LIVE UPDATES
Bota

Sulmet në centralin e Zaporozhia, Zakharova: Po kryhen nga Kievi, ndërprisni mbështetjen ndaj Zelenskyyt

Në konferencën për shtyp, Zakharova vuri në dukje se Perëndimi po përpiqet të vazhdojë të mbyllë një sy ndaj krimeve të dukshme të Ukrainës dhe shantazheve bërthamore, duke mashtruar dhe inkurajuar me vetëdije Kievin për të kryer krime të reja.

24 Nëntor 2022, 15:22 Nga d.a.
Sulmet në centralin e Zaporozhia, Zakharova: Po kryhen nga Kievi,
Zakharova

RUSI- Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme Ruse, Maria Zakharova tha se Kremlini u bën thirrje të gjitha vendeve, veçanërisht atyre që bashkëpunojnë ngushtë me presidentin ukrainas Volodymyr Zelenskyy, të tregojnë vullnet politik dhe një qasje të përgjegjshme për të bërë gjithçka që është e nevojshme për të ndaluar përgjithmonë granatimet ukrainase të centralit bërthamor në Zaporozhja.

"Perëndimi në mënyrë të papranueshme lejon dhe inkurajon qëllimisht Kievin të kryejë sulme të reja pranë termocentralit bërthamor në Zaporozhia, dhe për shkak të kësaj, Rusia u bën thirrje vendeve perëndimore të ndikojnë në Ukrainë që të ndalojë bombardimin e centralit bërthamor," tha Zakharova.

Në konferencën për shtyp, Zakharova vuri në dukje se Perëndimi po përpiqet të vazhdojë të mbyllë një sy ndaj krimeve të dukshme të Ukrainës dhe shantazheve bërthamore, duke mashtruar dhe inkurajuar me vetëdije Kievin për të kryer krime të reja.

maria zakharova lufta ukraine-rusi

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët