LIVE UPDATES
Aktualitet

Dalin pamje e atentatit në Lungomare ndaj Inez Hajrullës, shoqërohen 8 persona (VD)

11 Maj 2019, 07:32 Nga DOSJA
Dalin pamje e atentatit në Lungomare ndaj Inez Hajrullës,

VLORË- 8 persona janë shoqëruar lidhur me atentatin ndaj Inez Harjrullës, të bërë ditën e djeshme në zonën e Lungomares në Vlorë. (Lexo këtu)

Burime i thanë Dosja.al se hetimet e policisë po zhvillohen në disa pista, ndërsa ende nuk ka asnjë të identifikuar si autor të ngjarjes së rëndë. Po ashtu, dyshimet flasin për 3 persona që kanë marrë pjesë në atentat të cilët janë larguar nga vendi i ngjarjes me makinën që u gjet e djegur në fshatin Babicë.

Televizioni Ora News ka siguruar pamjet e largimit të atentatorëve me një makinë fuoristradë Land Rover. 

Kujtojmë se ditën e djeshme në zonën e Lungomares në Vlorë, u bë një atentat ndaj shtetasit Inez Hajrulla, ku u plagos një kalimtar i rastit. Njëri prej personave ka zbritur nga Land Roveri dhe ka qëlluar në drejtim të Inez Hajrullës, ndërsa mësohet se nga tavolina ku qëndronte ky i fundit janë kundërpërgjigjur me pistoletë. Pas ngjarjes në fjalë në Babicë të Vlorës u gjetën 2 makina të djegura të cilat dyshohet se iu përkasin autorëve. Shënjestra Inez Hajrulla, ndodhej në një lokal, por iu ka shpëtuar plumbave. Po ashtu në nivelin e dyshimeve flet se atentati i sotëm ka qenë si pasojë e përplasjeve mes dy grupeve kriminale që veprojnë në këtë qytet. Hajrulla, dyshohet si i përfshirë në një grup të strukturuar kriminal. Në vitin 2017 të njëjtit person i është bërë atentat me eksploziv, ku humbi edhe këmbët.
Hajrulla së bashku me një shokun e tij ka qënë duke pirë kafe në një nga baret e qytetit kur një makinë është afruar dhe ka qëlluar në drejtim të tyre.

Atentatorët kanë nxjerrë armët nga xhamat e makinës, ndërsa dy personat e ulur i janë kundërpërgjigjur. Pas sulmit Inez Hajrulla u largua nga vendi i ngjarjes, ndërsa autorët u larguan në drejtim të Babicës, ku edhe u gjet makina e autorëve.

(B.B/ Dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

aktualitet aktualitet 20 të shoqëruar atentati ne vlore inez hajrulla 20 të shoqëruar atentati ne vlore inez hajrulla

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!