LIVE UPDATES
Bota

FOTO/ U vranë nga ish-punonjësi, cilët janë 3 shefat që vdiqën në sulmin me armë në kompaninë greke

Mediat greke raportojnë se viktimat janë motra e pronarit të anijes Spyros Karnesi, Maria Karnesi, drejtori menaxhues i kompanisë së transportit detar, Antonis Vlassakis, i cili ishte i martuar me motrën e Maria Karnesit, dhe ish-kapiteni dhe punonjësi në zyrën e kontabilitetit të kompanisë, Elias Koukoularis.

12 Shkurt 2024, 14:13 Nga M.B
FOTO/ U vranë nga ish-punonjësi, cilët janë 3 shefat që
Viktimat

GREQIA- Sulmi me armë zjarri në ambientet e një kompanie transporti detar në Glyfada të Greqisë ka rezultuar fatal, me 3 perosna të vrarë dhe me vetëvrasjen e autorit. Autori, 70-vjeç, ishte një ish-punonjës, me origjinë egjiptiane, që hyri në zyrat e kompanisë dhe hapi zjarr. Mediat greke raportojnë se viktimat janë motra e pronarit të anijes Spyros Karnesi, Maria Karnesi, drejtori menaxhues i kompanisë së transportit detar, Antonis Vlassakis, i cili ishte i martuar me motrën e Maria Karnesit, dhe ish-kapiteni dhe punonjësi në zyrën e kontabilitetit të kompanisë, Elias Koukoularis. 

Sipas informacioneve, pak para se të hapte zjarr, sulmuesi dyshohet se u ka thënë drejtuesve të kompanisë se “kam ardhur për të larë hesapet ”. Sipas raportimeve, dhe dëshmitarët okularë, 70-vjeçari ishte punonjës i kompanisë në fjalë prej 36 vitesh dhe së fundmi ishte shkarkuar nga puna, diçka që ai mesa duket nuk mund ta pranonte kurrë dhe vendosi të hakmerrej. 

Ai mbërriti në biznes pak pas orës 10:00 me një Nissan X-trail argjendi dhe, sipas raportimeve, i tha rojes së sigurisë, me një ton të qetë, se kishte ardhur për të pastruar disa çështje të pazgjidhura. Ai parkoi automjetin në bodrum dhe, nëpërmjet shkallëve, u ngjit në katin e parë ku ndodhej para viktimave të tij. Ai ngriti pushkën dhe pa hezituar u mori jetën. Më pas është kthyer në bodrum dhe i ka dhënë fund jetësdhe arma është gjetur pranë trupit. Po ashtu raportohet se Maria Karnesi është qëlluar me plumb në kokë dhe gjoks, dhëndri i saj në kokë dhe kapiteni në shpatull.

greqia sulm me arme zjarri

Sondazh

Poll

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve