LIVE UPDATES
Bota

Anulimet e fluturimeve të Heathrow shkaktojnë radhë dhe 'kaos'

Disa pasagjerë nuk e dinin që fluturimet e tyre ishin anuluar derisa mbërritën në aeroport

30 Qershor 2022, 13:44 Nga d.d
Anulimet e fluturimeve të Heathrow shkaktojnë radhë dhe
Foto ilustruese

BRITANI E MADHE-Pasagjerët janë ankuar për radhë dhe "kaos total" në Heathroë pasi aeroporti u kërkoi kompanive ajrore të heqin 30 fluturime nga orari i së enjtes.

Sipas BBC, aeroporti më i madh i Mbretërisë së Bashkuar u kërkoi linjave ajrore të shkurtojnë fluturimet sepse priste më shumë numra pasagjerësh sesa mund të përballojë aktualisht. Disa pasagjerë nuk e dinin që fluturimet e tyre ishin anuluar derisa mbërritën në aeroport.

Heathroë tha se anulimet ishin të nevojshme për sigurinë. Shkrimtari dhe transmetuesi i udhëtimeve Andy Mossack postoi në Twitter se kishte "kaos total" dhe "zero shërbim ndaj klientit" në aeroport të enjten në mëngjes.

Një zëdhënës i Heathroë tha: "Ne do të punojmë me linjat ajrore për të ri-prenotuar pasagjerët e prekur në fluturime të tjera, në mënyrë që sa më shumë të jetë e mundur të largohen dhe kërkojmë falje për ndikimin që kjo ka në planet e udhëtimit".

Në fillim të këtij muaji, rreth 5,000 njerëz u goditën nga anulimet e Heathroë për shkak të problemeve teknike që prekin bagazhet.

londer

Sondazh

Poll

Kërcënuan të riun me armë zjarri, arrestohen 3 autorët, sekuestrohet kallashnikovi dhe pushka

Kërcënuan të riun me armë zjarri, arrestohen 3 autorët, sekuestrohet kallashnikovi dhe pushka

Në kërkim për grabitje me armë, arrestohet në Tiranë me qëllim ekstradimi gjeorgjiani

Kontrolle në akset rrugore, arrestohen 21 drejtues mjetesh, pezullohen 78 leje drejtimi

VIDEO- Tentoi të vriste një person, arrestohet 31-vjeçari, Policia: Ka rrezikshmëri të lartë

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Merr flakë banesa në Tiranë

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp