LIVE UPDATES
Politike

Asnjë fjalë pozitive! Rama ndan sërish pamje nga zonat turistike në vend, komentuesit i ‘përplasin në fytyrë’ vdekjen

28 Qershor 2021, 20:05 Nga DOSJA
Asnjë fjalë pozitive! Rama ndan sërish pamje nga zonat turistike

TIRANË– Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me një lajm pozitiv për Shqipërinë. Një lajm i dhënë pak ditëm ë parë, por në mungesë të një peizazhi të një prej bregdeteve shqiptare, duke qenë se shumë prej tyre janë shënuar nga ngjarje kriminale, Rama këtë mëngjes ka ardhur me përsëritje.

“MIRËMËNGJES. Dhe me lajmin e mirë se nga 1 korriku të gjithë qytetarët e Ballkanit Perëndimor do të flasin me kosto ZERO në roaming, ju uroj një javë të mbarë,”- shkruan kryeministri, por askujt nuk i ka bërë përshtypje ky lajm.

Qytetarët nuk e kanë kapërdirë ende masakrën e Velipojës kur mbeti i vrarë kamarieri Musaen eneli dhe në këtë postim me video nga vendet turistike të Shqipërisë, kanë zgjedhur që t’ia përplasin ‘në fytyrë’ kreut të qeverisë. Në më shumë se 220 komente në këtë postim, nuk të has syri asnjë pozitiv, por vetëm mllef i shkaktuar nga ngjarjet e rënda që kanë shoqëruar këto ditë vendin tonë.

“Si nuk ke turp dhe bën postime të kota,i bën reklam kompanive që po na vjedhin çdo dite,”- shkruan dikush.

“Për kë i ke KM koston 0, kur në vendin ton vdesin nga 10 veta në ditë? Turp turp turp!”- shkruan një tjetër.

“O Edo shif njerzit e shkrete si keputen si prasi perdite e me shume, leji bojnat e lajmet e mira se na e shpifni me shume,”- shkruan dhe dikush.

“Rrit mireqenjen Edi Rama!U vra djali qe vajti te punonte per nje laptop dhe e ema ska ta varrose.Shume varferi Edi Rama turp!”- shton dikush më tej.

“Une spara komentoj ndonjehere ne statuse e tua, dhe te kam admiru ne kaq koh per punet qe ke bere per vendin tone, por te lutem shiko ca gjera jetesore, jemi emigrante duam te vim ne vendin tone po me cfar degjojm na eshte fut frika, vrasje, aksidente cdo dite, shiko drejtesine e shkollat, je shume pas me ke kto dyja, aty ku duhet vemendje me e rendesishme i ke lene te fundit, kam besim dhe shprese akoma,”- vijon një tjetër.

Siç duket kryeministri Rama nuk paska nxjerrë mësim nga postimi për Velipojën. I painformuar për masakrën e Velipojës që la pas katër viktima, kreu i qeverisë u uroi një mëngjes të mbarë qytetarëve me një foto nga vendi i krimit. Fotoja u fshi, por revolta e qytetarëve nuk u ndal me aq.

(f.m/dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

politike politike edi rama masakra e velipojes musaen zeneli edi rama masakra e velipojes musaen zeneli

Sondazh

Poll

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave