LIVE UPDATES
Sport

Beckham bën gjestin e madh, Instagrami i kalon doktoreshës që shpëton foshnjat në Ukrainë

21 Mars 2022, 12:03 Nga DOSJA
Beckham bën gjestin e madh, Instagrami i kalon doktoreshës që

ANGLI– David Beckham bën gjestin e madh. Ish-mesfushori i Manchester United dhe Kombëtares së Anglisë ia dorëzon llogarinë e tij në Instagram Dr. Iryna Kondratova, drejtuese e qendrës rajonale dhe anesteziste e fëmijëve në Ukrainë. Beckham ka vendosur të shesë llogarinë e tij për një ditë, i ndjekur nga 71 milionë ndjekës, për të folur për punën e bërë nga doktoresha së bashku me Unicef-in në këtë kohë lufte. Qëllimi është të tregohet realiteti shëndetësor i Ukrainës që gjendet në vështirësi.

Dr. Kondratova tha se gjatë ditës së parë të konfliktit, gratë shtatzëna dhe nënat u evakuuan në bodrum: “Ishin tre orë të tmerrshme që kaluam së bashku. Ditët e para ishin më të vështirat. Ne duhej të mësonim se si të jetonim me bombardimet”.

Videoja e postuar nga doktoresha tregon sesi bodrumi u shndërrua në një strehë për nënat e reja dhe nënat shtatzëna. Doktoresha Kondratova ka shpjeguar se në objekt punon gjatë gjithë ditës dhe se kryen rolin e saj si shefe e klinikës dhe atë të anestezistit pediatër, por jo vetëm. Ajo menaxhon logjistikën dhe ofron mbështetje emocionale për pacientët. Më pas ajo tregoi historinë e një gruaje të quajtur Yana dhe foshnjës së saj Mykhailo.

Fëmija ka lindur në ditën e dytë të luftës me probleme respiratore: “Tani është më mirë, por familjes i është shkatërruar shtëpia dhe nuk kthehen dot. Gjeneratorët e oksigjenit që morëm nga Unicef ​​ndihmojnë në sigurimin e oksigjenit për fëmijët në bodrum. Me siguri po rrezikojmë jetën, por nuk e mendojmë fare. Ne e duam punën tonë”.

Beckham ka bërë një thirrje të përzemërt për ndjekësit e tij që të mbështesin “njerëzit e jashtëzakonshëm” që punojnë në “kushte të tmerrshme”. Beckham, i cili u bë ambasador i UNICEF-it në 2005, u kërkoi gjithashtu ndjekësve të tij të ndihmonin në financimin e luftës në Ukrainë.

E.Ç (Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

sport sport angli beckham ukraine angli beckham ukraine

Sondazh

Poll

Dosja Sot date 27 mars

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha