LIVE UPDATES
Politike

VD-DEBATET/ ‘Mos ndërhyj’,Shalsi i drejtohet Spahos: 5 gjëra them unë, ju shpërtheni

11 Nëntor 2021, 09:57 Nga DOSJA
VD-DEBATET/ ‘Mos ndërhyj’,Shalsi i drejtohet Spahos: 5

TIRANË– Deputetët e opozitës kanë kundërshtuar ditën e sotme kryetarin e Komisionit të Ekonomisë, Eduart Shalsin, duke i kërkuar të mos ndërpriste ata që marrin fjalën. Spaho kërkoi fjalën për replikë, ndërsa Shalsi iu kundërpërgjigj duke thënë se demokratët kishin një zakon të keq se nuk pranonin sqarime. Spaho e këshilloi që të ngrinte nivelin e ndërhyrjes mirëpo kjo nuk u prit mirë nga Shalsio i cili i tha se ata shpërthejnë në reagime sa herë që ai thotë diçka.

Debati i plotë:

Shalsi: Flisni këtu dhe thoni po na jep leksione ky. Nëse nuk jeni mësuar që të dëgjoni dhe nuk pranoni t’ju thonë diccka. duam debat cilësor thonë e pastaj thonë dua të them atë që dua të them. Unë jam përgjegjës për atë që them, nëse nuk të pëlqen zoti Shehu mirë, nëse jo prapë mirë. Denaj duhet të vendosim rregull, e di që shumë prej jush e kanë problem kur vetë duan që të flasin, tjetri i duket sikur po ju jep leksione. Duhet të

Spaho: Përpiqu ta ngresh nivelin e ndërhyrjes, një këshillë. Nuk keni të drejtë ju që sa herë që flasim ne të ndërhyni dhe të jepni këshilla. Ju jeni kryetar, keni të drejtë të flisni sa ne, detyra shtesë që keni është që të mbani rrjedhën. Por që të na jepni këshilla, jo vetëm që nuk e keni të drejtë por nuk është normale. Unë nuk them se jam më i kualifikuar se ju. Në korrik do takohemi prapë këtu, nëse jeni mirë hajde të vëmë rregullin fiskal.

Shalsi: Mua më lind e drejta që të them mendimet e mia. Dhe mund të mos të të pëlqejë, ama reagimin e kam më pak emocional dhe më të moderuar. Unë them 5 gjëra dhe ju shpërtheni nga vendi, nuk është çështja.. duhet të respektojmë njëri tjetrin. Ja prapë mor burrë, ja prapë. nuk të ndërpreu njeri, tani dëgjoje, nuk të pëlqeu, kundërshtoje, nuk po bëjë pra, more fjalën dhe ju dhe zoti Spaho, u pickuat dhe vendosët disa epitete.

LAJMI KRYESOR:‘Ekonomia’/Miratohet në parim pr/buxhetin2022 dhe paketën fiskale!PD kundër(DEBATET)

(a.b)/dosja.al

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

Politike Politike edmond spaho komisioni i ekonomise 11 nentor 2021 edmond spaho komisioni i ekonomise 11 nentor 2021

Sondazh

Poll

Kryemadhi i përgjigjet Veliajt: Takohemi në SPAK

Kryemadhi i përgjigjet Veliajt: Takohemi në SPAK

SPAK thirri të moshuarit? Kryemadhi: Shashka, s'është aspak e vërtetë

Kryemadhi paralajmëron: SPAK ta thërrasë urgjent dhe ta kthejë nga Holanda Edi Ramën

Kryemadhi zbulon bisedën me djalin e pensionistit 30 mln USD pasuri: Kontrata s'ka firmën e tij

Kryemadhi: Kam qindra fatura për SPAK-un, Rama ka vjedhur 189 mln dollarë

Belinda Balluku: Aeroporti i Vlorës synon që të ofrojë fluturime përtej oqeanit

Në takim me Ramën, investitori: Në 1992 Shqipëria kishte vetëm rrugë me gropa dhe Mercedezë të zinj

Balluku: Kemi projekte të reja. Ibrahimi: Investimet strategjike, ligji që zhvillon turizmin në vend

Investitori pyet për pronat, Rama: Në Shkodër tokat u ndanë si burrat, po bëhet digjitalizimi

"Veza apo pula?" Investitori pyet për objektinvin e infrastrukuturës, Rama: Eja na habit me ide

Rama: Sistemi i drejtësisë në Shqipëri ka probleme, nuk është aty ku duhet

Rama: Në Shqipëri protestohet para zyrës time sepse të gjithë janë kryeministra më vete

