LIVE UPDATES
Bota

Kush është Tamara Zvicer? 'Zonja e parë' e klanit Kavac, gati edhe të vrasë për bashkëshortin Radoje, i shpëtoi jetën në Ukrainë

Skena e filmit ndodhi dy vjet më parë në Ukrainë, kur anëtarët e klanit "Skaljar" tentuan të likuidojnë Zvicer, i cili fshihej me familjen e tij në atë vend për një kohë të gjatë u bë virale.

2 Tetor 2022, 16:23 Nga k.m.
Kush është Tamara Zvicer? 'Zonja e parë' e klanit
Tamara dhe Radoje Zvicer

SERBI- Tamara Zvicer, bashkëshortja e liderit të klanit "Kavac", Radoj Zvicer, prej vitesh mban titullin e zonjës së parë të botës së krimit. Historia e dashurisëme njeriun më të rrezikshëm në rajon thuajse i kushtoi më shumë se një herë jetën, por ajo ende e ndjek me besnikëri dhe i ruan shpinën. Skena e filmit ndodhi dy vjet më parë në Ukrainë, kur anëtarët e klanit "Skaljar" tentuan të likuidojnë Zvicer, i cili fshihej me familjen e tij në atë vend për një kohë të gjatë u bë virale.

Lideri i grupit Kavaç ishte duke vrapuar nëpër lagjen luksoze ku jetonte me familjen e tij, kur një “smart” ndaloi në rrugë dhe disa gjuajtësa dolën me vrap dhe hapën zjarr ndaj tij. Disa plumba e kapën Zvicer, i cili ra në tokë. Zviceri me siguri nuk do t'i kishte mbijetuar këtij sulmi nëse gruaja e tij prej shumë kohësh nuk do të kishte dalë nga ndërtesa në sekondën e fundit me një armë në duar. Tamara ka qëlluar mbi sulmuesit, të cilët janë tronditur, pa e kuptuar as se nga ku po fluturonin plumbat drejt tyre dhe u larguan me vrap. Nëse kjo nuk do të kishte ndodhur, sulmuesit, sipas "recetës" së tyre të mirëkoordinuar, do t'i afroheshin Radojes dhe do ta "çertifikonin vrasjen" me një goditje në kokë.

Për javë të tëra, kreu i klanit të Kavaçit ishte në një spital në Ukrainë, i ruajtur nga sigurimi dhe policia dhe kur u shërua, shkoi direkt në Mal të Zi. Pas kësaj, nisi hakmarrja dhe sulmi ndaj një sërë vrasjesh të anëtarëve të klanit Skaljar. Megjithëse kamerat e sigurisë së ndërtesës regjistruan Tamara Switzer duke tundur armën, kjo armë nuk u gjet kurrë dhe policia ukrainase nuk po ndjek asnjë akuzë kundër saj. 

Kush është Tamara Zvicer? 'Zonja e parë' e klanit
Tamara dhe Radoje Zvicer

Nuk ishte hera e parë që Tamara kishte një takim të rrezikshëm me rivalët e bashkëshortit të saj – disa vite më parë, siç i tha policisë në atë kohë, Jovan Vukotiç, lideri i likuiduar i klanit Skaljar, tentoi ta vriste. Në atë kohë, ajo pretendoi se Vukotiç ia kishte bllokuar rrugën me një makinë në lagjen Dobrota të Kotorrit dhe më pas qëlloi me armë. Mirëpo, nuk ka goditur atë dhe as veturën në të cilën ajo ndodhej, por një veturë që ishte e parkuar jo shumë larg.

Mirëpo, Vukotiç i mohoi këto akuza dhe më vonë u lirua nga akuza, ndërsa Tamara u akuzua për raportim të rremë. Mirëpo, as për këtë nuk mbante përgjegjësi, sepse kishte skaduar parashkrimi. Ndonëse lufta mes klaneve ka 8 vite që ka nisur, Tamara nuk mban asnjë truprojë, të paktën jo të dukshme. Ajo shëtiste normalisht nëpër Mal të Zi, duke vizituar plazhe, restorante dhe klube. Mirëpo ditëve të fundit ajo nuk po shkon askund e vetme.

Pas lajmit se Jovan Vukotiç u vra në Turqi, gruaja e parë e klanit të Kavaçit në rrjetin social Instagram nxorri një video ku këndonte këngën e Miroslav Škor të quajtur “Sude mi”. 

"Po më gjykojnë sepse dua më të mirën, dua më shumë sepse kam mbrojtur të dashurit e mi,"- dëgjohet në disa nga vargjet e këngës.

Blic shkruantese nga burime të sigurta kishte mësuar se lideri i klanit "Kavac", Radoje Zvicer, është vrarë në Panama pak pas orës 20:00 të mbrëmjes së kaluar. Gruaja e tij, Tamara ka publikuar një video në rrjetin e saj social në Instagram, duke dëgjuar muzikë….e kjo gjë nuk ndodh kur Zvicer ka vdekur… Por ende asgjë nuk është konfirmuar.

tamara zvicer radoje zvicer vritet radoje zvicer

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE