LIVE UPDATES
Aktualitet

Aksionerja e Big Market i përgjigjet Rudina Xhungës: Mos intimidoni e hidhni baltë, lajm gati t’ua pastroj unë pallatin

11 Maj 2019, 06:34 Nga DOSJA
Aksionerja e Big Market i përgjigjet Rudina Xhungës: Mos intimidoni e

Tiranë- Dy ditë më parë gazetarja Rudina Xhunga nuk i ka kursyer kritikat ndaj “Big Market-it”. Xhunga kritikoi jo vetëm marketin në fjalë, por edhe pronarin e tij, Vullnet Sinajn, që sipas saj, nuk ka respekt për rregullat. Ajo theksoi se me fletushkat që shpërndan biznesi po bëhen pis hyrjet e pallatit. (lexo këtu)

Menjëherë ka ardhur edhe një reagim i nga aksioneres së”Big Market”, Elona Ndrecajt, e cila është shprehur ndaj gazetares se nuk duhet të hedh baltë mbi këtë kompani dhe të dezinformojë publikun. Ajo i ka theksuar gazetares se vendi ka shumë probleme më të rëndësishme se këto,  dhe është shprehur e gatshme që në vend të intimidohet biznesi, mund të shkojë vetë të pastrojë shkallën e pallatit të Xhungës.

“Si gazetare e nderuar qe jeni, dhe ju garantoj qe ju marrim shembull per personalitetin dhe formimin tuaj, nuk ju lejohet te perdorni kete lloj menyre te shkruarit ku dashje pashje po hidhni balte mbi punen dhe djersen e tjetrit. Kjo eshte nje forme marketingu e ligjshme qe perdoret nga cdo kompani. Cuditem me faktin se si ju paska rene ne sy vetem fletushkat e Big Market, por njekohesisht me vjen mire qe i paskeni lexuar ato fletushka. Ju lutem , zonje e nderuar, pa dashur te ju ofendoj, Shqiperia ka mjaft probleme mbi te cilat mund te ngrini statuse dhe kritika. Nese shqetesimi juaj vlen kaq, sa te hidhni balte, duke bere automatikisht denigrimin e emrit te nje bisnesi, jam e gatshme te vije une personalisht te ju pastroj hyrjen e pallatit.”, shprehet ajo ndaj gazetares.

Reagimi i plotë:

Zonje e nderuar! Big Market eshte nje kompani me shume aksionere. Ndaj, nese nuk jeni e mireinformuar mbi kete fakt, nuk ju lejohet te desinformoni opinionin publik dhe te intimidoni persona publik qe skane lidhje me nje veprim caktuar, te kryer brenda cdo lloj rregulli. Si gazetare e nderuar qe jeni, dhe ju garantoj qe ju marrim shembull per personalitetin dhe formimin tuaj, nuk ju lejohet te perdorni kete lloj menyre te shkruarit ku dashje pashje po hidhni balte mbi punen dhe djersen e tjetrit. Kjo eshte nje forme marketingu e ligjshme qe perdoret nga cdo kompani. Cuditem me faktin se si ju paska rene ne sy vetem fletushkat e Big Market, por njekohesisht me vjen mire qe i paskeni lexuar ato fletushka. Ju lutem , zonje e nderuar, pa dashur te ju ofendoj, Shqiperia ka mjaft probleme mbi te cilat mund te ngrini statuse dhe kritika. Nese shqetesimi juaj vlen kaq, sa te hidhni balte, duke bere automatikisht denigrimin e emrit te nje bisnesi, jam e gatshme te vije une personalisht te ju pastroj hyrjen e pallatit. Demin me te madh po e beni ju me kete status, jo Big Market me fletushkat e veta qe ju dergon klienteve. Ashtu sic pallati juaj ka Llazin qe e pastron , e lyen dhe kujdeset per te, ashtu dhe Big Market ka shume Llaz-ë , qe kujdesen nga mengjesi deri ne darke, per t’iu sherbyer mijera kliente-ve, ne te gjithe Shqiperine, dhe ju garantoj qe nuk lejojne qe ti demtojne imazhin dhe vleren qe ka. Ju pershendes e nderuar .

J.V/Dosja.al

 

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

aktualitet aktualitet elona ndrecaj fletushkat big market rudina xhunga elona ndrecaj fletushkat big market rudina xhunga

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!