Kush ishte VIP-i? Rama: Kërkoi armatime për të hyrë në Tiranë, Garda kishte vetëm pistoleta

Zjarr në një banesë në Vlorë, nxirret në kohë i moshuari

Rama: SHELL ka kryer zbulim të rëndësishëm të gazit e naftës nëntokë në Shqipëri

Motori 'zbor' në Tiranë, policia bihet nga pas, arrestohet i riu që e drejtonte

DEBAT në Kuvend! Dhimitri shkon pa shifra, Çupi: S’jemi në orë mësimi këtu, të drejtojmë gishtin

Droni i Policisë kap “mat” shkelësit e qarkullimit, ja sa do gjobiten

Rama feston 58-vjetorin e lindjes, suprizohet nga zv/Presidenti i Hagës, dhurata mbetet mister

"S'i kam të shkruara si ti", Mziu përplaset me Denajn, socialiste: S'matesh me mua

Salianji: Xhafajt s'iu hetua pasuria, Geronin do e denoncoja miliona herë nëse do kisha mundësi

I gjithë grupi i Berishës në mbështetje të tij, Salianji: S'ftova njeri se s'po shkoja në dasmë

Tentoi të vriste vëllanë për plazhin në Radhimë, momenti i arrestimit të autorit

A do shkojë në burg Salianji? Deputeti: S’hidhem dot përpjetë, respektoj vendimin

Marrja e vendimit në Apel u shty, Salianji: Kam dorëzuar të gjitha provat

E gjithë PD-ja në mbështetje të Salianjit, pamjet brenda sallës së gjyqit, 10 deputetë futen brenda

PD në Gjykatë

Rezoluta e KLP/ Bardhi: Duhet pjesa me rekomandimet e papërmbushura. Bushka: Disa s'kanë justifikim

Salianji mbërrin në Gjykatë, e shoqëron Flamur Noka, Luçiano Boçi e Luan Baçi

Përplasje me armë për pronësinë e plazhit në Radhimë, vëllai qëllon të vëllanë

Të shtënat në Radhimë, turisti norvegjez: Dëgjuam krisma e ia futëm vrapit

'Alarm i madh për KLP'/Bojkoti i avokatëve, Alibeaj:Po i hapet dera kriminelëve të dalin nga burgjet

'KLP nuk zbaton rekomandimet'/ Majko me kritika: Situatë e rrallë, parlamenti të jetë i vetëdijshëm

Rezoluta e KLP për 2021, Sula: Ka problematika, për të ardhur keq, vetëm 4 detyra janë përmbushur

Komisioni i ligjeve/ Rezoluta e SPAK, Majko: Pse votuat kundër?. Opozita: S'na pëlqeu

“Babale”/ Berisha: Gjermeni, Sadushi, Veliu dhe agjentë të SHISH të përfshirë

Berisha: Rama dëshiron t'i marrë mandatin Salianjit, delinkuenti Geron Xhafa vijon trafikun e drogës

I shpallur në kërkim për trafik emigrantësh, arrestohet 26-vjeçari

Kryemadhi:LSI është e ftuar! Kush ndihet i vjedhur nga 'hajduti i gjatë' ka arsye për të protestuar

Meta në krye të LSI-së? Kryemadhi: S'ka garë mes nesh, jam fajtore për djegien e mandateve

'Skemë evazioni fiskal'/ Kryemadhi: Do hetojmë “Open Balkan”, bëhet në kurriz të shqiptarëve

Cilat janë kompanitë që bëjnë evazion fiskal? Kryemadhi: Marrin tendera me 99.99% të vlerës

Mjetin e mbushur me kallashnikovë, municion luftarakë e dylbi, arrestohen dy të rinjtë në Tiranë

Dje u inagurua, ‘fluturojnë’ 8 patenta në aksin 108 milionë eurosh Kardhiq-Delvinë, gjobiten

Rama inaguron tunelin, nëna e kap e puth: O i miri i Shqipwrisë!

Spektakli i fundjavës, Artan Lame legalizon … një pallat

Kardhiq-Delvinë, Rama pritet me iso, grupi i dedikon këngë: E hapi Damiani e Balluku

Sistemi i drejtësisë, Xhafaj: Ka probleme me menaxhimin e tyre, ka 5 shqetësime në draft

Takimi me Biden, Rama: I kërkova të organizonim diçka së bashku për 100-vjetorin, mbase dhe s'bëhet

Amnistia fiskale, Rama: Baza janë kursime nga puna në të zezë, prokurorët i mbajnë peng