LIVE UPDATES
Aktualitet

“Çohuni o popull, mytini”/ ZBARDHET dosja, kush është i riu që u mor i pandehur për thirrjet që bëri pas shem

1 Dhjetor 2020, 16:52 Nga DOSJA

TIRANË– Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë në Tiranë ka marrë si të pandehur një të ri, cili pas shembjes së Teatrit Kombëtar shpërtheu në mediat sociale duke bërë një video teksa i indinjuar bënte thirrje kundër institucioneve të shtetit që ti djegin.

Fax News ka siguruar dosjen e të riut Arnold Gordani, i cili është thirrur i pandehur nga prokuroria pas videos së publikuar në një nga mediat online, ku ai shfaqej i irrituar me institucionet dhe policinë e shtetit.

Në dosjen e siguruar nga Fax News, mësohet se i riu ka deklaruar se është njoftuar nga disa miq që video e tij është publikuar nga portali “JOQ” dhe se ai nuk kishte dijeni se nga kush është publikuar.

Ai ka bërë me dije videon e ka bërë në ambientet e shtëpisë së tij, jo për ta publikuar apo për të ndikuar tek te ndokush, pa keqdashje.

Ndërkohë që më tej në dosje theksohet se rezulton plotësisht e provuar se i pandehuri ka konsumuar plotësisht element të veprës penale të “Thirrje për veprime të dhunshme.”

Kujtojmë se thirrjet e bëra publikisht për të kryer vepra të dhunshme kundër rendit kushtetues, dënohen me gjobë ose me burgim deri në tri vite.

“Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Tiranë, mbi bazën e materialeve të referuara nga Komisariati i Policisë, nr. 1 në Tiranë ka regjistruar procedimin penal për shtetasin Arnold Gordani, për kryerjen e veprës penale “Thirrje për veprime të Dhunshme”.

Nga hetimet e zhvilluara nga policia gjyqësore rezulton se, nga ana e Drejtërisë së Antiterrorit në D.P. Shtetit në Komisariatin e Policisë nr.1 është dërguar një material filmik, hedhur në një CD, në të cilat duket një person i cili bën thirrje për veprime të dhunshme kundër institucioneve të shtetit.

Nga kqyerja e pamjeve rezulton se një person, i cili u identifikua si Arnold Gordani bën thirrje duke u shprehur:  “Do t’iu q* robt gjithë policisë, kush jeni ju që shembeni teatrin. Çohuni o popull, mytini, hajde mor ti djegim gjallë institucionet, t’ju vemë flakën, se na morën jetën, na vranë për së gjalli. A keni sedër mo çohuni more ti mysim fare, ti marrë zvarrë, çohuni tu vemë flakën atij parlamenti”.- thuhet në dosje.

Marrë nga: FaxWeb

(A.k.dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

aktualitet aktualitet arnold gordani arnold gordani

Sondazh

Poll

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve