LIVE UPDATES
Politike

“Pastrohuni” Baze i publikon foton me Soros, Bejtja: Nuk ndalet Kuvendi me këto

11 Nëntor 2021, 14:44 Nga DOSJA
“Pastrohuni” Baze i publikon foton me Soros, Bejtja: Nuk ndalet

TIRANË– Gazetari Mero Baze ka publikuar një foto të gazetarit Andi Bejtja që shihet krah filantropit George Soros gjatë një vizite që ky i fundit ka bërë në Tiranë. Krah fotos, Baze shkruan aktivistja Evi Kokalari duhet të vërë kushte që PD-ja e pronarët e televizionit të tyre, referuar Syri TV, të pastrohen nga agjentët e Soros.

“Ky është Xhorxh Soros dhe Drejtori i Qendrës shtypit Sorosit në Tiranë Andi Bejtja diku bë fillim të vitit 1999 në Tiranë. Gjatë konferencës për shtyp Soros shprehu lehtësimin që trazirat e fundit të Shtatorit 98 nga ana e PD, nuk e prekën fondacionin “Soros”. Kjo Kokalari nuk duhet ti vërë kushte vetëm Berishës si “kryeministër”, por dhe të birit si pronarë tv, që të pastrohet nga “agjentët” e Sorosit,”- shkruan Mero Baze krah fotos.

Këtij statusi i është përgjigjur edhe vetë Bejtja. Në një postim në profilin e tij në Facebook, Bejtja shkruan se nuk pengohet mbajtja e Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike duke i publikuar foto nga takimet e tij të punës. Madje gazetari shton se mund t’i nxjerrë vetë të gjitha foto nga intervistat e takimet në NATO, me Presidentin kinez e shumë të tjera.

“Ha ha ha ha a sa bukur a do thoshte Cani  E para njehere sa I bukur paskam qene se e kisha harru Tjetra, une se kam zakon me postu foto dhe te mburrem po meqe ra rasti e po ma kujtoni psh kam dhe nje interviste eskluzive me nje President Republikan ne Shtepi te Bardhe, kam dhe nje certifikate nga Erazmus University te firmosur nga Lordi Oëen si tema me e mire per Conflicts Rezolution, se harrova kam ngrene dhe nje dreke me te, edhe foto…..u meqe u kujtova ne 98 kam takuar dhe Toni Blair ne Londer, kam dhe foto mos u lodhni me e gjet se ja u sjell vete, qe mos ju lodh shume kam takuar dhe Presidentin Kinez , kam bashkepunuar per nje kohe te gjate dhe me United Nations, kam qene dhe i ftuar Eskluziv ne dy Samite te Natos, etj etj ….po ti biem shkurt neqoftese mendoni se duke me nxjerre kto mund te pengohet mbajtja e Kuvendit me 11 dhjetor ja u sjell vete te gjitha vete….po patet ndonje foto te ngjashme vete si kto mund te mi dergoni per qejf…Nuk pranoj foto me lider lokale…,”- shkruan Bejtja.

(F.m/Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

Politike Politike Andi Bejtja george soros mero baze Andi Bejtja george soros mero baze

Sondazh

Poll

Kryemadhi i përgjigjet Veliajt: Takohemi në SPAK

Kryemadhi i përgjigjet Veliajt: Takohemi në SPAK

SPAK thirri të moshuarit? Kryemadhi: Shashka, s'është aspak e vërtetë

Kryemadhi paralajmëron: SPAK ta thërrasë urgjent dhe ta kthejë nga Holanda Edi Ramën

Kryemadhi zbulon bisedën me djalin e pensionistit 30 mln USD pasuri: Kontrata s'ka firmën e tij

Kryemadhi: Kam qindra fatura për SPAK-un, Rama ka vjedhur 189 mln dollarë

Belinda Balluku: Aeroporti i Vlorës synon që të ofrojë fluturime përtej oqeanit

Në takim me Ramën, investitori: Në 1992 Shqipëria kishte vetëm rrugë me gropa dhe Mercedezë të zinj

Balluku: Kemi projekte të reja. Ibrahimi: Investimet strategjike, ligji që zhvillon turizmin në vend

Investitori pyet për pronat, Rama: Në Shkodër tokat u ndanë si burrat, po bëhet digjitalizimi

"Veza apo pula?" Investitori pyet për objektinvin e infrastrukuturës, Rama: Eja na habit me ide

Rama: Sistemi i drejtësisë në Shqipëri ka probleme, nuk është aty ku duhet

Rama: Në Shqipëri protestohet para zyrës time sepse të gjithë janë kryeministra më vete

