Berisha: Pronarët e pronave janë më të kërcënuar se kurrë

'Administrata ka njerëz të paaftë, skiftera'/ Braçe: Fermerëve u duhet bursa që të kenë besim

Tabakun e 'tradhëtojnë' takat, pengohet dhe gati rrëzohet në Kuvend

Akuzat e Shehajt,Xhaçka:Ju paguani për mandatin e deputetit, çojeni çështjen në Gjykatën Kushtetuese

Shehaj akuza Xhaçkës: Vini në politikë me xhepat bosh, dilni me resorte me 5 yje

Xhaçka: Bashkëshortin e kam bzinesmen të sukseshëm

Berisha: Gentian Sharra e banda e Elbasanit blenë vota për PS

Balla-Berishës: Je bashkëpunëtor i Millosheviçit ne mblidhemi më 7 korrik për Srebrenicën