Kush ishte VIP-i? Rama: Kërkoi armatime për të hyrë në Tiranë, Garda kishte vetëm pistoleta

Zjarr në një banesë në Vlorë, nxirret në kohë i moshuari

Rama: SHELL ka kryer zbulim të rëndësishëm të gazit e naftës nëntokë në Shqipëri

Motori 'zbor' në Tiranë, policia bihet nga pas, arrestohet i riu që e drejtonte

DEBAT në Kuvend! Dhimitri shkon pa shifra, Çupi: S’jemi në orë mësimi këtu, të drejtojmë gishtin

Droni i Policisë kap “mat” shkelësit e qarkullimit, ja sa do gjobiten

Rama feston 58-vjetorin e lindjes, suprizohet nga zv/Presidenti i Hagës, dhurata mbetet mister

"S'i kam të shkruara si ti", Mziu përplaset me Denajn, socialiste: S'matesh me mua

Salianji: Xhafajt s'iu hetua pasuria, Geronin do e denoncoja miliona herë nëse do kisha mundësi

I gjithë grupi i Berishës në mbështetje të tij, Salianji: S'ftova njeri se s'po shkoja në dasmë

Tentoi të vriste vëllanë për plazhin në Radhimë, momenti i arrestimit të autorit

A do shkojë në burg Salianji? Deputeti: S’hidhem dot përpjetë, respektoj vendimin

Marrja e vendimit në Apel u shty, Salianji: Kam dorëzuar të gjitha provat

E gjithë PD-ja në mbështetje të Salianjit, pamjet brenda sallës së gjyqit, 10 deputetë futen brenda

PD në Gjykatë

Rezoluta e KLP/ Bardhi: Duhet pjesa me rekomandimet e papërmbushura. Bushka: Disa s'kanë justifikim

Salianji mbërrin në Gjykatë, e shoqëron Flamur Noka, Luçiano Boçi e Luan Baçi

Përplasje me armë për pronësinë e plazhit në Radhimë, vëllai qëllon të vëllanë

Të shtënat në Radhimë, turisti norvegjez: Dëgjuam krisma e ia futëm vrapit

'Alarm i madh për KLP'/Bojkoti i avokatëve, Alibeaj:Po i hapet dera kriminelëve të dalin nga burgjet

'KLP nuk zbaton rekomandimet'/ Majko me kritika: Situatë e rrallë, parlamenti të jetë i vetëdijshëm

Rezoluta e KLP për 2021, Sula: Ka problematika, për të ardhur keq, vetëm 4 detyra janë përmbushur

Komisioni i ligjeve/ Rezoluta e SPAK, Majko: Pse votuat kundër?. Opozita: S'na pëlqeu

“Babale”/ Berisha: Gjermeni, Sadushi, Veliu dhe agjentë të SHISH të përfshirë

Berisha: Rama dëshiron t'i marrë mandatin Salianjit, delinkuenti Geron Xhafa vijon trafikun e drogës

I shpallur në kërkim për trafik emigrantësh, arrestohet 26-vjeçari

Kryemadhi:LSI është e ftuar! Kush ndihet i vjedhur nga 'hajduti i gjatë' ka arsye për të protestuar

Meta në krye të LSI-së? Kryemadhi: S'ka garë mes nesh, jam fajtore për djegien e mandateve

'Skemë evazioni fiskal'/ Kryemadhi: Do hetojmë “Open Balkan”, bëhet në kurriz të shqiptarëve

Cilat janë kompanitë që bëjnë evazion fiskal? Kryemadhi: Marrin tendera me 99.99% të vlerës

Mjetin e mbushur me kallashnikovë, municion luftarakë e dylbi, arrestohen dy të rinjtë në Tiranë

Dje u inagurua, ‘fluturojnë’ 8 patenta në aksin 108 milionë eurosh Kardhiq-Delvinë, gjobiten

Rama inaguron tunelin, nëna e kap e puth: O i miri i Shqipwrisë!

Spektakli i fundjavës, Artan Lame legalizon … një pallat

Kardhiq-Delvinë, Rama pritet me iso, grupi i dedikon këngë: E hapi Damiani e Balluku

Sistemi i drejtësisë, Xhafaj: Ka probleme me menaxhimin e tyre, ka 5 shqetësime në draft

Takimi me Biden, Rama: I kërkova të organizonim diçka së bashku për 100-vjetorin, mbase dhe s'bëhet

Amnistia fiskale, Rama: Baza janë kursime nga puna në të zezë, prokurorët i mbajnë peng